Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rankedy w przedsezonie + mini FAQ

Z uwagi na to, że zmagania w Sezonie 3 oficjalnie dobiegły już końca możesz zastanawiać się, dlaczego twoje statystyki nie zostały jeszcze zresetowane. Przeprowadzimy miękki reset statystyk rankingowych nie z początkiem przedsezonu a dopiero na początku Sezonu 2014.

Ponieważ przedsezon wprowadza tak wiele istotnych zmian chcieliśmy, aby gracze mięli szansę się do nich przystosować w znajomym środowisku.

Choć gry rankingowe nie będą mieć dużego wpływu na rozlokowanie w Sezonie 2014 to wciąż będą miały wpływ na twój poziom umiejętności oraz na to, w którym miejscu rozpoczniesz mecze rozlokowujące, więc nie odpuszczaj i graj dalej! System ligowy sam w sobie również zostanie poddany pewnym zmianom podczas przedsezonu – więcej w tej sprawie już niedługo.

FAQ Rozgrywki rankingowej w przedsezonie

Jeżeli w trakcie trwania przedsezonu dojdę do nowego kręgu to czy otrzymam nagrody za koniec sezonu?

Niestety nie. Koniec sezonu nastąpił 11 listopada. Powodzenia w przyszłym roku!

Czy jest sens grać mecze rankingowe w przedsezonie?

Te gry zdecydowanie się liczą. Reset na początku następnego sezonu nie jest twardym resetem. Zostaniesz umieszczony na pozycji odpowiadającej twoim umiejętnościom, tak żeby w przeciągu pierwszych kilku tygodni diamentowi gracze nie niszczyli pozostałych. Ponieważ twoje umiejętności i pozycja będą się nadal zmieniać w trakcie trwania przedsezonu, mecze te będą miały wpływ na to, gdzie zostaniesz umieszczony w następnym sezonie.

Dlaczego po prostu nie zrobicie resetu na początku przedsezonu?

Wprowadzamy sporo zmian w trakcie przedsezonu, zarówno jeżeli chodzi o rozgrywkę jak i system ligowy. Rezultaty tych zmian mogą być nieodpowiednie z powodu mającego miejsce w tym samym czasie resetu. Dodatkowo pozwala nam dokonać zmian w rywalizacji, bez wielkiego wpływu na wasze miejsce umiejscowienie w rankingu w przyszłym sezonie.

Dlaczego nie podwójny reset, jeden na początku przedsezonu, drugi na początku sezonu?

Nie ma żadnej wyraźnej zalety dla robienia dwóch resetów w tak krótkim odstępie czasu. Sądzimy, że lepszym pomysłem jest danie zarówno graczom jak i zespołowi twórców, odpowiednio dużo czasu na przyzwyczajenie sie do zmian. W ten sposób, kolejny sezon rozpocznie się dając graczom wystarczająco czasu na przyzwyczajenie do zmian.

A co jeżeli nie będę grał gier rankingowych w przedsezonie? Czy zaczną tracić punkty i zostanę umieszczony niżej na początku sezonu 2014?

Nie. Jeżeli zdecydujesz się unikać gier rankingowych w tym czasie, to my to rozumiemy (pamiętaj, że wszyscy inny próbują się dostosować do tych zmian.) By wyjść graczom na przeciw, utrata punktów za nieaktywność zostanie wyłączone na krótko po rozpoczęciu przedsezonu. Pozostanie ona jednak aktywna w Kręgu Pretendenta.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.