Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport ze Wschodu. Ćwierćfinałowe starcia gigantów OGN.

Rozpoczęła się decydująca faza koreańskiego OGN, zostały rozegrane już wszystkie ćwierćfinały. Nie miałeś możliwości obejrzenia meczów, a chciałbyś wiedzieć co się działo? A może po prostu nie wiesz dlaczego koreańskie drużyny zagrały tak, a nie inaczej i liczysz na analizę tych spotkań? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy skrót wydarzeń ćwierćfinałowych najlepszej profesjonalnej ligi na świecie.

Ktrolsterlogo.pngKT Arrows vs Najin White Shield NJWS logo.png

Od początku zapowiadało się tutaj niezwykle emocjonujące widowisko. KTA zwyciężyło swoją grupę i przystępowało do tego starcia jako minimalny faworyt. Niemniej nie należy lekceważyć NJ WS, gdyż choć zespół ten nie zachwycił w pierwszej rundzie to nadal był to finalista wiosennego splitu i poważny kandydat do udziału w Mistrzostwach Świata.

Mecz 1

DrużynaBanyPicki
Najin White Shieldleesinkassadinrengargragasnocturneziggsezrealnami
KT Arrowstwistedfatejaxlulushyvanaelisesyndrakogmawmorgana

Pomimo początkowej przewagi KT Arrows zespół ten popełnił kilka istotnych błędów. Walki były chaotyczne, ale po wygranych w tym elemencie to Najin White Shield przejęło inicjatywę. Świetnie spisywali się Save (Gragas) oraz Ggoong (Ziggs). Kiedy to wicemistrzowie poprzedniej edycji zyskali kontrolę cały czas starali się wytwarzać presję i rozszerzać ją. W końcu przewaga NJ WS była zbyt duża i KTA musiało ugiąć się pod naporem przeciwnika, przegrywając pierwszą grę w serii Bo5.

Mecz 2

DrużynaBanyPicki
Najin White Shieldleesinsyndrayasuogragasevelynoriannakogmawnami
KT Arrowskassadinziggsrengarjaxeliselululucianblitzcrank

Początek tego starcia był wyrównany, ale po raz kolejny to Najin White Shield przechyliło szalę na swoją korzyść. Nieznacznie wygrywając ważne bitwy na początku spotkania, było w stanie zabezpieczyć obiekty. KTA zaczęło popełniać sporo błędów i coraz bardziej oddalało się od wygranej. Gra przerodziła się w masakrę – NJ WS posiadało pełną inicjatywę w wydarzeniach mających miejsce na mapie, KT Arrows jedynie się broniło. Ten pojedynek zakończył się przekonującym zwycięstwem finalistów wiosennego splitu.

Mecz 3

DrużynaBanyPicki
Najin White Shieldkassadinrengarleesinjaxnocturneluluezrealnami
KT Arrowsgragasziggstwistedfatedrmundoeliseoriannakogmawthresh

OGN round of 8: KT Arrows vs Najin White Shield; the rise and fall of rookies.Po dwóch porażkach KT Arrows stanęło pod ścianą i było zmuszone wygrać to starcie. Mecz zaczął się spokojnie i żaden z zespołów nie potrafił zdobyć przewagi. W końcu to KTA zdobyło niewielkie prowadzenie, lecz wszystko znów posypało się w walce drużynowej, z której zwycięsko wyszła drużyna Najin White Shield. Sytuacja zupełnie odwróciła się po kolejnym starciu, które również padło łupem wicemistrzów wiosennego splitu. Walka trwała na całej mapie i od tej pory ponownie sytuacja wyglądała na patową – żadna z drużyn nie miała wystarczającej przewagi. W końcu świetna bitwa i baron w wykonaniu KT Arrows sprawiły, że młody zespół odzyskał inicjatywę i nie oddał jej już do końca. Wkrótce zniszczone zostały dwa inhibitory Shield, a po kolejnym starciu także nexus.

Mecz 4

DrużynaBanyPicki
Najin White Shieldleesinsyndrarengarshyvanaeliseoriannakogmawbraum
KT Arrowsgragasziggskassadinlulunocturneyasuotwitchthresh

W tej odsłonie bardzo szybko zaczęły się duże emocje. Pierwszą walkę drużynową mogliśmy oglądać już 7. minucie. Dzięki genialnej grze Rookiego (Yasuo) padła ona łupem KT Arrows. Późniejsza bitwa na smoku: kradzież dragona przez KaKaO oraz nieprawdopodobne akcje Rookiego sprawiły, że “Strzały” wyszły na zdecydowane prowadzenie w zdobytym złocie. Oczywistym było, że raczej nie oddadzą inicjatywy, tym bardziej, że mecz był koncertem jednego zawodnika – Rookie grał po prostu wspaniale. Midlaner KT Arrows raz za razem eliminował któregoś z przeciwników w sytuacjach 1v1, bądź nawet 1v2. Młody zespół całkowicie kontrolował poczynania na mapie, choć nie uniknął kilku błędów i stracił wiele ze swojej przewagi. Do następnej bitwy “Strzały” przystąpiły jednak znacznie bardziej skoncentrowane i zmiotły rywali, po czy zabezpieczyły barona. Od tej pory każda walka padała ich łupem i starcie wkrótce, po niewielkich perturbacjach, zakończyło się. Mieliśmy remis 2-2.

Mecz 5

DrużynaBanyPicki
Najin White Shieldlululeesinziggskogmawnami
KT Arrowskassadinleesinyasuotwitchthresh

Nadszedł czas na decydujące starcie rozgrywane w formie blind picku. Interesujące, że obydwaj dżunglerzy zdecydowali się na grę Lee Sinem, zaś Rookie po raz kolejny wybrał Yasuo.  Początek spotkania był bardzo wyrównany. Zespoły zmieniały się na prowadzeniu i żaden nie był w stanie wypracować wystarczająco dużej przewagi. W końcu to Najin White Shield zaczęło dość znacznie przeważać, ale szybko gra ponownie się zrównoważyła po nieudanym oblężeniu i przegranej walce przez NJWS. Wicemistrzowie wiosennego splitu zaczęli cały czas popełniać te same pomyłki i znacząco przegrywać kolejne bitwy. Przewaga KT Arrows urosła do potężnych rozmiarów, co pozwoliło “Strzałom” na zniszczenie inhibitora rywali, a następnie zabezpieczenie barona. Młody zespół formacji KT Rolster doskonale wykorzystał nadarzającą się okazję i zwiększył presję na mapie skutecznie splitpushując. Dobrze rozegrana sytuacja zakończyła się bitwą, która przebiegła całkowicie pod dyktando KT Arrows. Po niesamowicie emocjonującym pojedynku właśnie ten zespół zwyciężył 3-2 w całej rywalizacji.

Wynik: 3-2 dla KT Arrows

Najin Black Sword logo.png Najin Black Sword vs SKT T1 S SKT1.png

Drugi ćwierćfinał zapowiadał się równie interesująco co pierwszy. Ciężko było wskazać klarownego faworyta tego zestawienia, ale można było zakładać, że wyżej stały akcje Najin Black Sword, które wyszło ze swojej grupy z pierwszego miejsca.

Mecz 1

DrużynaBanyPicki
Najin Black Swordrengarkassadinthreshdrmundojarvanziggstwitchbraum
SKT T1 Sleesinjaxnamigragasevelynlulukogmawmorgana

skt nbsŻadna z drużyn nie chciała odkryć się w pierwszym spotkaniu, emocje na dobre zaczęły się dopiero w 13. minucie. Pierwszy smok padł łupem SKT T1 S, ale już następnego zabezpieczyło Najin Black Sword. Ta ostatnia drużyna ze względu na dużą ilość zdobytych zabójstw i trzy zniszczone wieże zdobyła dużą przewagę nad rywalami. Gracze NJBS grali konsekwentnie nie pozwalając rywalom na wiele. W końcu ich przewaga wyniosła ok. 20k w złocie i nie mieli problemów z zamknięciem gry.

Mecz 2

DrużynaBanyPicki
Najin Black Swordthreshleesinlulurengarshyvanasyndratwitchsona
SKT T1 Skassadinziggsbraumgragaseliseoriannaluciannami

Ponownie lepiej w spotkanie weszli zawodnicy SKT T1 S, którzy zdobyli dwa zabójstwa oraz smoka. Druga drużyna SKT Telecom zdobyła kontrolę nad spotkaniem, a ich prowadzenie stale rosło. Najin Black Sword nie było w stanie zainicjować akcji, która odwróciłaby losy spotkania i w 30. minucie gracze tej formacji tracili już 9k w złocie do rywali. SKT T1 S grało z niesamowitą konsekwencją, wyłapując przeciwników, a następnie poszerzając swoją kontrolę nad mapą. Po bardzo jednostronnym widowisku drużyna ta zakończyła starcie w 36. minucie.

Mecz 3

DrużynaBanyPicki
Najin Black Swordthreshrengarziggslulujarvansyndratwitchsona
SKT T1 Sevelynleesinkassadingragaseliseoriannakogmawnami

Spotkanie ponownie lepiej rozpoczęło się dla SKT T1 S, które po raz kolejny było w stanie zabezpieczyć pierwszego smoka. Mecz był jednak zacięty i formacja Easyhoona nie była w stanie powiększyć tej przewagi, a w końcu Najin Black Sword wyrównało bilans w złocie. Ponad dwuminutowy taniec na smoku pokazał jednak prawdziwą moc SKT T1 S. Drużyna ta w konsekwencji zabezpieczyła dragona i przepchnęła dwie wieże. Najin zagrało tę sytuację beznadziejnie. Dla losów starcia decydujący był baron zabity przez młodszy zespół SKT. Drużyna stworzyła potężną presję na mapie i niszczyła kolejne fortyfikacje wroga. W końcu doszło do decydującej walki, w której SKT T1 S zmiażdżyło przeciwników i wygrało trzecią potyczkę.

Mecz 4

DrużynaBanyPicki
Najin Black Swordthreshleesinrengargragaselisexerathezrealnami
SKT T1 Skassadinevelynziggslulujarvanoriannakogmawbraum

Tradycyjnie SKT T1 S rozpoczęło starcie od zabicia pierwszego smoka. Najin Black Sword na przestrzeni całej rywalizacji zupełnie nie radziło sobie z kontrolą tego obiektu. Niemniej tym razem “Czarny Miecz” po kilka ładnych akcjach odwrócił sytuację i bardzo dobrze radził sobie z poruszaniem po mapie. NJBS był w stanie zabezpieczyć aż 6 wież, podczas gdy SKT T1 S nie zniszczyło żadnej fortyfikacji przeciwnika. Bardzo dobrze spisywał się przede wszystkim i nie było w stanie obronić inhbitora. Po kilku błędach Najin skoncentrowało się i jeszcze bardziej zdominowało przeciwnika, i bez niepotrzebnego pośpiechu zabezpieczyło wygraną w tym starciu, doprowadzając do kolejnego remisu 2-2 w serii i tym samym – ekscytującego blind picku.

Mecz 5

DrużynaBanyPicki
Najin Black Swordgragasleesinkassadinezrealbraum
SKT T1 Sgragasrengarziggskogmawnami

Pierwsza krew dla Kassadina nie wróżyła najlepiej dla SKT T1 S. tak samo jak wczesny smok dla Najin nawet pomimo tego, że graczom SKT udało się zabezpieczyć dwa zabójstwa w tej akcji. Niemniej to właśnie ta drużyna zdawała sobie lepiej radzić w pierwszych minutach decydującego starcia, co zostało poparte zabiciem dragona. Co prawda NJBS zdobywało kolejne kille, ale przewaga nadal była po stronie drużyny przeciwnej tym bardziej, że SKT T1 S znakomicie przepychało kolejne wieże. Sytuacja zmieniała się jednak bardzo dynamicznie. W pewnym momencie to Najin Black Sword zaczęło wyłapywać rywali i zdobywać coraz większą kontrolę nad mapą. Przewaga tego zespołu stała się w krótkim czasie ogromna. W pewnym momencie gracze tej formacji zaczęli jednak popełniać karygodne błędy, które natychmiast poskutkowały stratą inhibitora. Inicjatywa nadal była po stronie “Czarnego Miecza”, ale zawodnicy nie przestawali się mylić. Ostatecznie w decydującej walce zwyciężyło SKT T1 S i zniszczyło nexus przeciwników, dzięki czemu zapewniło sobie miejsce w półfinale rozgrywek.

Wynik: 3-2 dla SKT T1 S

SamsungGalaxyPro-GameTeam.jpg  Samsung White vs SKT T1 K SKT1.png

To spotkanie było ćwierćfinałowym hitem, prawdziwą ucztą dla każdego fana OGN oraz szansą na rewanż za wiosenny split dla SKT T1 K. To drużyna Samsung White wyeliminowała bowiem Fakera i spółkę z poprzedniej edycji. Zapowiadał się bardzo interesujący pojedynek znakomitych zespołów, choć faworytem wydawał się być Samsung White, znajdujący się ostatnio w dużo lepszej dyspozycji niż przeciwnik.

Mecz 1

DrużynaBanyPicki
Samsung Whitekogmawgragasrengardrmundonocturneziggstristanabraum
SKT T1 Kkassadinleesintwistedfateluluevelynzileantwitchthresh

Pierwsze starcie zaczęło się lepiej dla SKT T1 K. Bardzo dobrze prezentował się Bengi, który grając Evelyn wytwarzał stałą presję w każdym miejscu mapy. Tymczasem to Samsung White udało się zabezpieczyć pierwszego smoka. O następnego dragona obydwie drużyny stoczyły zażartą walkę, z której zwycięsko wyszli gracze SKT (4 za 0 + smok!). Ten moment był decydujący dla losów pierwszego spotkania. SKT przejęło inicjatywę i już jej nie oddało. Wzmocnieni baronem mistrzowie zimowej edycji doskonale poruszali się po mapie i zniszczyli rywali poprzez splitpush. W końcu wygrali ostatnią bitwę i objęli prowadzenie 1-0 w serii.

Mecz 2

DrużynaBanyPicki
Samsung Whitekassadingragaszileanshyvanaeliseziggstwitchthresh
SKT T1 Kbraumleesintwistedfatelulurengaroriannakogmawnami

Przez długi czas starcie było niesamowicie wyrównane, mogliśmy oglądać doskonały pojedynek cios za cios. W końcu SKT T1 K zaczęło zdobywać niewielką przewagę, ale gdy ta zaczynała się powiększać do znaczących rozmiarów drużyna Fakera popełniła fatalny błąd i przegrała walkę w stosunku 2 za 4. To był sygnał do ataku dla zespołu Samsung White, ale SKT nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, na mapie ponownie utrzymywał się status quo. W końcu w decydującym starciu zwyciężył Samsung i wyrównał stan rywalizacji.

Mecz 3

DrużynaBanyPicki
Samsung Whitezileangragastwitchlulurengaroriannatristanabraum
SKT T1 Kleesintwistedfatekassadinkayleevelynziggskogmawthresh

Żaden z zespołów nie chciał podjąć ryzyka we wczesnej fazie gry. Obie drużyny obudziły się dopiero około 10. minuty, a walka 3v3 na dolnej alei zmieniła się w rzeź z wynikiem 3 za 0 dla graczy Samsung White oraz dodatkowo zabiciem smoka. Sytuacja SKT z miejsca stała się niewesoła, a rywale nie zamierzali na tym poprzestawać. Niszczyli kolejne wieże i kontrolowali mapę w coraz większym stopniu. Zespół Fakera nie miał odpowiedzi na doskonale grających przeciwników, mógł jedynie starać się bronić przed sprawnie przeprowadzanymi akcjami, co nie zawsze się udawało. Przewaga Samsung White szybko okazała się zbyt duża. Szybki baron w wykonaniu zawodników tej formacji sprawił, że sytuacja wyglądała dla SKT jeszcze gorzej. Mecz zakończył się po świetnie zorganizowanym pushem topa.

Mecz 4

DrużynaBanyPicki
Samsung Whitekassadinzileantwitchryzerengaroriannakogmawthresh
SKT T1 Kleesintwistedfateziggslulunocturnexerathtristanabraum

Po raz kolejny wczesna faza meczu ułożyła się po myśli zespołu Samsung White. Ten zespół zdobywszy przewagę nie zwykł jej oddawać. Tak stało się i teraz. Przewaga White stale rosła dzięki doskonałej kontroli formacji nad obiektami. SKT T1 K ponownie nie znalazło odpowiedzi na wyważoną grę rywali. Po stronie SKT mnożyły się błędy. Skutkiem tego był baron zabezpieczony przez Samsung White już w 23. minucie. Kandydaci do mistrzostwa miażdżyli rywali w każdym kolejnym starciu, a samo, bardzo jednostronne, spotkanie zakończyło się wkrótce.

Zwycięstwo: 3-1 dla Samsung White

SamsungGalaxyPro-GameTeam.jpg Samsung Blue vs Jin Air Stealths JinAirStealthsLogo.png

W tym meczu nietrudno było wskazać faworyta. Ciężko było sobie bowiem wyobrazić, by obrońcy tytułu mogli odpaść tak wcześnie, z rewelacyjnym kwalifikantem. Zawodnicy Jin Air Stealths na pewno liczyli na sprawienie niespodzianki, ale nikt nie dawał im większych szans.

Mecz 1

Początkowo to Jin Air Stealth miało przewagę w tym spotkaniu. ale Samsung Blue szybko odrobiło straty. Jednakże rywale stawiali ciężkie warunki i gra była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować drugiej, walki były prowadzone na całej przestrzeni mapy, z rozmaitym skutkiem. Zarówno Stealths, jak i Blue nie ustrzegli się błędów. Obrońcy tytułu przełamali opór rywali dopiero około 30. minuty i przejęli inicjatywę. Dobrze rozegrane walki przyniosły im wygraną w tym naprawdę dobrym spotkaniu.

Mecz 2

Po raz kolejny lepszy początek miało Jin Air Stealths, ale wskutek kilku błędnych decyzji nie było w stanie znacząco powiększyć swojego prowadzenia. Niemniej Blue grało niemrawo, a zespół Captaina Jacka zdawał się mieć coraz większą inicjatywę i coraz poważniejszą przewagę. W grze panowało wiele chaosu, ale nie sposób nie dostrzec fantastycznej gry Fly’a (Xerath). Midlaner Stealth dwoił się i troił, ale przegrana bitwa na baronie kosztowała Jin Air niemal całe prowadzenie. Gracze niżej notowanej drużyny nagle zaczęli popełniać masę niepotrzebnych błędów, a Samsung Blue takich okazji nie zwykło marnować. Błyskawicznie powróciło do gry, przejęło kontrolę nad mapą i zepchnęło rywali do defensywy. Kolejny arcyważny błąd (próba zabicia barona przy wdzierających się do bazy przeciwnikach) kosztował Stealths porażkę w tym spotkaniu. Można było jednak być pod wrażeniem początkowej fazy meczu w wykonaniu Captaina Jacka i spółki.

Mecz 3

Jin Air po raz trzeci zdobyło niewielką przewagę na początku meczu. Obydwa zespoły skupiały się na eliminacji pojedynczych rywali, ale w grze po raz kolejny widać było wiele chaosu. Sytuacja ponownie szybko się wyrównała. Także po raz kolejny w grze obydwu drużyn można było dostrzec wiele błędów. Scenariusz trzeciej gry był podobny do dwóch poprzednich – dobry początek Jin Air Stealths, a następnie wiele chaosu, znacznie lepsza kontrola mapy w wykonaniu formacji Samsung Blue. Obrońcy tytułu ponownie zyskali znaczną przewagę poprzez niszczenie wież rywali, a kiedy różnica w złocie była wystarczająco duża – zdecydowali się na push i zakończenie rozgrywki. Wynik serii 3-0 nie oddaje jednak przebiegu tych spotkań. Przez większość czasu były one bowiem niesamowicie wyrównane, w dużym stopniu dzięki słabszej postawie zwycięzców wiosennej edycji OGN.

Zwycięstwo: 3-0 dla Samsung Blue

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.