Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rankingowa kolejka 5 na 5 wraca wg ustalonego planu

Przywracamy rankingową kolejkę 5 na 5 w z góry ustalonych przedziałach czasowych w ciągu tygodnia. W zespole może znajdować się maksymalnie 9 graczy, a ponadto nie ma ograniczeń związanych z kręgami. Szczegóły w dalszej części.

Wraz z początkiem sezonu wyłączyliśmy drużyny rankingowe, bo nie byliśmy pewni, jak wprowadzenie kolejki dynamicznej wpłynie na jakość meczów i czas oczekiwania w kolejce. Od niedawna gracze o najwyższym MMR mogą dołączać do kolejki jedynie solo, w duecie lub we trójkę, przez co nie są w stanie rozgrywać gier rankingowych w pięcioosobowych drużynach.Doszły nas też słuchy, że graczom brakuje możliwości gry ze znajomymi niezależnie od ich rangi w ramach starej, rankingowej kolejki 5 na 5. Dlatego postanowiliśmy ją przywrócić — mamy nadzieję, że uda się uniknąć występujących w starej wersji problemów ze zbyt małą liczbą chętnych oraz długim czasem oczekiwania w kolejce, a to za sprawą ograniczenia dostępności kolejki do z góry ustalonych przedziałów czasowych. Dokładny harmonogram dla swojego regionu znajdziecie poniżej, a na razie pokrótce opiszemy, jak działa rankingowa kolejka 5 na 5:

  • Aby utworzyć drużynę rankingową musisz znajdować się na 30. poziomie.
  • Musisz posiadać co najmniej 16 bohaterów, aby dołączyć do jakiejkolwiek kolejki rankingowej.
  • Rankingowa drużyna 5 na 5 mieści do dziewięciu graczy i dołączyć mogą do niej wszyscy, niezależnie od swojej rangi.
  • Aby drużyna została umiejscowiona w rankingu i trafiła do odpowiedniego kręgu i dywizji, konieczne jest rozegranie 5 gier.
  • W jednym momencie możesz być członkiem pięciu różnych drużyn.
  • Drużynę możesz opuścić w dowolnej chwili, chyba że jesteś jej kapitanem — w takim wypadku musisz najpierw usunąć z niej wszystkich graczy, co jest równoznaczne z jej rozwiązaniem.

Przedziały czasowe, w których dostępna będzie kolejka, nieco się różnią w poszczególnych regionach, ponieważ staramy się zapewnić krótki czas oczekiwania w kolejce i jak najwyższy poziom rozgrywki.

Harmonogram kolejki rankingowej 5 na 5 dla EUW i EUNE
Dniponiedziałek — piąteksobota — niedziela
Przedział czasowy16:00 — 22:00 (EUW); 17:00 — 21:00 (EUNE)14:00 — 22:00 (EUW); 15:00 — 21:00 (EUNE)

Będziemy monitorowali stan kolejki w tych przedziałach czasowych i jesteśmy gotowi do wprowadzenia modyfikacji, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Zbierzcie więc swych sojuszników (niezależnie od ich rangi) i zajmijcie miejsce w wyścigu do Pretendenta. Dobrej zabawy, powodzenia i do zobaczenia na polu bitwy!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.