Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riven vs. Yasuo: 1 na 1, same dane

BLOG JASNOWIDZENIA

JEOPARDY

FAN RIVEN

BLAUSTOISE

ENTUZJASTA YASUO

JEOPARDY: Witajcie wszyscy. Jestem Jeopardy, samozwańczy „jedyny prawdziwy gracz Riven w Riot”. Dziś towarzyszy mi Blaustoise, „drugi po najlepszym Yasuo w Riot na podstawie wyników jednego nieoficjalnego turnieju”.

BLAUSTOISE: Witajcie w artykule, który prawdopodobnie będzie ostatnim powiązanym z analizą danych wpisem na blogu, jaki pozwolono napisać mnie i Jeopardy’emu. Jeśli Nancymon zaprosi nas do kolejnego odcinka Jasnowidzenia, oznacza to, że zawiedliśmy.

JEOPARDY: Chciałem pomówić o bohaterce posiadającej najbardziej utalentowaną bazę graczy w całym League of Legends: Riven Wygnańcu. Dla ostrego kontrastu Blaustoise podzieli się danymi dotyczącymi Yasuo, bohatera, który traktuje Nexus swojej drużyny jak własnego mistrza — nie przejmuje się jego ochroną i pozwala mu zginąć, robiąc tylko to, na co sam ma ochotę.

BLAUSTOISE: To czy wasz Nexus zostanie zniszczony, czy nie, nie ma znaczenia, dopóki wygracie to jakże słodkie 1 na 3 do wykorzystania w filmiku z Yasuo. Nawet w swoim tle fabularnym Yasuo miał jasno ustalone priorytety.

JEOPARDY: W następnym punkcie przyjrzymy się danym zebranym przez naszego najnowszego analityka rozgrywki, którym jest Benign Lime. Jego próbki danych obejmują wszystkie gry rankingowe w regionach Riot od 20 maja do 1 czerwca 2017 r .

 

PORÓWNANIE SUROWYCH DANYCH

BLAUSTOISE: Yasuo ma wyższy wskaźnik zwycięstw. Bum. To koniec tego artykułu.

JEOPARDY: Chociaż ogólny wskaźnik zwycięstw Yasuo jest wyższy niż u Riven (51,3% vs. 51,0%), Riven ma wyższy wskaźnik zwycięstw, jeśli ona i Yasuo grają w przeciwnych drużynach (51,0% na 49,0%). Może to pokazuje, że wyczesana mechanika Tabi Ninja Riven kontruje uskuteczniane przez Yasuo tłuczenie w jeden klawisz, gdy walczą ze sobą w alei?

BLAUSTOISE: Ale co się dzieje, gdy dwójka niepowstrzymanych, momentalnie zatwierdzanych bohaterów spotka się w nieelastycznej kompozycji drużyny pośród płaczów: „ojejku, potrzebujemy obrażeń magicznych”? Pomimo żali o brak mieszanych obrażeń wysuwanych przez pozostałą trójkę niewinnych dusz, które utknęły na ekranie wyboru bohatera, wskaźnik zwycięstwa, gdy Yasuo i Riven są w tej samej drużynie, wynosi 50,0%. Być może kompozycje prowadzących z podwójną solową aleją nie są wcale takie złe? Mimo wszystko w najbliższym czasie nie mam zamiaru pojedynkować się z Jeopardym.

JEOPARDY: A ja tak bardzo chciałem zagrać cztery dywizje niżej mojego poziomu w rankingowej.

BLAUSTOISE: Yasuo ma więcej podwójnych i potrójnych zabójstw niż Riven i mniej więcej dwa razy tyle zabójstw poczwórnych oraz pentakillów. Skoro jest to bohaterka stworzona do serii kombinacji i kontroli tłumu, wydawałoby się, że grający Riven nauczą się też łączyć swoje zabójstwa. I nawet gdy Yasuo nie spamuje Maestrią 7 po zabiciu w pojedynkę graną przez Marca „Tryndamere” Merrilla Lux , wciąż zadaje więcej niż Riven obrażeń bohaterom, wieżom i celom.

JEOPARDY: Zadawanie obrażeń jest fajne, ale wiesz, co jeszcze jest fajne? Gdy nie jest się workiem treningowym dla wrogiej drużyny. Riven ginie o jeden raz mniej w przeciętnej grze w porównaniu z Yasuo — to oznacza co najmniej 300 sztuk złota (wyłączając asysty i przerwania serii zabójstw), nie wspominając o zaoszczędzeniu pół minuty oglądania szarego ekranu.

BLAUSTOISE: Pewnie, że Z/Z/A Yasuo jest gorsze, ale to wskaźnik bez znaczenia. Swoje gry 0-5-2 można zapomnieć równie łatwo, jak wykorzystać grę 5-0-2 do filmiku z rozgrywki.

JEOPARDY: Słuchaj, Blau, nie twierdzę, że nie udało ci się wykonać jednego czy dwóch czadowych zagrywek podczas twoich ponad 250 gier rankingowych Yasuo w tym sezonie. Mówię tylko, że od czasu do czasu widywałem, jak używasz swojego klawisza E jako systemu przekazywania wrogiej drużynie 300 sztuk złota. Poza tym, twierdzę, że tłuczenie w klawisz R po tym, jak Malphite z twojej drużyny odwalił całą ciężką robotę, nie powinno liczyć się jako materiał na klip.

BLAUSTOISE: To wymaga więcej umiejętności niż granie Malphitem, ale o to akurat nietrudno. A skoro mowa o umiejętnościach…


JEOPARDY: Nie spierajmy się o to. Obojętnie, po stronie którego bohatera stoimy, musimy przyznać, że pierwsza próba gry naszym bohaterem była CZADOWA. Oboje mają wskaźnik zwycięstwa wynoszący około 40% wśród początkujących, także tych, którzy nie potrafią napisać poprawnie twojej ksywki.

BLAUSTOISE: Po latach ograniczeń czatu większość graczy Yasuo i Riven ledwo umie pisać. Ale wracając do wykresów: oś X mówi nam, ile gier gracze rozegrali danym bohaterem. Kolorowa krzywa wskazuje wskaźnik zwycięstw bohatera przy danej liczbie rozegranych gier pokazanej na osi Y po lewej stronie każdego wykresu.

JEOPARDY: Zgodnie z oczekiwaniami wskaźnik zwycięstw bohatera granego przez gracza zwykle rośnie z liczbą rozegranych gier. Jednak jest garstka bohaterów z płaskimi krzywymi maestrii, co oznacza, że ich wskaźniki zwycięstwa na początku (powiedzmy, do piątej gry) mogą być całkiem zbliżone do wskaźników zwycięstwa po, dajmy na to, 100 grze. Płaskie krzywe mają tacy bohaterowie jak Malphite, Volibear i Miss Fortune.

BLAUSTOISE: Inni bohaterowie, tacy jak Aurelion Sol i Ivern, mają strome krzywe maestrii. Ich wskaźniki zwycięstw w pierwszych grach są niskie, ale znacznie rosną po 15–30 grach. Jednak prawdziwi czempioni mają wydłużone krzywe: Yasuo, Riven i Nidalee powoli zwiększają wskaźnik zwycięstwa z każdą grą i ich krzywizny maestrii zaczynają robić się płaskie dopiero po setkach gier.

JEOPARDY: Zapewne to trudność gry Yasuo i Riven sprawia, że są atrakcyjni. Z różnych powodów lubimy bohaterów złożonych, wymagających dużych umiejętności i efektownych. Niektórzy z nas są inteligentnymi, wyrafinowanymi graczami, którzy cenią sobie wyzwania (ja), a niektórzy z nas są otaku , którzy usiłują wystąpić w swoim własnym anime (Blaustoise).

BLAUSTOISE: N-n-nani? Szare pola gęstości mówią nam, ilu graczy rozegrało danym bohaterem liczbę gier pokazaną na osi Y po prawej (procent rozgrywek). Odpowiada to także czasowi spędzonemu na oglądaniu szarego ekranu w grze!

JEOPARDY: Riven jest bardzo popularną bohaterką, którą wielu graczy w League lubi wypróbowywać; jednak ci, którzy wybierają Yasuo po raz pierwszy, częściej zostają przy nim już po kilku grach, zamiast porzucić bohatera i wybrać kogoś, kto nie wywołuje głośnego krzyku całej poczekalni podczas wyboru bohatera, gdy zostanie wstępnie oznaczony.

JEOPARDY: Ale kto by tam przejmował się półnagim plebsem, który drży z zimna podczas grudniowej, lodowatej zimy w Los Angeles. W kręgu Pretendenta wskaźnik zwycięstwa Riven wynosi 54,6% przeciw 50,0% Yasuo. To niepodlegający dyskusji dowód na to, że Riven ma wyższy górny pułap umiejętności, który umożliwia jej brylowanie na najbardziej zaciekłych poziomach rywalizacji. Tymczasem gracze z kręgu Pretendenta mogą rzucić monetą, by przewidzieć, czy Yasuo okaże się wartościowy dla ich drużyny.

Blaustoise: Natomiast po wprowadzeniu nowego systemu 10 banów Yasuo ma 66% wskaźnik banów w ligach Brązu i Srebra, podczas gdy gracze na Diamencie i wyżej banują go tylko w 43,4% gier. Tysiące zdolnych graczy, którzy potrafią grać tylko Yasuo, jest blokowanych, ponieważ mają szansę dostać swojego bohatera zaledwie w 1/3 rozgrywanych przez nich gier. Potrafię zinterpretować te wskaźniki zwycięstw w kręgu Pretendenta jedynie tak, że obmierźli gracze Riven mają więcej okazji do treningu…


SKÓRKI DLA ZWYCIĘZCÓW

JEOPARDY: Jeśli zobaczycie we wrogiej drużynie Riven odzianą w skórkę Karmazynową… Cóż. Po pierwsze to zdumiewające, że niemal nikt nie gra z tą skórką. A po drugie nie przejmujcie się: ta skórka ma najniższy wskaźnik zwycięstw wśród wszystkich skórek Riven. Jestem pewien, że można by tu doszukać się pewnego związku przyczynowo-skutkowego, ale jako fan Riven nie potrafię długo skupiać się na jednym.

Z drugiej strony, skórka z najwyższym wskaźnikiem zwycięstw (52,8%) to nowa Mistrzowska Riven z 2016 r., za którą podąża Mistrzowska Riven z 2 sezonu OG (52,4%). Ma to sens, ponieważ w nazwach tych skórek jest człon „mistrzostwo”, który wiąże się z wygrywaniem. Wszystko w tym punkcie się zgadza. Możecie mi zaufać, jestem analitykiem danych.

BLAUSTOISE: A która skórka Yasuo zajmuje miejsce na szczycie? Krwawy Księżyc (52,6%) o włos wyprzedza W Samo Południe (52,4%), a to tylko podstawowe W Samo Południe. Dane, które chcą zobaczyć fani Yasuo, to rzetelny ranking zestawów chromatycznych W Samo Południe, nie wiadomo dlaczego noszących nazwy kamieni szlachetnych:


Jaspis
54,6%

Obsydian
54,3%

Szmaragd
53,8%

Szafir
53,8%

Ametyst
53,6%
Podstawowe W Samo Południe
52,4%

Oczywiście nie możemy mówić o skórkach Yasuo bez potępienia PROJEKTU: Yasuo, jako najsłabszej ze wszystkich jego skórek (51,2%). W społeczności graczy Yasuo utarło się, że to skórka dla „noobów”, a liczby nie kłamią. Możecie mi zaufać, jestem badaczem.

JEOPARDY: Nie mogę się doczekać, jak zmieni to zestawienie Yasuo Zwiastun Nocy.

OPINIE GRACZY NA PODSTAWIE ANKIET

 

BLAUSTOISE: Chcieliśmy wam pokazać fajną wizualizację chmury słownictwa, które gracze wiążą z bohaterami Yasuo i Riven. Jednak po przejrzeniu otrzymanych odpowiedzi doszliśmy do wniosku, że mogło dojść do pewnego nieporozumienia i z jakiegoś powodu uznano, że w ankiecie prosiliśmy o podawanie terminologii medycznej i związanej z chorobami śmiertelnymi. Spróbujemy poprawić ankietę i podzielić się z wami wynikami nieco później.

 


JEOPARDY: Mamy nadzieję, że dane, które wam dzisiaj pokazaliśmy, są interesujące i warte naszego nieuniknionego spotkania z przełożonymi. Zanim się wyłączymy, chcielibyśmy także zachęcić was do udziału w wydarzeniu VS. , chociaż nikt w Riot wcale nas nie zobowiązał do wspominania o tym wydarzeniu w naszym artykule. Wcale, a wcale.

BLAUSTOISE: A jeszcze lepiej zrobicie, gdy wejdziecie jako góra/środek do solowej kolejki rankingowej, zaznaczycie Yasuo lub Riven, powiecie swojej drużynie, żeby ich nie banowała, napiszecie „jestem smerfem”, po rozpoczęciu gry wszystkich wyciszycie i będziecie cieszyli się grą jako Pokutnik i Wygnaniec w sposób, w jaki należy nimi grać.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.