Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot Games tworzy grę planszową w uniwersum League of Legends?

Według najnowszych doniesień dość niespodziewanie Riot Games już wkrótce może wydać swoją własną grę planszową, której akcja rozgrywać będzie się w uniwersum League of Legends. Pogłoski te pojawiły się po tym jak strona zajmująca się grami planszowymi miała opublikować krótką zapowiedź tej produkcji, która jednak została rzekomo dość szybko usunięta (najpewniej dlatego, że gra została ujawniona w ten sposób za wcześnie).

Dokładniej rzecz ujmując wspomniana gra miałaby nosić nazwę “Mechs Vs. Minions” i co zaskakujące według obecnego planu miałaby zostać ona wypuszczona do sklepów jeszcze w bieżącym roku. Mechs Vs. Minions oferować ma kooperacyjną rozgrywkę, w której wziąć udział może do czterech graczy, którzy za zadanie będą mieli odpowiednie zaprogramowanie swoich robotów, a następnie przy ich pomocy pokonać zastępy minionów starające się zabić kierowane przez nich postacie (sama rozgrywka ma ponoć stosunkowo przypominać połączenie istniejących już planszówek takich jak Robo Rally i Descent). Wraz z rzekomą zapowiedzią wspomnianej gry opublikowano również kilka zdjęć przedstawiających w jaki sposób ma się ona mniej więcej prezentować i przeglądając je od razu w oczy rzucają się chociażby szczegółowo wykonane figurki postaci. Wspomniane zdjęcia znaleźć możecie poniżej:

Według tych samych doniesień ceną za wszystkie elementy wchodzące w skład tej gry ma być 80 dolarów (około 310 złotych), co jak można przypuszczać jest ceną obowiązującą w Stanach Zjednoczonych, a póki co nie wiadomo czy sama gra będzie również dostępna w Europie, w tym również w Polsce, a jeśli tak to za jaką dokładnie cenę będzie ona sprzedawana. Warto również pamiętać, że choć same zdjęcia i opis gry wydają się być autentyczne to do momentu oficjalnego potwierdzenia tych doniesień przez Riot, należy brać pod uwagę możliwość iż jest to tylko starannie przygotowana mistyfikacja i tego typu gra nie zostanie nigdy oficjalnie wydana.

źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/52g93o/riot_is_making_a_board_game_set_in_the_league_of/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.