Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rerolle szansą na uzdrowienie rankedów

Liczba osób narzekających na rozgrywki rankingowe pozostaje niezmiennie wysoka. Pomimo inicjatyw Trybunału oraz Honoru na rankedach znajdziecie mnóstwo trolli, afkerów i osób, które swoim zachowaniem łamią Kodeks Przywoływacza. Ile osób próbujących rozwiązać ten wciąż żywy problem, tyle pomysłów na poprawienie przyjemności czerpanej z gry. Ostatnio na reddicie pojawiła się jednak dość ciekawa idea, która nie dość, że ma szansę pozytywnie wpłynąć na grę każdego z graczy, to dodatkowo niesie za sobą możliwość odpowiedniego zbalansowania, przy jednoczesnym blokowaniu większości nadużyć.

System rerolli znany dobrze z gier ARAMowych pozwala na wylosowanie innego championa, jeśli ten obecny zwyczajnie nam nie odpowiada. Każda gra skutkuje zebraniem odpowiedniej ilości minipunktów, które następnie przekuwane są na żetony wymian. Wprowadzenie podobnego systemu zostało zaproponowane także dla rozgrywek rankingowych – podczas standardowych gier mielibyśmy zbierać drobne punkciki, które po nagromadzeniu dawałyby nam szansę na wyjście z ekranu wyboru championów bez utraty LP. Oczywiście, aby lepiej zbalansować system należałoby punkty przyznawać w odpowiednio mniejszych ilościach, a liczba żetonów “rerollu” powinna zostać ograniczona do maksymalnie jednego.

Nie uważacie, że system, który pozwalały Wam uniknąć trolla na rankedach byłby dla Was zwyczajnie korzystny?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.