Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport z Ameryki – NA LCS tydzień 2. Co czeka nas w 3. kolejce?

Za nami już drugi tydzień amerykańskiej edycji LCSu. Czas więc na podsumowanie drugiej kolejki i próbę przewidzenia tego, co stanie się w kolejnej rundzie. Ponownie wybieramy największego wygranego, największego przegranego, największy pozytyw, najboleśniejszy zawód i objawienie kolejki. Pokusiliśmy się też o wybór najlepszej drużyny tygodnia. Jeśli macie inne zdanie na ten temat piszcie w komentarzach!

 

NAJWIĘKSZY WYGRANY

Team Dignitas rocc

Dwa przekonujące zwycięstwa w spotkaniach z innymi poważnymi kandydatami do wyjazdu na Mistrzostwa Świata – LMQ i TSM mogą napawać optymizmem  fanów ekipy Scarry. Świetni indywidualnie lanerzy oraz równie mocny botlane są wspierani znakomicie dysponowanym support-junglerem Crumbzzem. Także współpraca zawodników i ich gra pod względem taktycznym wygląda coraz lepiej. Team Dignitas całkowicie zasłużenie zajmuje pozycję lidera NA LCSu, a jeśli progres drużyny się utrzyma to ten zespół wydaje się pewniakiem do wyjazdu na Mistrzostwa i bardzo poważnym kandydatem do zwycięstwa w całym splicie.

NAJWIĘKSZY PRZEGRANY

Team SoloMidfn

Na odwrotnym biegunie znajduje się TSM, dwie porażki w słabym stylu stawiają graczy tej zasłużonej drużyny dopiero na 5 miejscu amerykańskiej karuzeli. Bardzo słaba faza draftu wydaje się największym problemem Team SoloMidu. U ich przeciwników bardzo często możemy dostrzec bany skierowane w nowego junglera TSMu – Amazinga, ze względu na dość niewielki champion pool tego zawodnika. Podopieczni Regiego słabo też reagują na wybory przeciwnika. Wskutek tych błędów mają oni duże kłopoty w samej grze, gdzie nierzadko muszą zmagać się z niekorzystnym dla siebie zestawieniem przeciwnika, a na tym poziomie często decyduje to o wygranej i przegranej. Wydaje się, że zawodnicy TSMu muszą nad tym natychmiast popracować. Liczymy na lepsze spotkania w ich wykonaniu już w trzeciej kolejce.

NAJWIĘKSZY POZYTYW

Dobra gra Snoopehacw

Snoopeh, którego znamy ze świetnych występów w CLG.eu powrócił, przynajmniej na tydzień. Dżungler EG zaprezentował się bardzo dobrze w spotkaniach z compLexity i Curse, co między innymi pozwoliło jego zespołowi na zwycięstwo z pierwszą z tych drużyn. Ostatnio pojawiają się pogłoski, że koreański leśnik (Helios?) ma zastąpić w składzie Evil Geniuses tego zasłużonego zawodnika . Czy słusznie? Przekonamy się już niebawem, kiedy graczom EG przyjdzie zmierzyć się z Cloud 9 oraz Teamem Dignitas.

 

NAJWIĘKSZY ZAWÓD

 

Postawa graczy LMQfn

Po genialnym superweeku (4-0) w drugiej kolejce chiński zespół zaprezentował się dość słabo, w kiepskim stylu przegrywając z Teamem Dignitas oraz z Cloud 9 (tym razem po bardzo długim i zaciętym spotkaniu, w którym jednak nie zabrakło błędów po obu stronach). Póki co ciężko powiedzieć cokolwiek o LMQ. Wydaje się, że ta drużyna gra bardzo nierówno, ale więcej informacji dostarczą nam na pewno ich spotkania z TSMem i CompLexity. Chińska formacja nadal pozostaje poważnym kandydatem do pierwszej trójki.

OBJAWIENIE KOLEJKI

Botlane Teamu Curseslk

Po dość niespójnym pierwszym tygodniu Cop z Xpecialem grają razem coraz lepiej. Ich współpraca i wzajemne zrozumienie w meczach przeciwko Cloud 9 i EG były bardzo silnym punktem Teamu Curse, który swoją grę coraz mocniej opiera na Copie. W drugim tygodniu botlane drużyny spod znaku płomienia zaliczył wspólnie 9 zabójstw i 19 asyst, przy tylko 2 śmierciach. Oczywiście duża w tym także zasługa Voyboya, który zazwyczaj jest głównym celem przeciwników Teamu Curse, ale ciężko nie dostrzec znakomitej gry strzelca i supporta tego zespołu.

NAJWIĘKSZY PECHOWIEC

Bjergsenfn

Midlaner TSMu nieraz udowodnił, że jest jednym z najbardziej utalentowych graczy na swojej pozycji na całym świecie. Ostatnio jednak prezentuje się dość przeciętnie. Prawdopodobnie jest to spowodowane problemami jego drużyny (patrz wyżej – TSM), słabszą formą jego kolegów z drużyny (wydaje się, że tylko Dyrus nie schodzi poniżej pewnego poziomu). a także zmianą mety na midzie (Bjergsen jest specjalistą od asasynów wypieranych obecnie przez użytkowych midlanerów). Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko się ułoży dobrze dla TSMu i samego Bjergsena, a duński midlaner wkrótce będzie w stanie zaprezentować nam swoje nieprzeciętne umiejętności w pełnej okazałości.

DRUŻYNA KOLEJKI

 

ZawodnikPicki
TOP ZionSpartanrocc ireliajax
JUNGLE Crumbzzrocc eliseleesin
MID Haigg khazixkhazix
ADC Imaqtpierocc lucianezreal
SUPPORT Aphromooall alistarmorgana

Top: ZionSpartanrocc

Toplaner Teamu Dignitas bardzo wiele zyskał na zmianie zespołu, poprawił swoją grę pod wieloma względami i wyrasta na najlepszego gracza swojej pozycji w Ameryce. Pokazał to przede wszystkim w spotkaniu z LMQ, gdzie był w stanie wielokrotnie ograć Ackermana w pojedynkach 1v1. Zion dużo rzadziej ginie, lepiej też kontroluje mapę. Pozostaje z niecierpliwością czekać na kolejne mecze Dignitasu!

Jungle: Crumbzzrocc

Crumbzz nie jest w Teamie Dignitas graczem, który ma błyszczeć. Dużo bardziej odpowiada mu rola pomocnika na rzecz znakomitych lanerów (ZionSpartan i Shiphtur). Nie oznacza to jednak, że w nie możemy zobaczyć znakomitych zagrań w jego wykonaniu, bowiem tych zdecydowanie nie brakuje. Dżungler DIG imponuje jednak przede wszystkim genialną kontrolą mapy i ilością kupowanych wardów, które umożliwają Teamowi Dignitas swobodną grę.

Mid: Haigg

Bardzo dużym problemem był wybór najlepszego midera drugiego tygodnia. Spomiędzy Haia, Linka i Shiphtura wybór padł na tego pierwszego. Głównymi powodami tej decyzji były: jego gigantyczny wpływ na obydwa zwycięstwa Cloud 9, odważna decyzja o wybraniu Kha’zixa na mida w obu meczach (powrót mety asasynów?), a także powrót gracza C9 do niezłej formy po słabszym superweeku. Hai ma jednak znacznie większe możliwości, pozostaje więc mieć nadzieję, że w kolejnym meczach zaprezentuje się jeszcze lepiej.

ADC: Imaqtpierocc

Charyzmatyczny strzelec Teamu Dignitas był bezkonkurencyjny na swojej pozycji w drugim tygodniu NA LCS. Uzyskał on najlepsze KDA (23), największą sumaryczną ilość złota i drugą najwyższą wartość złota na minutę spośród wszystkich strzelców. Zginął tylko raz, zaliczając 11 zabójstw i 12 asyst. Nic dodać, nic ująć.

Support: Aphromooall

Wspomagający CLG był głównym autorem dwóch wygranych swojego zespołu. Jego świetne calle oraz genialne zagrania pozwoliły zespołowi prowadzonemu przez MonteCristo na zwycięstwa w spotkaniach z TSMem i z CompLexity, a akcja z Linkiem (Alistar + Orianna combo) może śmiało pretendować do zagrania kolejki.

 

PRZEWIDYWANIA

  • LMQ wygra obydwa swoje mecze
  • TSM czekają dwa niesamowicie trudne starcia i jeśli podopieczni Reginalda nie poprawili swojej gry od zeszłego tygodnia to nie wiadomo czy zwyciężą chociaż w jednym z nich
  • compLexity przegra z kretesem obydwa mecze (zawodnicy znów zmuszeni są grać z zastępstwem, tym razem na pozycji dżunglera), ale paradoskalnie większe kłopoty może sprawić LMQ niż Teamowi Curse
  • Team Dignitas stoczy niezwykle emocjonujący pojedynek z CLG
  • Counter Logic Gaming czeka bardzo ciężka kolejka, ale gracze MonteCristo nie stoją na straconej pozycji w żadnym ze spotkań
  • Team Curse może śmiało pokusić się o dwa zwycięstwa, jeśli utrzyma formę i nie popełni indywidualnych błędów
  • Cloud 9 będzie z każdym tygodniem mocniejsze, dlatego ich starcie z CLG zapowiada się niesamowicie ekscytująco
  • Najbardziej wyrównanymi meczami będą: TSM vs LMQ, TSM vs Curse, CLG vs Dignitas, C9 vs CLG.

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.