Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rozmowa Bez Lagów #2: Madlencia – Szalona nie tylko w przebraniu

Seria Rozmowa Bez Lagów to połączenie luźnej rozmowy z publicystyczną formą wywiadu. Jest to gwarancja cotygodniowej porcji dobrego humoru i najświeższych informacji z polskiej sceny League of Legends. Dowiecie się, co motywuje profesjonalnych graczy do ciężkich treningów, skąd czerpią inspirację polskie cosplayerki, bądź jakie wyzwania stoją przed popularnymi YouTuberami. Wszystko to z zawsze uśmiechniętym Warlordem C. Zawsze.

Warlord C: Dzień dobry. Reflektory już działają, wszystkie światła skierowane na naszą gwiazdę. Publicznośc bije brawa, a my – wszyscy – wpatrzeni w naszego gościa. Boom! Powiedz jak się nazywasz i skąd możemy Cię kojarzyć ze sceny League of Legends?
Madlencia: Nazywam się Magdalena, a większość ludzi kojarzy mnie z Intel Extreme Masters w Katowicach.
Warlord C: Czym się zajmowałaś na Intel Extreme Masters w Katowicach?
Madlencia: Biegałam po Spodku w cosplayu Jinx! 😀


http://www.youtube.com/watch?v=YGGoIrSRDp4

Warlord C: Do dziś pamiętam to niesamowite spojrzenie. (śmiech) Czy spodziewałaś się tak ciepłego przyjęcia przez polską społeczność? Czy miałaś jakieś obawy związane z tym wydarzeniem?
Madlencia: Jedyne czego się bałam to to, że nie dowiozę swoich broni w całości. Jeżeli chodzi o ludzi, kurczę, ja bym się wszystkiego spodziewała, ale nie tak wielkiego zainteresowania moją osobą!
Warlord C: Czy to był Twój pierwszy tak duży event? Jak czułaś się w centrum uwagi?
Madlencia: W zeszłym roku również byłam na Intel Extreme Masters, ale jako zwykły uczestnik. Bycie w centrum uwagi jest przyjemne, ale również ekstremalnie męczące. 🙂
Warlord C: Co było najtrudniejsze w Twojej roli? Co Cię najbardziej wymęczyło?
Madlencia: Robienie zdjęć… Nie było chwili, aby odpocząć! Bez przerwy ktoś prosił o fotkę!
Warlord C: Czy któraś z osób, która robiła sobie z Tobą zdjęcia zapadła Ci szczególnie w pamięć?
Madlencia: Tak! Gość, który wziął mnie na ręce.
Warlord C: Czyli mam rozumieć, że potraktowałaś go swoją najpotężniejszą bronią, urokiem osobistym? (śmiech) Jak uważasz, co jest najważniejsze w dobrej prezentacji swojego przebrania?
Madlencia: No jasne! (śmiech) Najważniejsze to dobrze czuć się w stroju. Trzeba umieć też bawić się swoim przebraniem, mając radość z tego co się robi. O to przecież chodzi w cosplay’u!
Warlord C: Co było Twoją inspiracją? Dlaczego akurat ten kostium, a nie inny?
Madlencia: Cóż… Jinx pasuje do mnie charakterem i… budową pewnej części ciała.
Warlord C: Jak opisałabyś swój charakter? Jakie są podobieństwa w osobowości między Tobą, a Jinx?
Madlencia: Jinx i ja lubimy koty, i róż, i eksplozje! Dużo eksplozji! Jeżeli idzie o mój charakter to lubię się śmiać. Jestem osobą, która ceni sobie dobrą zabawę w wyśmienitym towarzystwie. Jestem też niesamowicie leniwa. Serio!
Warlord C: Śmiech to zdrowie, a róż to nowa czerń. Niemniej skoro Ty i Jinx lubicie koty to czy Twoim kolejnym cosplayem będzie Rengar, bądź Nidalee? Za jakie postacie jeszcze miałaś okazję się przebrać?
Madlencia: Byłam jeszcze Lux oraz Psylocke. Teraz przygotowuję Dravena. 🙂
Warlord C: Czym się kierujesz podczas tworzenia nowego kostiumu? Co jest najtrudniejsze?
Madlencia: Najtrudniejsze są te małe, upierdliwe elementy, które trzeba robić powoli i dokładnie. Nie lubię tego bardzo, ale czego się nie robi dla stroju.

Warlord C: Wiem, że jako Jinx doskonale odnajdywałaś się także w tekstach postaci. Uczysz się ich zy zapamiętujesz podczas grania danym bohaterem?
Madlencia: Znam na pamięć teksty ulubionych bohaterów. Głównie dlatego, że często nimi gram.
Warlord C: Masz jakiś szczególny cytat, który czasami sobie powtarzasz?
Madlencia: „Well, a double rainbow if a phenomenon of optics that displays spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Is that explained?”
Warlord C: W jakich sytuacjach ten cytat okazuje się pomocny? (śmiech)
Madlencia: WE WSZYSTKICH! (śmiech)
Warlord C: No dobra. Wiemy już kim jest Madlencia, a… kim jest Magdalena? Czy czasami w tych wszystkich przebraniach nie masz wrażenia, że gdzieś gubisz samą siebie?
Madlencia: Nie. Ja cały czas jestem sobą! A to, żę w strojach odgrywam daną rolę nie zmienia faktu, że pod przebraniem dalej jest Magdalena. 🙂
Warlord C: A czy czasem masz wrażenie, że ludzie odbierają Cię bardziej jako postać z gry niż prawdziwego człowieka? Czy zdarzają się takie sytuacje?
Madlencia: Często, ale jakoś się nimi nie przejmuję.
Warlord C: Wyobraź sobie, że mogłabyś na jeden dzień zostań dowolną osobą lub postacią. Kto by to był i dlaczego?
Madlencia: SEVERUS SNAPE! JESTEM JEGO MEGAFANKĄ! <3
Warlord C: (śmiech) Severus Snape? Zaskoczyłaś mnei tą odpowiedzią. Co jest w nim takiego urzekającego?
Madlencia: WSZYSTKO! Tłuste włosy, nos, cały on… #OJEZUSMARIJA
Warlord C: Czarujący uśmiech jak na czarodzieja przystało, prawda? A jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość za kilka lat? Kim chciałabyś być w przyszłości? Czy cosplay może być pracą?
Madlencia: Cosplay to hobby i niech tak zostanie. W przyszłości chcę być przedszkolanką. Uwielbiam małe dzieciaki!
Warlord C: Przedszkolanką? Czy zamierzasz wprowadzić obowiązkowe Teemo-mundurki? Jak uważasz, czy dzieci powinny mieć styczność z komputerem od małego czy nie?
Madlencia: Zdecydowanie nie! Dzieci powinny dużo czasu spędzać z rówieśnikami na podwórku.
Warlord C: A Ty kiedy zaczęłaś grać w gry komputerowe?
Madlencia: Ja zaczęłam grać już w podstawówce. Na początku był to PSX i Pegazus. Mario Bros, Crash i te sprawy. Jednak nie grałam jak maniak, ot tak, wieczorami dla zabicia czasu. Nie wyobrażałam sobie wtedy by nie wyjść na cały dzień na dwór! Jeśli chodzi o komputer to zaczęłam grać dopiero w gimnazjum. Pod koniec gimnazjum.
Warlord C: Mówisz, że świat się dzisiaj zmienia na gorsze? W sensie, że dzieciaki częściej siedzą przed komputerami zamiast pójść pograć w piłkę, bądź powygłupiać się na podwórku?
Madlencia: Młodsze dzieciaki nie. Taakie w wieku podstawówkowym niestety coraz częściej wybierają komputer zamiast zabawę wśród rówieśników. Szkoda, bo omija ich naprawdę wiele fantastycznych przygód!

Warlord C: Wiemy, że lubisz grać w gry komputerowe i tworzyć niesamowite przebrania. Co jeszcze zajmuje Twój czas? Jakie masz inne pasje, zainteresowania?
Madlencia: Zajmuje się rekonstrukcją historyczna. Oprócz tego lubię rysować kredkami. 🙂
Warlord C: Czy gdzieś można zapoznać się z Twoimi pracami? Masz jakąś galerie wszystkich Twoich rysunków?
Madlencia: Jasne. unpassionate.devianart.com
Warlord C: Na jakich nadchodzących eventach będzie można Cię spotkać? Gdzie fani mają za Tobą podążać?
Madlencia: Pojawię się BYĆ MOŻE na Meet Up we Wrocławiu 26 lipca. Potem jadę na Woodstock. Następnie w planach mam PGA oraz Tsuru Japan Festival, gdzie mam prowadzić panel.
Warlord C: Czy szykujesz coś niesamowitego na te nadchodzące wydarzenia? Dużo ogólnie jest w Polsce eventów na których można zaprezentować swój kostium?
Madlencia: Na Meet Up zabieram Lux i Officer Jinx. Na pozostałe Lux i Psylocke. Jeśli idzie o eventy w Polsce to jest ich naprawdę sporo. Jest gdzie jeździć!
Warlord C: Część Twoich koleżanek miała okazję prezentować swoje przebrania za granicą. Gdzie najbardziej chciałabyś pokazać się fanom?
Madlencia: Gamescon! Marzę o tym, aby tam wyjechać.
Warlord C: Czy można Ci jakoś pomóc w realizacji tego marzenia?
Madlencia: Gimme job or monies… Ewentualnie można będzie na mnie zagłosować w konkursie, w którym do wygrania będzie taki wyjazd.
Warlord C: Czy jeżeli mógłbym Ci czegoś życzyć to powodzenia w konkursie, bądź odnalezienia ukrytego skarbu? Czy jest jeszcze coś, czego mógłbym Ci życzyć na zakończenie naszej rozmowy?
Madlencia: Życz mi, żeby na Woodstocku nie padało! (śmiech)
Warlord C: Tego też Ci życzę… (śmiech) Ani kropli deszczu, ani jednej anielskiej łzy. Dzięki wielkie za rozmowę!
Madlencia: No problemo sinior!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.