Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

sOAZ, Cyanide i xPeke opuszczą Fnatic?

Dzisiaj pojawiło się dość zaskakujące doniesienie jakoby aż trzech graczy występujących dotychczas w barwach Fnatic miało wkrótce opuścić tę drużynę i założyć własny team. Zawodnikami, o których mowa jest w tej informacji są Paul “sOAZ” Boyer (top laner), Lauri “Cyanide” Happonen (jungle) i Enrique “xPeke” Cedeño Martínez (mid).

Do roli supporta w drużynie tych trzech graczy przymierzany jest Hiszpan Alfonso “mithy” Aguirre Rodriguez, który wprawdzie obecnie posiada zakaz występowania w LCSach i Challenger Series, jednak wraz z początkiem roku Riot ma ponownie przyjrzeć się jego sprawie i zadecydować o jego dalszych losach. Natomiast jeśli chodzi o pozycję ADC to podobno rozważane są dwie kandydatury, pierwszą z nich miałby być Erik “Tabzz” van Helvert, który nie tak dawno pożegnał się z Alliance, a drugą Jesper “Zvanillan” Svenningsen (używający także nicku “Niels XD”), który nie ma wprawdzie zbyt dużego doświadczenia na scenie (znany może być głównie z występów w barwach SK Gaming Prime) jednak w opinii wielu jest on jednym z bardziej utalentowanych Marksmanów nie będących obecnie w LCSie.

Wprawdzie nikogo dziwić nie powinien fakt, że w ewentualnym składzie nowej drużyny tych zawodników nie ma Martina “Rekklesa” Larssona, który od dłuższego czasu jest już łączony z Alliance, jednak fakt że w nowym teamie miałoby nie być miejsca dla Bory “YellOwStaRa” Kima jest co najmniej zastanawiający. Kto wie być może ten zawodnik także odejdzie do Alliance, gdyż jeśli faktycznie Rekkles przejdzie do najlepszej drużyny ostatniego splitu w LCS.EU to najprawdopodobniej właśnie on będzie miał ostatnie słowo w sprawie wyboru supporta i niewykluczone, że w takiej sytuacji zdecydowałby się właśnie na YellOwStaRa, z którym zdążył osiągnąć naprawdę dobrą synergię.

Doniesienia miałyby zostać dostarczone przez źródła będące blisko Fnatic i co ciekawe znalazły one potwierdzenie w jednym z wpisów zamieszczonych na Twitterze przez znanego e-sportowego dziennikarza Duncana “Thorina” Shieldsa.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że sama organizacja w pewnym momencie zaprzeczyła tym plotkom na Twitterze, jednak o dziwo wpis ten został dość szybko usunięty wskazując na to, że jednak coś może być faktycznie na rzeczy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.