Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rzeczny Król – teoria spiskowa

Dopiero co Riot opublikował materiał wideo będący najprawdopodobniej teaserem nowej postaci, która już wkrótce zawita do League of Legends, a już powstawać zaczynają pierwsze teorie związane z historią zaprezentowaną nam we wspomnianym filmie. Jedną z bardziej rozbudowanych teorii na ten temat przedstawimy wam w tym wpisie, zanim jednak do niej przejdziemy zachęcamy wszystkich którzy z jakiegoś powodu nie mieli okazji zobaczyć tego teaseru do nadrobienia zaległości:

https://www.youtube.com/watch?v=G-WA9FQtmOU

Teorię zacznijmy od faktu iż łaknienie bestii nie zostało zaspokojone ani przez pożarte złoto ani przez podarki weselne mimo iż w teorii powinno się tak stać, jako że to były wszystkie rzeczy jakich szuler mógł pożądać. Stało się tak najprawdopodobniej dlatego iż w dniu swojego wesela bardziej marzył on o swojej żonie co pokazuje przemianę jaką przeszedł odnajdując w końcu kogoś kto będzie dla niego znaczył więcej niż dobra materialne. To a także wiele innych argumentów skłoniło autora teorii do wysnucia wniosku iż szuler jest w jakiś sposób powiązany ze zrujnowanym królem Shadow Isles.

Już na samym początku filmu dowiadujemy się iż szuler podąża do “zatopionego miasta”  i bazując na podstawie obecnie znanych informacji związanych ze światem League of Legends możemy zakładać iż owym miastem było Bilgewater i to tam zaczęła się przygoda naszego bohatera. W dalszej części materiału usłyszeć możemy iż przy pomocy potwora szuler przeniósł się do odległej krainy. Czy mogło w tym fragmencie chodzić o Shadow Isles lub o krainę, którą Shadow Isles było przed staniem się miejscem zamieszkania nieumarłych? Wprawdzie oba miejsca nie są oddalone od siebie w jakoś bardzo dużym stopniu jednak wiemy iż większość ludzi z Bilgewater nie zapuszczało się w tamte tereny. Tak czy siak bestia zaniosła szulera do siedliska kart i kości co samo w sobie jest dość dziwnym określeniem jednak może oznaczać najzwyklejsze w świecie kasyno czy inne miejsce tego typu.

Po upływie lat nasz bohater odnalazł również miłość, a jego żona jest opisywana jako księżniczka. Czy jest to jednak możliwe że była ona prawdziwą księżniczką? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi tak, to wtedy małżeństwo z nią sprawiłoby że szuler stałby się członkiem rodziny królewskiej, a także potencjalnie przyszłym królem. Potwierdzać to może fakt, że ich wesela nikt nie chciał przegapić, w końcu kto chciałby przegapić królewskie wesele?

Jak już ustaliliśmy w życiu szulera najważniejszą rzeczą z początku był hazard, jednak z czasem znacznie ważniejsza stała się dla niego jego żona i w momencie, w którym została ona zabita najprawdopodobniej pogrążył się on w smutku tak głębokim, że aż przesłaniającym zdrowy rozsądek. Ten fakt sugeruje nawet wypowiedź samego potwora z końca teaseara, która brzmi”łkaj więc jeśli chcesz chłopcze…”.Jednak w jaki sposób możemy to wszystko powiązać ze wspomnianym już zrujnowanym królem Shadow Isles? Jedna z wypowiedzi Kalisty, którą usłyszeć możemy gdy ta użyje właśnie ostrza zniszczonego króla brzmi

 “Kiedyś był szlachetnym władcą, dopóki smutek nie przysłonił jego rozsądku.”

wyraźnie wskazuje na to że w życiu byłego króla Shadow Isles wydarzyło się coś co popchnęło go w objęcia wielkiego smutku, który ostatecznie doprowadził do upadku całej nacji. A zatem być może nasz szuler jest tak naprawdę zrujnowanym królem a przedstawiona w materiale wideo śmierć ukochanej zapoczątkowała szereg wydarzeń, który doprowadził do przemiany Shadow Isles w znane obecnie siedlisko nieumarłych.

Część osób po zapoznaniu się z przedstawioną teorią próbowało jeszcze ją rozbudować i powiązać postać szulera z Twisted Fatem, a postać księżniczki z Evelynn. Pomysł ten wydaje się być stosunkowo ciekawy i wyjaśniałby skąd wzięła się relacja pomiędzy tą dwójką (w wydawanym kiedyś “The Journal of Justice” poszerzającym historię bohaterów mogliśmy dowiedzieć się że byli oni przez pewien w związku). Jednak przyjmując takie założenie jednocześnie zakładaliśmy, że TF’owi nie sprzyjał kiedyś los przez co jeszcze jako szuler z filmu znalazł się w trudnej sytuacji, podczas gdy w historii championa wyczytać możemy, że

Był mistrzem kart w szemranym towarzystwie graczy z Demacii i Noxus. Władze niejednokrotnie go ścigały, lecz za każdym razem, gdy byli o włos od złapania oszusta, on zawsze znalazł sposób by im umknąć . Mimo sprzyjającego losu nigdy nie wygrał tego, czego prawdziwie pożądał – umiejętności kontrolowania magii.

co jasno wskazuje na to, że Twisted Fate zawsze miał raczej szczęście do hazardu. A co jeśli Evelynn faktycznie jest ową księżniczką, która została przywrócona do życia przez zrozpaczonego króla, który w ten sposób rozpoczął przemianę Shadow Isles w siedlisko nieumarłych, ale TF nie jest wcale szulerem, a jedynie poprzez swoje zamiłowanie do hazardu przypomina Eve dawnego męża? Tego typu założenie nie koliduje się w żaden sposób z historią postaci, jako iż o samej Evelynn nie wiemy za wiele poza faktem iż najprawdopodobniej pochodzi ona właśnie z Shadow Isles, a cień wspomnień o dawnej miłości z pierwszego życia w pełni wyjaśniałby fakt iż champion ten był w związku z Twisted Fatem.

 

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/3ahtyo/the_river_king_theorycrafting/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.