Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Richard Lewis: “Xpecial wytransferowany do Curse”

Gorączka transferowa po zakończonym Spring Splicie trwa w najlepsze. Serwis Esports Heaven, a konkretniej ich kontrowersyjny redaktor – Richard Lewis, kilka godzin temu opublikował newsa o domniemanym transferze Alexa “Xpeciala” Chu z Team SoloMid do ich rywala z LCS North America – Team Curse.

Xpecial na początku tego tygodnia został dość niespodziewanie usunięty z pierwszego składu TSMu. Reginald – właściciel (oraz były midder) organizacji argumentował ten ruch kadrowy złym mentalnym nastawieniem swojego byłego supporta. Ruch ten był tym bardziej zaskakujący, że Chu cały czas uważany jest za najlepszego gracza na swojej pozycji w Ameryce Północnej.

Team Curse zakończyło poprzednią część sezonu na piątym miejscu w rozgrywkach zasadniczych oraz na czwartym w playoffach, co zapewniło im automatyczny udział w nadchodzącym po All Stars Paris LCS Season 4 Summer Split. Mimo wszystko, skoro w ogóle myślą o sprowadzeniu Xpeciala, ich ambicje muszą być o wiele wyższe niż miejsce za podium.Wraz z tym transferem Xpecial byłby już szóstym supportem Curse na przestrzeni dwóch sezonów (w odpowiedniej kolejności u boku Copa grali:  Elementz, Edward, Zekent, Saintvicious, Bunny FuFuu). O ile kolejna zmiana na ich botlane’ie wydaje się być wątpliwą decyzją (tym bardziej po solidnych występach Bunny’ego), Curse na pewno skorzystałoby na doświadczeniu Xpeciala w shot-callowaniu, co już od dawna jest bolączką drużyny prowadzonej przez Saintviciousa.

Na potwierdzenie tej informacji musimy jeszcze poczekać. Richard Lewis nie jest znany z bycia wiarygodnym źródłem, chociaż jak na razie władze obu drużyn nie dementują powyższych informacji. Transfer ma zostać zrealizowany do 6 maja.

Domniemany skład Team Curse:

VenezuelaQuasDiego RuizTop
USAIWillDominateChristian RiveraJungle
USAVoyboyJoedat EsfahaniMid
USACopDavid RobersonAD
USAXpecialAlex ChuSupport
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.