Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Relacja z pierwszego dnia rozgrywek LCS EU

Wpatrując się w zegarek odliczający minuty do rozpoczęcia rozgrywek w myślach obiecywałem sobie naprawdę dużo od dzisiejszego wieczoru. Po tym co zaprezentowali dzisiaj zawodnicy spokojnie mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem.

Na początek dostaliśmy kolejny rozdział epickiego pojedynku pomiędzy Fnatic i SK. Bogatsi o doświadczenia z Katowic zawodnicy SK Gaming zbanowali Kassadina , dodali do tego Wukonga oraz Malphite, co sugerowałoby że boją się dobrych inicjatorów. Z drugiej strony zaskoczył ban na Vi, być może Fnatic wiedziało o jakimś ustawieniu przeciwników w którym ta postać odgrywała ważniejszą rolę. Dość sporym zaskoczeniem był wybór Twitcha na ad carry u SK, ale rozstawienie Fnatic kompletnie zaskoczyło wszystkich – xPeke wybrał do środkowej alei Caitlyn!

                   SK Gaming  vs.  Fnatic
SK01Fnatic
WukongBan
BanXin
MalphiteBan
BanShen
KassadinBan
BanVi
 OlafPick
PickCait
PickKayle
Cho’GathPick
TwitchPick
PickTaric
PickEvelynn
NunuPick
AniviaPick
PickUrgot

Sama rozgrywka od początku wydawała się iść pod dyktando Ocelota i spółki. Twitch otrzymał first blood, a cała drużyna powoli powiększała przewagę nad przeciwnikami starając się kontrolować wszystkie objective`y na mapie. W pewnym momencie wszystko wskazywało na to, że zemsta za Katowice się powiedzie, peke został złapany w walce, później baron dla SK, nic nie wskazywało na to, że Fnatic jeszcze wróci do gry. Jednakże doskonale rozegrany team fight przez chłopaków z Fnatic zakończył się wynikiem 4:0 we fragach, co skutkowało szybkim pushem, a bezradny Twitch nie mógł powstrzymać drużyny przeciwnej.

W kolejnym spotkaniu zwycięzcy katowickiego IEM`u zmierzyli się z EG. Bany i picki dość bezpieczne, zobaczyliśmy Snoopeha na jednym z jego ulubionych championów czyli Maokaiu. Najciekawiej jednak zapowiadał się pojedynek na midzie, ze względu na już kultowe picki Alex_Icha czyli Ryze oraz Froggena- Anivia.

             Gambit Gaming  vs.  Evil Geniouses
GG01eG
EliseBan
BanXin
ZedBan
BanTwisted Fate
JayceBan
BanKha Zix
NunuPick
PickCaitlyn
PickLulu
UdyrPick
EzrealPick
PickMaokai
PickShen
RyzePick
OlafPick
PickAnivia

Gra rozpoczęła się dość leniwe, obie drużyny skupiły się na farmie. Dość ciekawym zagraniem zaprezentowanym na przełomie 4 i 5 min było zabranie smoka przez Gambit Gaming. Na uwagę zasługuje wysoka forma Wickda, zdominował on linię grając Shenem przeciwko Olafowi. Przewaga uzyskana przez drużynę Froggena zamieniła się na fragi, co spowodowało jeszcze większą dominację, której już nie oddali do końca gry gładko pokonując Rosjan!

Po raz drugi zobaczyliśmy zawodników Fnatic przy komputerach, którzy z pewnością chcieli się zemścić na zawodnikach Giants za porażkę w Warszawie. Hiszpanie zdecydowanie obawiali się Kassadina, którego mógł wziąć peke oraz blitza którym znakomicie sobie radzi nrated. Próbowali oni zrobić aoe combo pickujac zyre, sonę, wukonga oraz kennena, którego znowu zobaczyliśmy w ich zestawieniu na pozycji ad carry. Z drugiej strony stanęła Nidalee kierowana przez xPeka, co zapowiadało magiczne dzidy.

                        Fnatic  vs.  Giants
Fnatic10Giants
RyzeBan
BanBlitzcrank
NunuBan
BanKassadin
XinBan
BanShen
OlafPick
PickZyra
PickElise
LuluPick
CaitlynPick
PickWukong
PickKennen
MalphitePick
NidaleePick
PickSona

Początkowo uzyskana przewaga przez Giants pozwoliła nam myśleć że mamy powtórkę z Warszawy, jednak po skrupulatnie prowadzonym powrocie oraz genialnej grze ap carry, Fnatic wróciło do gry. Super tankowaty build sOAza oraz Cyanide`a oraz dobre pozycjonowanie się Yellowstara okraszone genialnymi dzidami xPeke pozwoliło im ostatecznie zwyciężyć i legitymować się bilansem 2-0 po pierwszym dniu. Fnatic było dzisiaj zdecydowanie najlepsze, a o Peke można otwarcie mówić – mvp dzisiejszych rozgrywek.

Po pierwszej porażce SK musiało zebrać wszelkie możliwe siły, gdyż Wilki z Kopenhagi mogły dać im popalić. CandyPanda ponownie grał Twitchem, a po przeciwnej stronie w końcu ujrzeliśmy Vi, która była wybanowana przez Fnatic w poprzednim pojedynku. Z drugiej strony dość bezpieczne picki, a odpowiedzią na doskonałą Orianne Ocelota miała być Lux.

      SK Gaming  vs.  Copenhagen Wolves
SK10Wolves
ZyraBan
BanXin
KayleBan
BanElise
OlafBan
BanKha’Zix
ShenPick
PickNidalee
PickCho’Gath
ViPick
SonaPick
PickLulu
PickEzreal
TwitchPick
OriannaPick
PickLux

Wyżej wspomniana Vi grana przez hyrqBota po dwóch gankach na midzie i topie uzyskała dwa trupy na swoim koncie. Early zostało znakomicie rozegrane przez junglera – SK. Po raz kolejny zabójcza trucizna Twitcha pozwoliła mu wpisać na konto frag na Ezrealu. Tak dobra początkowa faza gry połączona z doskonałą farmą Ocelota skutkowała kulą śniegową, która toczyła się powoli, aczkolwiek do celu. Skrupulatnie gracze SK krok po kroku powoli zdobywali bazę przeciwników mając w pamięci poprzedni mecz i nie chcąc marnować uzyskanej wcześniej przewagi zamknęli grę dopiero w okolicach 45 minuty, bilans SK 1-1!

Dzisiejszy dzień pokazał nam, że możemy ujrzeć kilka niekonwencjonalnych picków w czasie rozgrywania sezonu trzeciego oraz, że gracze każdą grę traktują poważnie i nie chcą sobie pozwolić na stratę punktów. Jutro równie ciekawe mecze, zaczynamy tak samo, o 18!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.