Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

QPAD MK-85 recenzja

Klawiatury mechaniczne od niedawna przeżywają swoja druga młodość. Jeszcze 5 lat temu nic nie wieszcyzło ich powrotu, a obecnie rynek sprzedaży klawiatur mechanicnzych roziwja się w dużym tempie. Królują najpopularniejsze przyciski Cherry MX. W testowanej przeze mnie klawiaturze użyto wersji RED, jednakże na specjalne zamówienie klawiatura dostępna jest także z innymi rodzajami przycisków.

Wykonanie

Wykonanie zasługuje na dużą pochwałę – klawiatura na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie nieco topornej, ale już pierwsze chwile z nią odrzucają to przekonanie. Dzięki niesamowitej miękkości wciskania klawiszy przystosowanie się do niej trwa zaledwie chwilę po której można cieszyć się całym urokiem korzystania z klawiatury mechanicznej. Sam sprzęt wygląda na bardzo trwały i niemal nie sposób znaleźć element, który miałby szansę na zbyt szybką eksploatację.

Wygląd

Kolejny raz – pierwsze wrażenie jest nieco mylące i tym razem trwa ono do momentu podłączenia klawiatury do portu USB. Jej wspaniałe oświetlenie daje nieziemski efekt – czerwone podświetlenie wygląda niesamowicie futurystycznie, a w nocy jest to szczególnie odczuwalne. Jeśli jesteś typem nocnego marka – polecamy oderwanie się na pięć minut od ekranu komputera i zwrócenie uwagi na jej wygląd w ciemnym pomieszczeniu. Zdecydowanie robi wrażenie.

Wygoda

Klawiatura jest zwyczajnie nieziemsko wygodna i pasuje do ręki. Łatwo jest na niej pracować, a gra na niej sprawia nieziemską frajdę. Jeśli do tej pory nie mieliście styczności z klawiaturami mechanicznymi – polecamy rozpoczęcie swojej przygody właśnie od tego modelu. Jest on na tyle ergonomiczny, aby każdy użytkownik poczuł się komfortowo mając okazje położyć swoje ręce na MK-85. Zdecydowanie warto spróbować.

Dodatkowe bajery

Dwa porty usb i wyjście na słuchawki i mikrofon to niestety nie jest wystarczająca liczby dodatkowych funkcjonalności, jakich oczekiwałoby się po klawiaturze z tej półki cenowej. Mała liczba dodatkowych przycisków sprawia, że pod względem smaczków klawiatura pozostawia spory niedosyt. Co prawda producent dostarcza płytę CD ze specjalnymi sterownikami, jednakże kolejny raz – nie jest to wystarczające, aby w pełni cieszyć się urokami elitarnej klawiatury.

Podsumowanie

Pomimo swoich zalet – klawiatura jest zdecydowanie zbyt droga. Z tej samej półki cenowej jesteśmy w stanie dostać egzemplarze o równej (albo i wyższej) funkcjonalności. Jeśli lubicie produkty firmy QPAD – to może być dla Was strzał w dziesiątkę. W przeciwnym razie – to solidna klawiatura, ale mająca poważnych konkurentów. Gdyby nie liczyć aspektu cenowego wystawiłbym jej mocne 8/10.

 

Sprzęt do recenzji dostarczyła firma HardPC

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.