Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot szykuje mobilną wersję League of Legends

W dzisiejszych czasach ruchem coraz częściej wykonywanym przez twórców gier sieciowych jest wydawanie mobilnych odsłon ich produkcji.

Dotychczas jednak tego typu praktyki nie specjalnie miały przełożenie na rynek gier MOBA – owszem tego typu gry były wydawane na telefony komórkowe, jednak największe tytuły z tego gatunku takie jak właśnie League of Legends, DOTA 2, czy Heroes of the Storm nie trafiły dotychczas na ekrany smartphone’ów. Według najnowszych doniesień sytuacja ma jednak w przyszłości ulec zmianie za sprawą League of Legends.

Według anonimowych źródeł bowiem obecnie chiński Tencent współpracuje z amerykańskim oddziałem Riot Games, w celu stworzenia właśnie mobilnej odsłony LoLa. Warto wspomnieć, że Tencent ma już doświadczenie w tworzeniu tego typu gier, jako że to z rąk tego dewelopera wyszła gra znana w Chinach jako ‘Honour of Kings’, a w pozostałych rynkach jako ‘Arena of Valor’. Produkcja ta osiągnęła ogromny sukces na rodzimym rynku, jednak nie podbiła ona serc graczy z pozostałych regionów, co najprawdopodobniej zmotywowało Tencent do stworzenia podobnej produkcji na podstawie bardziej rozpoznawalnej marki.

Według tych samych doniesień nie jest to pierwszy raz, w którym Tencent miał taki pomysł, jednak kilka lat temu kiedy temat został poruszony po raz pierwszy, na przygotowanie takiej gry zgody nie wyraził Riot. Co więc od tego czasu uległo zmianie? Głównym powodem ma być fakt, że w ostatnim czasie League of Legends nie jest już aż tak dochodową produkcją jak w przeszłości, w związku z czym Riot posiadający w swoim portfolio tylko jedną produkcję musi szukać kolejnych sposobów na pozyskiwanie środków ze swojej gry.

Obecnie doniesienia wskazują na to, że mobilna wersja League of Legends znajduje się w fazie produkcji już od ponad roku, jednak póki co niewiele wskazuje na to by miała ona zostać wydana jeszcze w 2019 roku.

źródło: =https:/reuters.com/article/amp/idUSKCN1SS0ZJ?__twitter_impression=true

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.