Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Realistyczna skuteczność Liandri

Jak efektywnym jest Liandrys Torment? Policzyliśmy wartość Liandry na postaciach, na których najczęściej jest budowany.

Dodatkowo, postaci bez wbudowanego CC (Brand, Morde), będą miały wybudowanego Rylaia, co oznacza podwójny damage z pasywy Liandry. Przeciwnicy mają obecnie po 15MR, jako że liczymy wartość Liandry, nie tylko dodatkowego efektu.

Czym większy magic resist przeciwników, tym bardziej Liandrys traci na wartości, tak zakładamy, że przeciwnik ma 15> mr.

zyra Zyra

Zyra była całkiem trudnym championem do policzenia, głównie przez metagame budowanych na niej itemów i planty (które to również nakładają DoT).

Załóżmy, że jesteście na dolnej alejce jako support. Posiadamy Frost Queen’s Claima oraz Liandrys Torment. Mamy 130ap, wliczając w to dodatkowe 30 z masterek, runek. W podanym scenariuszu, bez efektu Liandry, dwoma roślinkami atakującymi ten sam cel (2000hp, 15 MR): Zyra zrobi 1064 damage przez 3 sekundy.

W tym samym scenariuszu, dodając efekt Liandrys, i Plantami po transformacji za pomocą E (podwójny damage z LS przez slow), Zyra robi 1452 przez 6 sekund. 3 dodatkowe sekundy są z efektu Liandry po tym, jak Zyra przestaje robić damage, nie dodajemy tego więc do liczenia DPSu gdyż jest to czas w którym nie wykonujemy żadnych akcji.
Za 2900 golda, Zyra zrobiła właśnie dodatkowe 388 damage przez 3 sekundy, co zdecydowanie wpływa na korzyść Liandry.

Porównajmy teraz wszystko liczbowo:

Kupując inne przedmioty, które dodają tylko samo AP, jaką wartością byłby efekt Liandry, zyskujemy około 80 AP.

Z Liandry, Zyra ma 130ap, 15 magic pena, robi 1452 damage w najlepszej możliwej sytuacji.

Bez Liandy, 213AP, 0 Magic Pena. Robi teraz 1180 damage w ten sam cel.

Warto dodać, że przeliczniki te są jedynie z plantów Zyry. Jej inne umiejętności skalują się nieco lepiej z czystym AP niż Liandry. Pełna rotacja umiejętności (nie licząc damage z Plantów), posiada 1.85 totalnego AP. Dodatkowe AP które mielibyśmy z innego przedmioty zadało by 246 damage w jednym momencie, zamiast po 3 sekundach (nie licząc tego, że wszystkie skille Zyry są obszarowe).

Ogólnie, Liandry jest dobre na Zyrze. Buduje się je w wypadkach potrzeby pewnego, single targetowego damage oraz podczas przetrzymywania gry w mid game. Liandry w rzeczywistości powinno zadać więcej damage, średni HP jest większy niż 2000. Nie przyjmujcie natomiast budowania Liandrys za dogmat: biorąc pod uwagę dodatek 133AP dla 1.85 ze wszystkich skilli, i damage zadany dwóm lub więcej osobom, Liandrys nie może konkurować z innymi przedmiotami.

Maska nigdy nie powinna być pierwszym zakupionym przedmiotem, ponieważ jej early game na niskie HP nie jest zbyt przydatny. Podsumowanie może być zastąpione jednym słowem: sytuacyjność.

mordekaiser Mordekaiser

Powiedzmy, że Mordekaiser ma 200AP i jest na 16 poziomie (3x R).
Z Liandry: Jeżeli Morde nałoży ultimate na cel posiadający 2000 HP, zada 1283.8 damage przez 10 sekund.
Bez Liandry: Mordekaiser zadaje 840 damage przez ten sam czas trwania.

Zakładając, że Mordekaiser zadaje true damage w obydwu przypadkach, jest to różnica 447 damage przez 10 sekund. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to absolutnie najlepszy możliwy scenariusz, różnica wynosi zaledwie 56 dpsu. Inaczej mówiąc, Liandry nie jest dobre na Mordekaiserze – szczególnie, że jego wszystkie inne skille lepiej skalują się ze zwykłym AP.

teemo Teemo

DPS Teemo z Liandry, licząc tylko Shroomy, jest bliski podwojenia się. Cel z 2000hp wchodzący w grzyby Teemo z 50ap i 6 poziomem, otrzyma z Liandry 561 damage (225 bez liandry). Polecam jednak przeliczanie vs. wyższe Magic Resisty i HP, aby ocenić prawdziwą wartość Maski na Teemo. Jedno jest pewne: w 99% przypadków, Liandry jest swoistym “best in slot” dla małego i irytującego szatana.

brand Brand

Pominiemy tutaj numery. Liandry jest ZAWSZE warte budowania na Brandzie – głównie przez pasywę. Dodatkowo, Rylai podwaja damage Liandry co tylko bardziej polepsza status maski.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.