Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Refleksja Alex Ich’a na temat obecnego systemu ligowego

Kolejka soloQ w założeniu na wysokim poziomie ma być miejscem, gdzie profesjonalni gracze trenują indywidualne umiejętności grając z ludźmi, którzy reprezentują podobny poziom skilla. Kapitan rosyjskiego Gambit Gaming, krytykuje swoją wypowiedzią obecny stan rzeczy oraz obnaża słabości systemu ligowego w perspektywie zbliżającego się końca sezonu i ewentualnych zmian.

Wypowiedź Alex Ich’a, którą umieścił na fb:

Obecny stan kręgu pretendenta oraz kolejki solo skupiającej graczy chcących się tam dostać nie wygląda dobrze. Czasami zdarzają się rozgrywki tzw. high skilled games, na przykład ostatnio graliśmy taką z Wickd’em. Większość gier jednak sprowadza się do stompów(dominujących zwycięstw), gier z trollami czy tzw. wintrading games (Gry w których zawodnicy dają wygrać drugim aby pozostać w challengerze – przyp. red.). Wiele osób wchodzi do challengera i poprzez takie działania jak wintrading uzyskują ochronę dzięki której nie wypadają z ligi. Niektórzy ludzie znajdujący się w kręgu pretendenta przez około 4 miesiące mając 300-400 LP wypadają z niego nie otrzymując żadnej odznaki na rzecz ludzi którzy stosują wintrading. Nie chciałbym obwiniać Riotu za to jak się to teraz odbywa, ale obecny system ligowy posiada wiele wad, które są nadużywane przez graczy w tym sezonie. Smutne, ja chce po prostu gier na wysokim poziomie.

A co Wy uważacie o obecnym systemie ligowym? Marzy Wam się powrót elo? ;>

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.