Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot o Kaliście

Czy Kalista jest w jakiś sposób związana z Harrowing i opowieścią władcy marionetek?

Tak.

Ona jest tą dziewczyną, która podróżowała statkiem w trailerze Harrowing, prawda?

Nie. Kalista jest dużo starsza od tych wydarzeń.

W takim razie może duchy, które zabrały tę kobietę były jej wysłannikami?

Nie sądzę. Wydaje mi się, że była to raczej rzecz odnosząca się do całego Harrowing niż do Kalisty.

Jak te włócznie utknęły w jej plecach? Czy w ten sposób ona zginęła.

Tak, włócznie są pamiątką po tym jak została ona zamordowana.

Kto zdradził Kalistę? Czy była ona częścią Shadow Isles zanim ten teren stał się THE SHADOW ISLES?

Wiem tylko, że przebywała ona na wyspie kiedy wszystko się popsuło.

Czy Kalista może mistycznie poruszać się po całym Valoranie tak jak to sugeruje jej animacja Recallu?

Takie jest założenie. Nikt nie ucieknie kiedy Kalista obierze go sobie na cel.

Czy Kalista jest żoną Luciana?

Nie, ona nie jest Senną.

Jakie są relację Kalisty z pozostałymi championami z Shadow Isles? Z tego co wiem ona nie jest w pełni częścią wyspy, a jej chęć zemsty na każdym zdrajcy sprawia, że jest ona wrogo nastawiona do praktycznie całej wyspy.

Nie wszystkie duchy (championy) z Shadow Isles muszą koniecznie walczyć po tej samej stronie – a jej chęć zemsty faktycznie może wywołać konflikt z pewnymi starszymi duchami. Jednak nie twierdziłbym, że jest ona walczy ona przeciwko całej wyspie – wydaje mi się, że nie wszystkie duchy Shadow Isles są zdrajcami. Jej chęć zemsty skupi się na kilku wybranych duchach.

Czy Kalista ścigała by nawet osobę, która zdradziła kogoś złego po to by go powstrzymać?

Wydaje mi się, że zdrada kogokolwiek w oczach Kalisty oznacza wyrok śmierci.

A więc Kalista była kiedyś człowiekiem? Jakie w takim razie wiodła życie?

Ona była heroicznym przywódcą, kimś na kształt kobiecej (i bardziej honorowej) wersji Achillesa.

Co się stanie jeśli Kalista zginie podczas używania swojego ulti?

Sojusznik nadal będzie mógł użyć doskoku.

Czy wiemy kto zdradził Kalistę? Wszyscy zdrajcy z teasera są oczywiści za wyjątkiem Hecarima, o którym nie wiemy zbyt dużo. Czy Hecarim zdradził Kalistę? Jeśli nie to kogo zdradził?

Są to bardzo dobre pytania jednak nie mogę udzielić na nie odpowiedzi.

Czy Q Kalisty przenosi nabite włócznie na następny cel przy zabiciu jednostki, na którą nałożona został black shield Morgany? Czy na osobę z taką tarczą nadal nakładane są stacki z E?

Yep!

Jeśli Kalista zostanie zestunnowana albo zrootowana w trakcie wykonania skoku z pasywa to czy zatrzyma się ona w miejscu, czy może dokończy ona swój skok?

Ona zatrzyma się w miejscu. Takie umiejętności jak Rune Prison potrafią być dla niej naprawdę problematyczne.

Czy Kalista nadal może wypuścić swojego sojusznika, jeśli podczas używania R zostanie ona uciszona?

Tak.

Co się stanie jeśli nasz sojusznik użyje Zhonyi kiedy my będziemy w trakcie używania R na nim?

W takiej sytuacji nie będzie mógł on użyć Zhonyi.

Czy możemy się spodziewać, że pewnego dnia wydany zostanie skin, który będzie pokazywał jak Kalista wyglądała za życia?

Podoba mi się ten pomysł.

Czy Sentinele reprezentują tych którzy zawarli pakt z Kalistą i teraz są z nią związani na wieki?

Tak, takie jest założenie.

Co się stanie kiedy Kalista użyje R na ultującego Siona?

Hmm, właściwie jeszcze w pełni tego nie ustaliliśmy. Osobiście chciałbym żeby jego ulti restartowało się w momencie kiedy zostanie go wypuszczony dzięki czemu można by używać tej kombinacji do szybkiej zmiany kierunku, lub wystrzelenia Siona przez ścianę.

Czy możesz zmienić osobę, z którą jesteś związany? Co jeśli taka osoba pójdzie AFK?

Obecnie nie i skłaniam się ku temu by nic się w tej kwestii nie zmieniło, ale będziemy się jeszcze temu przyglądać.

Czy jej ult będzie zadawał dmg?

Na razie nie zadaje, ale może się to jeszcze zmienić.

Czy to prawda, że za pomocą pasywa Kalisty możemy przeskoczyć przez ścianę.

Obecnie tak, ale może się to jeszcze zmienić.

Czy Kalista mogła żyć w czasach ruined kinga?

O tak… ona z pewnością go zna.

Q&A związane z lorem

Co się stanie z mniej ważnymi obszarami? Chodzi mi tu przykładowo o Voodo Lands (miejsce, w którym rodzice Annie szukali schronienia), czy o Kalamndu Jungle. Czy tereny te będą z czasem coraz bardziej odkrywane, czy może raczej w pewnym momencie zostaną one usunięte?

Tereny te z pewnością nadal istnieją. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie te tereny są stosunkowo niejasne i że moglibyśmy odkryć bardzo dużą ilość informacji na ich temat. Więc moja odpowiedź brzmi następująco: jest to bardzo prawdopodobne (nic nigdy nie jest pewne na 100%), że tereny te zostaną przez nas bardziej odkryte.

A więc możemy się spodziewać, że takie postacie jak Fiddle wkrótce zostaną dodane do tego typu regionów?

Jest to możliwe, ale wątpię że tak się stanie akurat z Fiddlesticksem.

Więc Fiddle nie jest ani z Shadow Isles ani z Voodo Islands… czy są jeszcze jakieś mroczne miejsca w Valoranie, o których nie wiemy?

Valoran jest pełen mrocznych i zapomnianych miejsc. Niech szczęście sprzyja każdemu kto się na nie natknie.

Lux

Czy macie jakieś plany związane ze zmianami Lux w strefie wizualnej? Osobiście uważam, że jej animacje wyglądają całkiem dobrze, jednak w przypadku jej tekstur czy modelu można by jeszcze kilka rzeczy poprawić.

Nie do końca zgadzam się z tym, że jej animacje wyglądają całkiem dobrze; osobiście uważam że mogłyby one zostać jeszcze poprawione między innymi w taki sposób aby były one bardziej użyteczne. Myślę, że w przypadku Lux moglibyśmy zastosować mocniejszą aktualizację tekstur taką jaką swego czasu otrzymał Renekton. Mogę powiedzieć, że chcę aby pasowała ona do Demacii w takim stopniu w jakim jest to tylko możliwe. Mam kilka pomysłów, które mogłyby zostać wdrożone do fazy przed produkcyjnej. Obecnie postrzegamy Lux jako postać, która znajduje się całkiem wysoko na naszej liście priorytetów, która nie będzie potrzebowała całkowitego reworku i której mechaniki są w większości całkiem “zdrowe” dla gry.

Poppy

Daje 100% szans na to, że VO Poppy ulegnie zmianie podczas jej reworku. To będzie kompletny rework zarówno pod względem wizualnym jak i gameplayowym.

Czy wybraliście już nowego voice aktora? Jeśli tak to czy spróbujecie zachować poważny ton (burkliwy?) jej głosu?

Mówiąc szczerze nie napisaliśmy jeszcze nawet jej nowych kwestii. Niestety Poppy nadal jest w fazie przed produkcyjnego tworzenia pomysłu na nowy kit. Obecnie zajmujemy się głównie “fundamentami” tej postaci, jednak na podstawie naszych dotychczasowych rozmów mogę stwierdzić że będziemy dążyć do zachowania jej poważnego burkliwego tonu głosu.

Mam wrażenie, że Riot nie do końca wie czym Yordle mają być. Czy możesz powiedzieć nam czym dokładnie jest yordlifikacja, o której wspominało już kilku Rioterów?

Chodzi o nadanie właściwych cech anatomicznych, dzięki którym oczywiste będzie, że dana postać jest reprezentantem rasy yordli.

Swain

Czy Swain dostanie w najbliższej przyszłości VU?

Najprawdopodobniej nie otrzyma on tego typu zmiany jeszcze przez długi czas. Obecnie musimy na nowo wyobrazić sobie Swaina. Kilka razy podchodziliśmy już do tego zagadnienia jednak jak na razie nic oficjalnie nie zostało wdrożone do fazy przed produkcyjnej.

Urgot

Być może będziecie zadowoleni na wieść, że rozpoczynam właśnie bardzo wczesną fazę tworzenia idei związanej z tą postacią.

Morgana

Wszyscy mówią o aktualizacji wyglądu Mordekaisera, Poppy, czy Tarica, a nikt jeszcze nie poruszył tematu Morgany. Według mnie postać ta naprawdę potrzebuję jakiegoś VU/MTU. Czy możemy spodziewać się tego typu zmiany w najbliższym czasie, czy jest ona może nadal we wczesnej fazie produkcji?

Oh, ta postać zdecydowanie nie wygląda najlepiej. Wymyśliliśmy już kilka konceptów z nią związanych, jednak niewykluczone, że potrzebna nam będzie szersza dyskusja związana z jej historią. Być może zechcemy jeszcze poruszyć jakoś temat jej relacji z Kayle zanim na dobre zabierzemy się do roboty.A więc ogólnie rzecz biorąc myślimy powoli o jej VU, ale jeszcze nie nic nie zostało wprowadzone do fazy produkcji.

Zmiany w Balansie

Czy planujecie w jakiś sposób zbalansować Fiddlesticksa?

Ta postać z pewnością znajduje się na naszych radarach, jednak nie mamy w związku z nią żadnych planów jeśli chodzi o patch 4.20.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.