Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ranking najlepszych postaci do backdoora

Witajcie!

 

W tym blogu podzielę się z Wami przemyśleniami na temat najlepszych backdoorczyków wśród championów  w grze komputerowej League of Draven.

 

Znacie tą sytuację – wrogowie mają goły nexus, ale w killach jest 45-60 dla nich i oni przejmują kontrolę nad grą. Na ADC mają Tristanę, na midzie Yasuo, a na jungli Shyvanę, i nic im nie przeszkodzi. Nic, poza backdoorem.

 

Lista jest SUBIEKTYWNA

 

Lista dotyczy meczy 5v5 na Summoners Rift.

 

10. Twisted Fate/Pantheon

 

Ten trik jest trochę ciężki do opanowania, ale dzięki ultom ci panowie znajdują się tutaj. TF musi być grany oczywiście pod AD (a właściwie AS). Koniecznie trzeba mieć Trinity. W przypadku Pantheona nie ma on ani szczególnie wysokiego AS, ani skilla wzmacniającego atak, ale jest tutaj dzięki ultowi. („amatorzy pytają o taktykę, zawodowcy o logistykę” – jeszcze powtórzę to przysłowie).

 

9. Diana

 

Obecnie jedyny AP champion zdolny (przy posiadaniu Lich Bane i Nashor Tooth) zrobić szybki backdoor. Zalety to duże obrażenia i attack speed, ponadto jeśli jakiś supp czy adc z enemy teamu cofnie się do bazy to sam nie da rady nas zabić (my raczej jego). Jednakże gdy wróci się jakiś tank, albo nie mamy żadnego z tych 2 itemów nie ma szans by backdoor się powiódł.

 

jak widać można też bez Lich Bane

 

8. Nasus

 

Jeśli mamy Trinity i nastackowane Q, jesteśmy w stanie zrobić dobry backdoor. W razie zagrożenia ult da nam chwilę życia. Niestety jeśli gramy full tank to nie damy rady, poza tym mamy małą mobilność i brak możliwości szybkiego wjazdu na nexus.

 

profesjonalny backdoor (stary, ale nasus się nie zmienił prawie od tego czasu)

 

 

7. Shyvana

 

Rioterzy reworkując ulepszenie itemu na jungle chyba zapomnieli o Shyvanie… Botrk, Trinity, Q co chwila przy ogromnym AS i po nexusie… Ulta należy zachować aby móc odlecieć gdy wrócą przeciwnicy, da nam to więcej czasu.

 

6. Shaco

 

Każdy kiedyś przeżył backdoor Shaco. Na pewno znacie filmik gdzie Shaco wykonuje backdoor …. Pacynką, której nikt z enemy nie zniszczył (zlekceważył ją sobie laureat Nagrody Darwina – Jax).

Ale nawet jak gramy AD to można pokusić się o backdoor. Klon doda dmg, Q ułatwia wykiwanie przeciwnika, a i pacynka trochę zada xD.. Oto para filmików ( stare)

 

 

 

A oto epicki filmik z pa cynkowym backdoorem. Żeby było śmieszniej Shaco grał AD więc pacynka biła mało.. No ale rybak Jax pacynek nie łowi widocznie

 

 

5. Master Yi

 

Co tu pisać? Wbijamy na bazę BEZ ULTA, gdyż zachowujemy go na attack speed przeciw nexusowi. Koniecznie trzeba mieć Yoyumu (premia z aktywa) i najlepiej Botrk i Trinity. Quicksilver Sash też nie zaszkodzi.

 

 

4. Hecarim

 

E zapewnia szybki wjazd na basę, spamowanie Q w celu ładowania Trinity i p nexusie. Zaletą jest też ult, umożliwiający przeskoczenie nexusa i zyskanie paru cennych sekund w przypadku odpowiedzi wrogów. Jednak tylko miejsce 4, gdyż coraz częściej buduje się na nim nieprzydatne do backdooru itemy np. Spirit Visage czy Frozen Heart.

 

3. Tryndamere

 

Tryndamere od początku obecności w LoLu był marką samą w sobie (tak jak np. Mercedes). Zawsze był i będzie porządnym pickiem, a także świetnie robi backdoory. Potężne bazowe statystyki (AD i AS), jeśli mamy Statika, Botrka i np. Hydrę to nawet nie potrzebujemy Trinity do dobrego backdooru. Przydaje się Quicksilver Sash, bo jeśli dostaniemy dużo CC możemy nie zdążyć odpalić ulta.

 

 

2. Jax

 

Wysokie bazowe statystyki, 2 umiejętności wzmacniające podstawowy atak, mobilność, możliwość dokończenia backdooru nawet gdy enemy nam przeszkadzają (Q, E, staty z ulta).

Jeśli mamy Trinity Force to backdoor prawie na pewno się uda.

 

 

1. Rengar

 

Król backdoorów. Bezpiecznie wchodzi do bazy wroga na ulcie, potrójne Q rozwiązuje problem. Jeśli ma Trinity Force, to prawie każdy backdoor się powiedzie. Bez problemu wysoluje pojedynczych wrogów.

 

 

 

 

 

Nie, żeby nie było banalnie nie wstawię linku do backdoora xPeke Kassadinem J

 

 

 

Najlepsze backdoory wśród ADC

 

ADC nie są mistrzami backdoorów, oto skromna najlepsza trójeczka.

 

3. Lucian

 

Przydatny pasyw w połączeniu z Trinity daje radę. Niestety jeśli ktoś nam przeszkodzi, niewiele zrobimy. (choć ten sobie poradził)

 

 

 

2. Tristana

 

Duży attaca speed dzięki Q. Ponadto wysoluje pojedynczego wroga, a W zapewni dodatkowe sekundy gdy backdoor jest zagrożony.

 

 

1. Twitch

 

Zgodnie z dewizą wojskową „amatorzy pytają o taktykę, zawodowcy o logistykę”. Niewidzialność zapewnia bezpieczne wejście do bazy i dodatkowy attack speed, co jest już więcej niż połową sukcesu. (po dużej części również dzięki niewidce Rengar wyprzedza np. Jaxa a Shaco Shyvanę czy Nasusa
w rankingu).

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

XM9000

 

 

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.