Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Roccat wśród 20 najlepszych drużyn na świecie!

W Europie i Ameryce trwa chwilowo spokój pomiędzy sezonami. Największe emocje transferowe już opadły, a składy wszystkich drużyn są w miarę ustabilizowane. Jednakże w Korei . Zdecydowaliśmy się przedstawić Wam ranking najlepszych drużyn na świecie przygotowany przez specjalistów od e-sportu wybranych przez Riot. Poniżej rankingu znajdziecie też kilka uzasadnień co do miejsc konkretnych drużyn.Power ranking

 1. Najin White Shield (+2)
 2. Samsung Galaxy Blue (+3)
 3. Samsung Galaxy Ozone (-2)
 4. CJ Entus Blaze ( – )
 5. SK Telecom T1 K (+1)
 6. KT Rolster Arrows (+1)
 7. Najin Black Sword (+3)
 8. OMG (-2)
 9. KT Rolster Bullets ( – )
 10. CJ Entus Frost (+7)
 11. Cloud 9 (-3)
 12. SK Telecom T1 S (+2)
 13. Edward Gaming (-2)
 14. Fnatic (-1)
 15. Team SoloMid ( – )
 16. SK Gaming ( – )
 17. Taipei Assassins (-5)
 18. Counter Logic Gaming (NEW)
 19. Team WE (+1)
 20. ROCCAT (-1)


Uzasadnienia

(+2) Najin White Shield – [7] – OGN Champions – (11-5)Miesiące ciężkiej pracy wreszcie sięopłaciły – dzięki nim NaJin White Shield znalazło się w ich pierwszym finale. Ich ścieżka do sukcesu może być śledzona w historii zmian składu, które z perspektywy czasu okazały się bardzo dobrymi posunięciami zarządu NaJin. Wszystko dopełnił niesamowity postęp solo lanerow – Save’a i Ggoonga. Nadchodzący finał przeciwko Samsung Blue sprawia, że Najin nie może spocząć na laurach. Ich umiejętności podczas fazy laningu i słaba kontrola mapy gdy są do tyłu niejenokrotnie sprawiały im problemy skutkujące przegrywaniem gier. Są to elementy, które NaJin musi poprawić, aby na stałe zasiąść na świeżo zwolnionym koreańskim tronie.

(+3) Samsung Galaxy Blue – [1] – OGN Champions – (11-3)

Samsung Galaxy Blue to chyba jeden z najbardziej nieprawdopodobnych zespołów w finale. Znaleźli się tam po pokonaniu siostrzanego zespołu Samsung Galaxy Ozone podczas półfinałów Champions Spring. Ostatnie patche były niczym zbawienie dla ich midlanera – dade. Jednakże w finale czeka go ciężka przeprawa z Ggoongiem i NaJin White Shield.

Samsung Galaxy Ozone – [4] – OGN Champions – (9-4)Samsung Galaxy Ozone przegrało 1:3 z ich siostrzanym w półfinale. Do tamtego czasu byli zdecydowanymi faworytami całych rozgrywek. Obecnie są zmuszeni walczyć o trzecie miejsce przeciwko CJ Entus Blaze.

(-1) Fnatic – mistrzowie EU LCSZ Fnatic każdy powinien się liczyć – jak zawsze będą znaczącą siłą podczas nadchodzącego EU LCS Summer Split. Od czasu sezonu pierwszego ich występy charakteryzują się stałą formą, a zespół ma prawdopodobnie największe doświadczenie międzynarodowe spośród wszystkich teamów. W ostatnim sezonie ujawnili kilka wad – zbyt mocno poświęcali się podczas gonitw za killami, ale ogólnie niesamowicie się poprawili i zdobyli pierwsze miejsce w europejskim LCSie. Ich przegrane podczas All-Star nie są martwiące – w większości były to dobre gry, które zaprezentowały ich znaczne umiejętności.

(NEW) Counter Logic Gaming – NA LCS

Po ostatnim splicie CLG natknęło się na spory problem – ich dotychczasowy top laner Nien zdecydował się opuścić szeregi drużyny. Po długich poszukiwaniach, CLG zdecydowało się sprowadzić Shina “Seraph” Woo Yeonga z Korei. Seraph zachwycił przede wszystkim trenera CLG – MonteCristo – zdecydowano się więc dać Seraphowi możliwość wypełnienia luki w składzie CLG. Oczekiwania wobec tego zawodnika są wysokie i wszyscy mają nadzieję, że koreański nabytek pozwoli CLG dostać się na szczyt amerykańskiego LCSu.

(-1) ROCCAT – EU LCS ROCCAT był jedną z nowych europejskich drużyn. Szturmem dostali się na scenę prezentując unikalny styl, a przez chwilę wydawali się niepokonani. Drużyny zaadoptowały się do ich stylu gry i przez pewien czas ROCCAT miało problemy, jednakże pod koniec sezonu i podczas playoffów znowu udało im się powrócić na szczyt. Zespół jest unikatowy – nie nastawiają się na indywidualne wyniki, ale na rotację i podejmowanie właściwych decyzji, czym nieco przypominają Cloud 9. Obserwujcie ich podczas nadchodzącego splitu – powinni udowodnić, że zasługują na swoje miejsce.

źródło: http://na.lolesports.com/articles/power-rankings-week-16

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.