Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot o problemie Leaverów i nagrodach dla pozytywnych graczy

VU Summoner's Rift

Witajcie,

W ostatnim czasie spora liczba graczy zgłasza nam problemy z ilością FPS na zaktualizowanej wersji Summoner’s Rift i obecnie badamy jakie są możliwe powody wystąpienia takich problemów.

Wprawdzie będziemy jeszcze szukać sposobów na możliwie najlepsze zoptymalizowanie tej wersji SR, ale istnieje możliwość że te problemy nie są do końca spowodowane samą mapą. Jeśli takie problemy występują powinniście spróbować:

  • Zaktualizować swoje sterowniki
  • Dostosować ustawienia graficzne (spróbuj zmniejszyć trochę ustawienia, gdyż wersja “medium” starego SR jest najbliższa wersji “low” zaktualizowanego Summoner’s Rift).
  • Wyłączyć animacje HUD
  • Wyłączyć VSync

System LeaverBuster

LeaverBuster jest systemem , który ma za zadanie wykrywanie o karanie graczy, którzy często wychodzą z gier lub AFKują. W przeszłości wielokrotnie słyszeliśmy, że dotychczas system ten nie wydawał się zbyt efektywny, a spora ilość graczy unikała kar poprzez przechodzenie na swojego smurfa.

Wraz z nową aktualizacją postaraliśmy odpowiedzieć na postulaty zawarte w waszym feedbacku. Naszym celem jest nauczenie graczy, że wychodzenie z gry i AFKowanie nie jest dopuszczalnym zachowaniem w lidze, a także szybsze i bardziej dotkliwe karanie leaverów.

Gracz po pierwszym wyjściu z gry zobaczy komunikat, że takie zachowanie nie jest w porządku i będzie on musiał manualnie zgodzić się na nie opuszczanie gier w przyszłości. Jeśli taka osoba nadal będzie rujnować doświadczenie czerpane z League of Legends przez innych graczy to na określoną liczbę meczy zostaną oni umieszczeni w queue o mniejszym priorytecie.  W takim queue czas oczekiwanie będzie dłuższy o 5,10, czy nawet 20 minut od czasu który na grę będą musieli czekać gracze, którzy nie opuszczali trwających meczy.

Gracze będą wiedzieli na ile gier zostali umieszczeni w takim queue, a jeśli będą oni grali w grupie to wszyscy członkowie tejże grupy zostaną uświadomieni, że grają z częstym leaverem i cała grupa także zostanie umieszczona w takim queue.

Mamy nadzieję, że to się nigdy nie stanie, ale jeśli jakiś gracz będzie ciągle opuszczał trwające mecze lub AFKował, będąc umieszczonym w kolejce o mniejszym priorytecie to zostaną oni ukarani pernamentnym banem.

Czasem jestem zmuszony zrestartować swój client z powodu wystąpienia jakiegoś błędu. Jak wprowadzenie nowego systemu wpłynie na mnie?

Jeśli połączyłeś się ponownie do gry i ukończyłeś mecz to nie powinieneś otrzymać kary. Jednak jeśli ponowne połączenie zajmie ci przykładowo 20 minut i tak naprawdę przez większość meczu byłeś AFK to kara zostanie nałożona na twoje konto.

Nagradzanie pozytywnych graczy

Jako, że sezon 2014 zbliża się ku końcowi, to chcemy w jakiś sposób nagrodzić graczy którzy odznaczali się pozytywnym zachowaniem. Pierwszym krokiem ku temu będzie przyznanie wszystkim graczom, którzy w trakcie trwania sezonu 2014 nie zostali ukarani banem/restrykcją na chat IP boosta na 4 wygrane. Jako, że sporo graczy otrzyma tę nagrodę będzie ona rozdawana przez cały nadchodzący tydzień, więc czekajcie aż błyszcząca ikona boostu pojawi się obok twojej liczby IP.

W ostatnim czasie skupialiśmy się bardziej na negatywnych zachowaniach, jednak musimy pamiętać że 95% aktywnych graczy nie otrzymało w sezonie 2014 żadnej kary. Chcemy więc spędzić trochę czasu na nagradzaniu pozytywnych zachowań w League of Legends, a więc jeśli jesteś pozytywnym graczem i nie masz problemu z podzieleniem się swoimi ostatnimi chat logami z resztą społeczeństwa zamieść komentarz w tym temacie. Jeśli zdecydujesz się na ten ruch to upewnij się, że zweryfikowałeś swój adres e-mail, gdyż niewykluczone że w najbliższej przyszłości otrzymasz na niego dodatkową nagrodę.

Globalne Ulty

Co Riot sądzi o globalnych ultach? Czy zamierzacie z czasem usunąć wszystkie tego typu umiejętności z gry? Czy zmiany te dosięgną ulti Gangplanka?

Obecnie nie mamy żadnych planów na usunięcie globalnych ultów z gry, a tak naprawdę obecnie testujemy kilka rzeczy, które wydają się być naprawdę obiecujące (spodziewam się, że przynajmniej jedną z tych rzeczy w pewnym momencie zobaczycie w grze).

Kiedy w przeszłości globalne ulty stały się problematyczne (przykładowo ulty Pantheona i TFa) to działo się tak dlatego iż były to umiejętności pozwalające na przemieszczanie się bez żadnych ograniczeń. Dla kontrastu ulti Shena teleportuje cię do wybranego sojusznika, a nie danej lokacji i takie ograniczenie potrafi sprawić problemy. Ulti Gangplanka nie przemieszcza go w żadne miejsce więc raczej nie sprawia ona na razie problemu.

Cassiopeia

Niestety zmiany w Cassiopei nadal nie wylądowały na PBE, a wszystko to jest spowodowane dość dziwnymi rzeczami, które się z tym działy. Ona działała bez problemów na naszym wewnętrznym środowisku, ale przycisk “wprowadź to na PBE” zwyczajnie nie działał. Udało nam się wprawdzie odkryć co powoduje wystąpienia tego typu problemów, jednak Cassiopeia pojawi się na PBE dopiero kiedy będziemy przygotowywać się do patcha 4.21.

LeBlanc

Co sądzicie w Riocie o obecnym modelu LeBlanc?

Ona nie jest w najgorszym możliwym stanie. Jeśli chodzi o jej wygląd to niedawno wprowadzona aktualizacja tekstur znacznie jej pomogła, ale w jej przypadku (podobnie jak w przypadku większości starszych postaci), zastanawiam się w jaki motyw się ona właściwie wpisuje. Kim ona właściwie jest i dlaczego nosi ona łańcuchy zrobione z galaretki.

Ryze

Obecnie znajdujemy się we wczesnej fazie tworzenia zmian w gameplayu Ryze’a, które w założeniu mają:

  • Zwiększyć możliwość przeciwnika na skontrowania tej postaci
  • Zwiększyć poziom skilla wymaganego do opanowania tej postaci
  • Sprawienie, że zwycięstwa i porażki będą bardziej oparte na skillu
  • Zachowanie wszystkich tych rzeczy, które są w tym championie fajne i unikalne (częste używanie spelli, skalowanie się z maną). Chcemy żeby Ryze nadal był Ryzem, ale przy tym żeby zmiany wpłynęły na graczy używających tej postaci.

Akali

Waszym zdaniem Akali bardziej kwalifikuje się do VU czy raczej może do TU? Jakie są wasze przemyślenia jeśli chodzi o model tej postaci?

Ona obecnie cierpi na coś zwanego “syndromem spaghetti”. Ma ona problemy z dziwną geometrią i animacjami i chciałbym kiedyś poprawić jej model i VFX. Jednak obecnie z pewnością nie jest ona priorytetem, a mówiąc szczerze nie jestem pewien czy poczyniliśmy wobec niej jakiekolwiek plany. Podsumowując osobiście chciałbym ją kiedyś poprawić, jednak obecnie istnieje wiele innych championów, które bardziej potrzebują naszej uwagi. Wydaje mi się, że otrzyma ona jakiś nowy fajny skin, przed wydaniem jakiś większych wizualnych zmian.

Miss Fortune

Czy Miss Fotrune kiedykolwiek otrzyma aktualizację modelu? Według mnie obecnie jej model wygląda naprawdę słabo i naprawdę potrzebuje ona tego typu zmian.

Ona otrzyma aktualizację. Mamy już kilka pomysłów, jednak obecnie nie możemy odpowiednio zabrać się za nią. Wydaje mi się, że zmiany w tej postaci pojawią się wcześniej niż później , jednak nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie się one pojawią. Trochę udało nam się już zrobić jednak jeszcze dużo pracy przed nami.

Exploit związany z BotRKiem

Jeśli zdecydowałeś się na wielokrotne granie z graczami, którzy używali tego exploiota, to będziecie brani pod uwagę podczas karania graczy bez względu na to czy byliście tego świadomi czy też nie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.