Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Runnan’s Hurricane Kayle

Ostatnio bardzo popularny stał się na zachodniej scenie League of Legends interesujący build Kayle. Przywędrował do nas jak to już zwykle bywa – z Korei. Jest on w miarę podobny standardowych buildów AP Kayle, jednak w miejsce Lich Bane’a pojawia się niecodzienny przedmiot – Runaan’s Hurricane.

rNiektórzy się spytają – co to w ogóle jest? Jest to przedmiot bardzo podobny do raczej znanego większości ravenoushydra Ravenous Hydra. runaanshurricane Hurricane jest jednak przeznaczony wyłącznie dla postaci range. Jako, że Kayle według Riotu jest uznawana za taką postać to ten przedmiot świetnie z nią współgra. Dlaczego ten build pojawił się dopiero teraz? Po nerfach Lich Bane’a opłacalność kupowania tego itemu jako pierwszego znacząco zmalała. Ponadto same nerfy Kayle zmniejszyły jej burst. Spowodowało to, że Koreańczycy wymyślili build, który zapewnia regularne, bardzo duże obrażenia AoE. Jak to wszystko prezentuje w liczbach?

Zakładamy, że mamy Nashor’s Tootha i Runaan’s Hurricane oraz posiadamy Righteous Fury(E) na lvl 5.  Na początek zbierzmy wszystkie obrażenia jakie dostaje dodatkowy cel Kayle posiadającej taki zestaw itemów.

  • 10 + 50% AD z pasywu Runaana
  • 15 + 15% AP z pasywu Nashor’s Tootha
  • 60 + 40% AP z Righteous Fury
  • 60 + 40% AP + 40% AD od Righteous Fury jako splash damage głównego celu

Podsumowując, daje to

10 + 50% AD obrażeń fizycznych oraz 135 + 95%  AP + 40% AD obrażeń magicznych.

Przypomnijmy, że główny cel otrzymuje.

100% AD obrażeń fizycznych oraz 75 + 55% AP obrażeń magicznych  na głównym targecieBuild

Teraz zobaczmy jak  to wygląda w praniu. Pokaże to na przykładzie najbardziej popularnego koreańskiego buildu.

Runy:

9x Attack Speed Marks

9x Health per Level Seals

9x Flat Magic Ressist Glyphs3x Attack Speed Quints.

Masteries:

Przedmioty:

berserkersgreavesrunaanshurricanenashorstoothrabadonsdeathcapvoidstaffzhonyashourglass

To daje nam 532 AP, 118.7 AD oraz 1.7 AS na 18 lvl.Obrażenia w liczbach

Po przeliczeniu wszystkiego otrzymujemy

118.7 obrażeń fizycznych + 367.6 obrażeń magicznych = 486.3 obrażeń przy jednym uderzeniu na głównym celu.

69.35 obrażeń fizycznych + 687.88 obrażeń magicznych = 757.23 obrażeń od pasywu Runaana na jednym z dwóch najbliższych targetach w zasięgu 150 range’a od głównego obiektu auto attacku.

Jednak by ostudzić wasze zapały muszę kilka rzeczy wyjaśnić. Pasyw Runaana uderza najbliższy target od twojego głównego celu. Nie ma priorytetu na championach, jeśli najbliżej przeciwnika jest wrogi minion, to on otrzyma obrażenia. Ponadto splash damage z E, działa tylko w bardzo małym zasięgu od głównego targetu. Jeśli nasz drugi cel otrzymuje tylko obrażenia z pasywu Runaana to tracimy na nim aż 320 damage’u (bazując na wyżej wymienionym buildzie).

kCo daje taki build?

Taki build pozwala Kayle zadać bardzo duże obrażenia wielu osobom w jednym czasie. W dłuższych teamfightach jest w stanie zrobić o wiele więcej niż kiedyś mając Lich Bane. Jednak podatna jest znacząco na CC, jeśli dobrze nie skorzysta ze swojego ultimate’u nie będzie w stanie wnieść tych obrażeń do walki, ponieważ oparta jest na auto attackach. Warto wspomnieć, że Runaan’s Hurricane zakłada też pasyw Kayle, co sprawia, że więcej osób ma zmniejszone resisty co jest nieocenione w teamfightach. Myślę, że taka propozycja budowania Kayle jest niesamowicie interesująca. Może świetnie nadawać się do splitpushowania jak i w kompozycjach nastawionych na częste teamfighty. Wymaga jednak większego skupienia od standardowej AP Kayle, ale rekompensuje to większą użytecznością.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.