Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Aktualizacja] Rogue wymieni dwóch zawodników przed nadchodzącym tygodniem LEC

Pierwsza część wiosennego splitu LEC okazała się być bardzo nieudana dla występującego w tych rozgrywkach Rogue, która jako jedyna drużyna w europejskiej lidze przegrała wszystkie osiem rozegranych przez siebie spotkań.

Nikogo raczej nie dziwić powinien fakt, że według najnowszych doniesień zespół ten jako pierwsza team z LEC w sezonie 2019 zdecydował się na przeprowadzenie zmian w swoim składzie.

Dokładniej rzecz ujmując według najnowszych doniesień od podstawowego składu pierwszej drużyny tej organizacji odsuniętych ma zostać dwóch Koreańczyków – top laner Kim “Profit” Jun-hyung i support Kim “Wadid” Bae-in. W ich miejsce do pierwszej drużyny przeniesieni mają być dwaj zawodnicy dotychczas występujący w dominującej w polskiej Ultralidze akademii Rogue, a mianowicie chodzi tu o szwedzkiego top lanera Finna “Finn” Wieståla i polskiego supporta Oskara “Vander” Bogdana.

Jeśli chodzi o dalszą przyszłość obu koreańskich graczy to Profit w tym momencie przesunięty został do drugiej drużyny Rogue i już wkrótce powinien rozpocząć rywalizację w Ultralidze. Gorzej natomiast prezentuje się sytuacja Wadida, który będzie musiał usiąść na ławce rezerwowych. Wprawdzie jeszcze do niedawna wydawało się, że również on będzie mógł występować w Ultralidze, jednak ostatecznie Riot trzyma się zasady, że w drużynach z ligi regionalnych musi występować przynajmniej trzech zawodników z danego regionu. W powstałą w ten sposób lukę w składzie akademii Rogue wypełnić ma Oskar “Raxxo” Bazydło.

Te zmiany mogą być jednak zaskakujące dla wielu fanów LEC, jako że mało która osoba śledząca poczynania Rogue wskazywała na Koreańczyków jako na najsłabsze ogniwa zespołu. Wśród fanów dominuje raczej teoria, że problemem tej drużyny jest fakt że obaj carry zespołu – Chres “Sencux” Laursen i Martin “HeaQ” Kordmaa prezentują się znacznie gorzej od pozostałych zawodników występujących na ich pozycji w LEC. Część osób spekuluje jednak, żę pozostawienie ich w zespole może być związane z bardziej daleko idącymi planami Rogue związanymi z rosterem zespołu na letni split sezonu 2019. Według tych osób w przypadku środkowej alei organizacja ma czekać na możliwość przeniesienia do pierwszej drużyny utalentowanego zawodnika akademii Emila “Larssen” Larssona, który przed próbą dołączenia do zespołu LEC zdecydował się na ukończenie swojej obecnej szkoły, co będzie miało miejsce właśnie w połowie tego roku. Według tych samych spekulacji skład zespołu uzupełnić miałby doświadczony Konstantinos-Napoleon “FORG1VEN” Tzortziou, który wkrótce ma zakończyć swoją służbę wojskową co pozwoli mu na powrót na e-sportową scenę.

Nowy skład Rogue nie będzie miał jednak łatwego zadania bo w tym tygodniu LEC zespół ten będzie musiał zmierzyć się z obecnie drugim zespołem całej ligi -FC Schalke 04, a także z Misfits które mimo drobnego kryzysu w poprzednim tygodniu nadal posiada bardzo mocny jak na standardy europejskie skład.

źródło: =http://eweszlo.pl/post/vander_i_finn_w_glownym_skladzie_rogue_profit_i_raxxo_w_akademii https://twitter.com/VeteranEU/status/1095238656808415233 https://reddit.com/r/leagueoflegends/comments/apqwid/vander_finn_will_replace_wadid_profit_in_rogue/ https://twitter.com/FORG1VENGRE/status/1091440737101758464

Aktualizacja: Organizacja oficjalnie potwierdziła już ten ruch, z jednym małym wyjątkiem – Wadid wbrew pierwszym doniesieniom nie został przeniesiony na ławkę rezerwowych, a zamiast tego ma aktywnie rywalizować z Vanderem podczas scrimów o miejsce w podstawowym składzie na poszczególne mecze.

źródło: =https://rogue.gg/news/rogue-league-of-legends-roster-update

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.