Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot uspokaja – część ukaranych graczy otrzyma nagrody za Rankedy

Ostatnia wypowiedź jednego z pracowników Riotu na temat nagród za rankedy (znaleźć możecie ją w tym wpisie ) w bieżącym sezonie spotkała się z bardzo negatywną reakcją ze strony graczy, w związku z czym Riot już teraz zdecydował się wycofać z poprzedniego stanowiska. Przetłumaczoną wersję wypowiedzi Lyte na ten temat znaleźć możecie poniżej.

Wcześniej popełniłem ogromną gafę, przez to że byłem zabiegany nie miałem okazji zamieścić odpowiedniego postu na ten temat.

W poprzednim sezonie League of Legends zdecydowaliśmy, że gracze którzy byli wyjątkowo toksyczni (przykładowo poprzez rasistowskie czy seksistowskie zachowanie) lub którzy ciągle zachowują się toksycznie w wielu grach, nie otrzymają nagród za rankedy. W tym roku zamierzamy kontynuować tę politykę, jednak wprowadzimy w niej kilka zmian.

Po pierwsze zawsze chcieliśmy zachęcać do reformy i nagradzać graczy, którym przed końcem sezonu uda się skutecznie w ten sposób zmienić.  W związku z tym gracze, którzy otrzymali restrykcję na chat lub rankedy, ale przeszli reformę i nie mają żadnej aktywnej restrykcji w momencie zakończenia sezonu, otrzymają nagrody za rankedy. Gracze, którzy w tym czasie nadal będą mieli aktywne restrykcje, nagród nie otrzymają.

Po drugie gracze, którzy zostali ukarani przeniesieniem do kolejek o niższym priorytecie na kilka gier, nadal otrzymają nagrody za rankedy, jako że nie chcemy karać graczy, którzy zmagać musieli się z problemami ze sprzętem czy z połączeniem internetowym, jednak chroniczni leaverzy, którzy wychodzą ze znacznej większości swoich rozgrywek lub po prostu z setek gier, nie otrzymają nagród za rankedy. Tacy graczy zrujnowali setki z tysięcy gier i kilkukrotnie otrzymali karę w postaci przeniesienia do 20 minutowej kolejki o niższym priorytecie.

Po trzecie gracze, którzy za toksyczność otrzymali rozbudowane bany (na 7 lub 14 dni) w czasie sezonu 2015, nie otrzymają nagród za rankedy. Gracze, którzy otrzymali tego typu karę, zaprezentowali jedno z najbardziej skandalicznych w grze, a my prowadzimy politykę zero tolerancji dla takich zachowań jak rasizm, seksizm, homofobia, czy jakiegokolwiek innego rodzaju mowy nienawiści. Tacy gracze będą mogli jednak otrzymać nagrody w przyszłych sezonach, jeśli poprawią oni swoje zachowanie i nie zostaną oni ukarani za tego typu występki we wspomnianych sezonach.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę i przepraszam za wprowadzenie was wcześniej w błąd. Powodzenia w pozostałej części sezonu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.