Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot wprowadza weryfikację maila do klienta gry

Jak zapowiedział jeden z pracowników Riotu począwszy od patcha 8.3, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa naszych kont League of Legends. Na czym jednak dokładniej będą polegać te zmiany?

Otóż począwszy od tej aktualizacji w kliencie gry udostępniona zostanie możliwość zweryfikowania swojego konta e-mail, która dotychczas była dostępna tylko i wyłącznie na głównej stronie gry (dostępna będzie tam również opcja zmiany wybranego e-maila). Dodatkowo w kliencie gry na wszystkich kontach nieposiadających zweryfikowanego maila cyklicznie pojawiać będą się przypomnienia nakłaniające do dokonania tego kroku. Póki co zweryfikowanie maila będzie opcjonalne, jednak zaleca się dokonać go jak najszybciej, gdyż jak sami Rioterzy przyznają w przypadku ewentualnej utraty naszego konta (zarówno poprzez zwykłe zapomnienie hasła jak i poprzez wykradnięcie go przez osobę trzecią) konta ze zweryfikowanym mailem udaje się zazwyczaj odzyskać w przeciągu kilku godzin podczas gdy w przypadku braku zwerfyikowania maila czas ten wydłuża się do kilku dni. Wraz  z tą zmianą dokonana zostanie również poprawka pozwalająca przypisać więcej niż jedno konto do danego maila (do potwierdzenia maila będzie można w takiej sytuacji użyć głównego konta).

Przy pojawieniu się tego typu tematu nie mogło zabraknąć kwestii dodania do gry wyczekiwanej przez wielu dwustopniowej weryfikacji i choć pracownicy Riotu przyznają, że dodanie takiej opcji jest w planach jeszcze na ten rok to póki co jest za wcześnie by móc zdradzić jakiekolwiek dodatkowe szczegóły na ten temat.

źródło: https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/riot-official/fEFqxqMH-in-client-email-verification

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.