Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Skróty klawiszowe oraz omówienie smart castów

Artykuł już pojawił się na naszym portalu lecz z racji, iż jest to jedna z najbardziej interesujących Was opcji i wiele osób dopytuje o nią postanowiliśmy udostępnić go ponownie! Dla tych co nie widzieli, dla tych co widzieli ale nie spróbowali i dla tych którzy już uważają ale nie wiedzą wszystkiego.

A więc w League of Legends standardowe sterowanie wygląda tak:

celownik[Q] [W] [E] [R] – spell 1,2,3,4(ulti).
[D] [F] – cast summoner speli.
[ALT] + [Q] [W] [E] [R] -> self cast, uzycie umiejetnosci bezposrednio na siebie bez celowania.
[CTRL] + [Q] [W] [E] [R] -> LVL up spell, zwiekszenie poziomu umiejetnosci jak w przypadku kliknięcia myszą na [+].
[CTRL] + [1] [2] [3] [4] -> emotki, joke, taunt, dance, laugh.
[F1] [F2] [F3] [F4] [F5]-> kamera na siebie, summonerow 2,3,4,5. Przytrzymany działa jak spacja na wlasnej postaci.
[C] – character menu (dokładne statystyki).
[P] – Sklep

 

Więcej w rozszerzeniu wpisu!

Szczególnie przydatne w trakcie walki może się okazać podnoszenie poziomu umiejętności za pomocą ctrl+Q/W/E/R jak i włączenie sklepu za pomocą P podczas recalowania.

Przejdźmy teraz do smart castów, co to jest i jak działa?
Smart cast (inteligentne użycie) to automatyczne wywołanie umiejętności/czaru w miejscu kursora.
Opcja ta pozwala nam na pominięcie wyświetlenia toru oraz zasięgu umiejętności oraz użycie bez przyciskania myszką, a co za tym idzie możemy dużo szybciej zadać obrażenia przeciwnikowi, jak i uciec z opresji.
Działanie smart castów dobrze obrazuje flash, który standardowo działa w ten sposób, iż przenosi postać w miejsce kursora, nie wymagając przy tym kliknięcia myszką w miejscu celownika (który wyświetla się, gdy dana czynność nie jest smart castem).

Początki z inteligentnym używaniem skili są trudne, ponieważ aby dobrze opanować umiejętność trafiania i celowania, trzeba dobrze znać zasięg wszystkich skilli oraz wiedzieć jak działają.
Sam pamiętam jak chybiałem Ezrealem 70% umiejętności, próbując swoich sił na smartach, jednak już po kilku dniach opanowałem do perfekcji zasięg i pole rażenia skilli, co pozwoliło mi na dużo szybsze atakowanie wrogów oraz zadawanie im free dmg – wystrzelonym Q spod smart casta, bez zbędnego wyświetlania celownika, znacznie łatwiej jest zaskoczyć przeciwnika. Wszystkie umiejętności można w ten sposób użyć dużo szybciej, co znacznie zwiększa twoją przewagę nad przeciwnikiem.
Jednym z najlepszych przykładów na możliwości, jakie daje smart casting jest Ezreal, którym można rzucić praktycznie w jednym momencie Q+W+E+R, gdzie normalnie każda z tych umiejętności wymagałaby od nas kliknięcia myszką w wyświetlonym obszarze zasięgu. Inteligentne użycie pozwala na klejenie fantastycznych combo, których normalnie nie ma możliwości zrobić.
Chciałbym również podkreślić, iż smart casty można również ustawić pod wardy/latarnie/inne itemy wymagające użycia pod klawiszami 1/2/3/4/5/6 oraz D/F.
Polecam wszystkim ustawienie smart castów i przyzwyczajanie się do nich, bo naprawdę podnoszą waszego skila podczas rozgrywki!
Pamiętaj! Trening czyni mistrza, początki są zawsze trudne.

Poniżej instrukcja ustawienia smart castów:

Wchodzimy w Menu->Key bindings/ustawienia klawiszy.
key bindings
A następnie ustawiamy smart casty/inteligentne użycie.
smart cast

 

To wszystko przywoływacze!
Ustawcie, testujcie, ćwiczcie, dajcie znać jak się gra na smartach 😉

 

 

Pozdrawiam Pniesiek

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.