Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Skład Reprezentacji Polski na ITB European Nations Championship

Główny admin polskiej sekcji League of Legends oraz Selekcjoner Reprezentacji Radosław Ayden Kwiatkowski ogłosił dzisiaj nowy skład reprezentacji, znacząco różniący się od tego, jaki rywalizował w meczach towarzyskich. Nasza narodowa drużyna będzie reprezentować polską społeczność podczas ITB European Nations Championship odbywającego się w dniach 23-24 listopada 2013. 

Z początkowo stworzonego składu w pierwszej piątce pozostał tylko Libik , natomiast cała szóstka wraz z rezerwowym prezentuje się tak:

 Mateusz “Jokieez” Karczewski – top
 Marcin “Jankos” Jankowski – jungler
 Paweł “Celaver” Koprianiuk – ad carry
 Krystian “Czaru” Przybylski – ap carry
 Marek “Libik” Kręgiel – support Mateusz “Kikis” Szkudlarek – rezerwa

Oświadczenie Selekcjonera Aydena:

Długo czekaliśmy na ostateczną decyzję w sprawie uczestnictwa graczy z LCS w nadchodzących rozgrywkach ITB European Nations Championship. Postanowiono jednak, że zawodnicy z takich zespołów jak Gambit BenQ, Team Alternate, Fnatic, Lemondogs oraz Evil Geniuses nie będą mogli występować pod barwami swojego kraju, ze względu na ich dalszy udział w nadchodzącym 4 już sezonie LCS. Tym samym nie będziemy więc mogli zobaczyć Jakuba ‘Creatona’ Grzegorzewskiego na pozycji AD Carry, jak przewidywał mój poprzedni line-up. Od czasu naszego meczu z Rumunią, miałem okazję prześledzić naprawdę wiele meczy z udziałem naszych najlepszych zawodników, więc raz jeszcze przemyślałem zestawienie graczy, których chciałbym zobaczyć jako reprezentantów naszego kraju. Nie jest to zadanie łatwe, kiedy różnica w umiejętnościach pomiędzy nimi jest naprawdę niewielka i trzeba dostrzec tak naprawdę wiele innych aspektów, które w parze z innymi zawodnikami, będą mieć decydujące znaczenie przy najtrudniejszych rozgrywkach. Wobec tego wybrałem skład zawodników, których cenie przede wszystkim za ich bardzo wysokie umiejętności indywidualne, ale także ze względu na ich doświadczenie w pracy i grze grupowej. Nie przebierając dalej w słowach, przedstawiam oficjalny skład Reprezentacji Polski, który będziemy mieli szanse oglądać już od 2 połowy listopada.

Pamiętajcie, że z jednego zespołu może występować max 2 graczy. Skład wydaje się być bardzo mocny, a ostatnie finały Ligi Cybersport podczas PGA 2013 tylko potwierdziły formę graczy reprezentujących biało-czerwonych. A może Wy widzicie kogoś innego z orzełkiem na piersi? 😉

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.