Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Schalke 04 o swojej przyszłości, Riot Games prowadzi rozmowy z drużynami z angielskiej Premier League

Schalke to niemiecka organizacja zajmująca się głównie piłką nożną. Popularna drużyna z zagłębia Ruhry ma także swoje udziały w Lidze Legend. FC Schalke 04 Esports, bo tak brzmi pełna nazwa tej drużyny, zaczęła swoją przygodę z popularną mobą w maju 2016 lecz co ich czeka w maju obecnego roku?

Jak podaje Sport Bild Schalke może zaprzestać starań o partnerstwo i slot na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich – EU LCS 2019. Jak się okazuje letni split, który rozpocznie się już niebawem, może być ostatnim dla tej drużyny. Takie informacje posiadamy na chwilę obecną. Jak podaje wyżej wymieniony cotygodniowy magazyn sportowy, niemiecka drużyna, jak i być może inne drużyny, które uczestniczą w tych rozgrywkach, mogą opuścić League Championship series i obserwować bieg wydarzeń oraz rozwój systemu franczyzy jako osoby trzecie.

Schalke swoją historię w LCS zaczęło od wykupienia drużyny Elements, która spadła z najwyższego szczebla do Challenger Series.  Zespół z Niemiec postanowił zbudować drużynę w oparciu o Etienne “Steve’a” Michels’a, Erberk “Gilius” Demir’a, Hampus “Fox” Myhre’a oraz botlane Rasmus “MrRallez’a” Skinneholm Hampus “promisq” Mikael Abrahamsson(wcześniej znany jako spratel). Jak się okazało to był dobry ruch. W 2017 roku drużyna zmieniła swój roster, a dotychczasowi gracze zostali zastąpieni przez Smittyj, loulexa, SELFIEgo, Upseta i Vandera. Challenger Series zostało przez nich zdobyte i już w następnym sezonie wrócili do czołówki europejskich rozgrywek kończąc go na 8 miejscu w splicie wiosennym. W marcu 2018 roku, Riot Games zdecydowało się na zmiany dotyczące potyczek w Europie. Po wprowadzeniu franczyzy w NA LCS przyszedł czas na stary kontynent. Promocje i relegacje poszły w zapomnienie w zamian za długoletnie partnerstwo, którego “wpłatne” wynosi 8M€Następstwem takich działań może być zwiększenie zarobków graczy. Wiele mówi się o powodach, przez które Schalke może nie wystąpić w następnym sezonie. Jedną z głównych myśli jest po prostu zbyt duża wpłata, która równie dobrze mogłaby być spożytkowana na zakup nowego zawodnika do dywizji piłkarskiej.

FC Schalke Esports zdecydowało się zabrać głoś w tej sprawie na jednym z Reddit’owych tematów .

Jako, że sama drużyna Schalke 04 nie odnosi się do spekulacji wokół miejsca w EU LCS, zdecydowaliśmy się, że podzielimy się naszą wiedzą.

Na tę chwilę nie ma ani “tak”, ani “nie” z naszej strony, jeżeli chodzi o samo partnerstwo. W momencie gdy Riot zdecydował się podzielić tym pomysłem, od razu staraliśmy się wyszukać wszystkie wady i zalety tej inicjatywy. Rozmawialiśmy z berlińskim oddziałem esportowym i będziemy nadal wyszukiwać jak najwięcej informacji przed samym podjęciem decyzji.

Premier League w sieci

Jak się okazuje w ślady amerykańskich drużyn takich jak Cleveland Cavaliers, Houston Rockets czy Golden State Warriors, czyli gigantów ligi koszykarskiej NBA, mogą pójść drużyny piłkarskie z Anglii. Sport Bild podaje, że rozmowy dotyczące dołączenia do grona europejskich drużyn Ligi Legend prowadzą takie zespoły jak Arsenal Londyn, Crystal Palace czy walijska Swansea. Czy taki ruch może uatrakcyjnić rozgrywkę? Niesie to za sobą niemałe pieniądze, a co za tym idzie, transfery. Esport ewoluował. Coraz większe imprezy, coraz większy rozgłos. Może już niedługo Liga Legend stanie na takim poziomie jak piłka nożna.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.