Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot o AFK-erach, nagradzaniu pozytywnych graczy oraz zmianach w Gangplanku

AFKi/Nagradzanie pozytywnych graczy

Gram w League of Legends już od kilku lat i w tym czasie przebyłem drogę ze Srebra do Diamentu. Największym problemem z jakim musiałem się zmierzyć był ten dotyczący graczy AFKujących na rankedach już od samego początku rozgrywki. Wydaje mi się, że powoduje to znaczny wzrost negatywnych zachowań wśród graczy, gdyż takie mecze są zwyczajnie nie sprawiedliwe.

Absolutnie zgadzamy się z tym, że gry 4vs5 są bardzo denerwującym doświadczeniem (nawet jeśli zdarzają się stosunkowo rzadko). Obecnie pracujemy nad systemem LeaverBuster, który w bardziej agresywny sposób będzie walczył z leaverami/AFKerami. Jednakże musimy jeszcze popracować trochę nad rozwiązaniem, które pozwoli graczom na zrestartowanie meczu jeśli ktoś się nie połączył/AFKuje od początku rozgrywki. Oczywiście taka osoba nadal otrzyma karę za leave’a/AFKa, ale pozostali gracze będą mogli w spokoju przejść do innej rozgrywki.

System Honoru został stworzony dwa lata temu, a w obecnym momencie znalezienia gracza z jakąś opaską powoli zaczyna graniczyć z cudem (zwłaszcza jeśli poszukujemy innej opaski od tej za “Honorable Opponent”).  Czy zamierzacie w jakiś sposób zająć się tym systemem?

Jak większość z was może wiedzieć planujemy wrócić do tego systemu, jednak cały czas pracujemy nad kilkoma systemami karzącymi graczy. Raz pracujemy więc nad systemem nagradzającym pozytywne zachowania, a raz nad karzącym negatywne, a obecnie przygotowujemy się do testowania kolejnego pakietu systemów karzących.

Dodatkowo obecnie pracujemy nad usprawnieniem nowego Trybunału w taki sposób, aby gracze mogli także oceniać pozytywne zachowania i przyznawać za nie fajne nagrody. Takie rozwiązanie nada systemowi honoru nowy cel, jako że będzie stanowił on przepustkę do pozytywnej wersji trybunału.

Czy w związku z tym zobaczymy jeszcze kiedyś ikonę Barona przebranego za Świętego Mikołaja?

Niewykluczone. Obecnie zastanawiamy się jakiego rodzaju nagrody moglibyśmy przyznawać i być może zdecydujemy się przywrócić tę ikonę. Może będzie się ją zdobywać jeśli zostaniemy nagrodzeni w trybunale podczas świąt? Nie jestem jeszcze pewien.

Nagrody dla graczy aktywnie kupujących RP

Jeszcze podczas trwania sezonu 3 Riot obiecał nam wprowadzenie nagród dla graczy, który często i aktywnie kupują RP wspierając tym samym League of Legends. Jednak już przez długi okres czasu nic nie było o tym słychać, a więc czy nadal możemy liczyć na dodanie takiego rozwiązania do LoLa?

Nie zapomnieliśmy o tym i nadal na ten temat dyskutujemy.

Sam pomysł powstał w momencie kiedy inne Ikony Przywoływacza od tych podstawowych były czymś naprawdę rzadkim i wspomnianą przez nas kiedyś nagrodą miała być ikona “Riot Supporter”, która zmieniałaby się wraz z ilością wydawanego RP. W ten sposób chcieliśmy podziękować graczom, którzy zdecydowali się wesprzeć w ten sposób naszą grę sprawiając, że inni mogli w nią grać za darmo.

Przeprowadziliśmy jednak kilka ankiet i otrzymaliśmy feeback, że taka ikona nie wydaje się być odpowiednią nagrodą. W związku z tym postanowiliśmy poszukać innych konceptów na skalujące się nagrody i pomysły, na które wpadliśmy również były testowane za pomocą ankiet. Okazało się, że graczom kupującym RP nowe nagrody przypadły do gustu, jednak niestety proponowane przez nas rozwiązanie wywołało negatywny odzew wśród reszty naszej społeczności. Także nie wszyscy Rioterzy uważali, że jest to w porządku, gdyż chcą oni traktować wszystkich graczy w ten sam sposób niezależnie od tego ile wydali oni na League of Legends.

Jedynym powodem, dla którego chcieliśmy stworzyć taki system było podziękowanie niektórym graczom co miało wywołać raczej pozytywne odczucia, dlatego właśnie straciliśmy trochę zainteresowanie tym konceptem kiedy zorientowaliśmy się jak wiele negatywnych uczuć on wywołuje. Więc obecnie zastanawiamy się w jaki sposób moglibyśmy nagrodzić wszystkich graczy, a nie tylko tych kupujących RP.  Naszymi pierwszymi pomysłami był powrót Double-IP weekendów i stworzenie większej ilości Ikon Przywoływacza, których zdobycie nie wymagało RP. Cały czas będziemy szukać nowych pomysłów, jednak nie spodziewajcie się wprowadzenia nagród tylko dla tych, którzy postanowili kiedyś zakupić Riot Points.

Gangplank

Zmiany w ulcie Gangplanka, o których wspominałem już wcześniej pozytywnie przeszły wewnętrzne testy. Obecnie musimy jeszcze zmienić efekt wizualny tego spella (nadal będzie to ostrzał z armat, jednak nowy efekt będzie bardziej pasował do nowej wersji tej umiejętności). Kiedy już się tym zajmiemy modyfikacje te zostaną udostępnione do testowania na PBE.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.