Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Przekupstwa, groźby, szantaże – podsumowanie AMA z pracownikami Riotu.

Na początku tygodnia mieliście okazję na naszym forum przepytać polskich pracowników Riot Games w konwencji Ask Me Anything (Zapytaj mnie o cokolwiek – Mayor Lag oraz Skeggvarr odpowiedzieli oni na kilkadziesiąt pytań zadanych przez użytkowników forum). Poniżej zebraliśmy najciekawsze pytania i odpowiedzi, a całość znajdziecie na naszym forum w temacie: http://forum.how2win.pl/topic/301-skeggvarr-i-major-lag-ama/

Q: Skąd pomysły na nicki?

Skeggvarr: 
To od mojej brody i zamiłowania do staronordyckiego. Serce mam na północy :)
Major Lag: w sumie nie wiem skąd on ma taki nick, ale zawsze się spóźnia więc może to dlatego?;) (/jk)

 Q: Czy większość z pracowników gra w lola ? Jakie dywizje mają ?

Skeggvarr:
Wszyscy pracownicy Riot Games grają w LoLa. Księgowe, dyrekcja. Dywizje: różnie tu bywa, ja jestem w Plastiku VIII, powinienem być w Drewnie I. Ale są też wysokie dywizje.

Q: Zdarzyła Wam się sytuacja, w której ktoś poprzez support próbował was ,przekupić’? Czytałem gdzieś z pół roku temu że ktoś błagał o unpermbana pod groźbą samobójstwa, i…  ;)

Mayor Lag:
Nie jesteśmy członkami zespołu wsparcia, ale tak, dostawaliśmy próby przekupstwa, groźby i szantaże. Nie działają, ale niektórzy dalej próbują…

Q: 1. Czy istnieje jakiś prywatny client LoLa na którym testujecie zmiany?
2. W jakim programie napisaliście LoLa?

Skeggvarr:
1) Tak jak Wy macie dostęp do PBE (Public Beta Environment, czyli publiczny serwer testowy). My także mamy dostęp do środowiska, które jest mniej publiczne :)
2) Atari Basic :PQ: Największa porażka oraz największy sukces? 

Mayor Lag:
Jako firma, to, że udało nam się zebrać tak dużą rzeszę wiernych fanów wciąż jest przytłaczającym sukcesem. Jako polski zespół, Puchar Polski wyszedł nam całkiem nieźle w 2014, chociaż był naszym pierwszym razem. Osobiście dorzucę własną porażkę – rok temu chciałem zrobić system dla klubów uniwersyteckich, ale mi się nie udało. Jeszcze. W tym roku jest Skeggvarr i z jego pomocą się uda.

Q: Czy w najbliższym czasie planujecie wypuścić system Champion Mastery na serwery live?

Mayor Lag:
Wciąż pracujemy nad tym, by był dobrze zrobiony. Wprawdzie mamy ogólny zarys tego, co chcemy osiągnąć i mniej więcej jak, ale doszlifowanie go może trochę potrwać. Dodatkowo, jedną z ważnych rzeczy jest upewnienie się, że nie zepsuje klienta ani gry – system Champion Mastery dodaje nowe dane które musimy zbierać by pojawiały się na profilach graczy.

Q: Czy jako pracownicy Riot wiecie czy do gry są wprowadzane pomysly na postaci od społeczności? Nie chodzi mi tylko o cały pomysł na postać, ale też czy ich części np. wygląd lub część zdolności?

Mayor Lag:
Tak i nie. Proces jest nieco skomplikowany. Projektanci nie biorą gotowych projektów, tylko skanują fora dyskusyjne w poszukiwaniu ciekawych pomysłów. Czasami mogą wziąć jedno słowo, rzucić je na stół i zastanawiać się co z nim zrobić, nie ruszając przy tym reszty pomysłu. Dodatkowo, ostateczna wersja często nie przypomina oryginalnej w ogóle, tak jak było w przypadku Brauma. Braum był na początku dziewczyną-inżynierem z Piltover, potem z Demacii, która miała ciężką hextechową tarczę. Ale tak, zdarza się to, z tym, że jest bardzo subtelne. W skrócie: pomagacie nam!

Q: Macie jakieś plany (jako Riot) na najbliższą przyszłość dotyczące rozwoju polskiej sceny LoL-a, np. jeszcze większa liczna turniejów lub ankiety dla graczy, które wskażą na czym zależy polskiemu społeczeństwu i co chcieliby oni zmienić/wprowadzić? Ogólnie cokolwiek

Mayor Lag:
Jasne. Zaczynamy od Battlegrounds, które pozwalają wam wziąć udział w nieco bardziej zażartej rywalizacji: https://battleground…eoflegends.com/ Plany dotyczące ankiet i pytań również są w przygotowaniu, spróbujemy dać wam więcej wpływu na zawartość gry. Do tego jesteśmy zainteresowani klubami uniwersyteckimi, więc jeśli wszystko pójdzie dobrze, coś z nimi zorganizujemy.

Q: Wiecie ilu pracowników liczy polski oddział Riotu zajmujący się LoL-em (pomijam ochroniarzy, sprzątaczki czy kogo tam jeszcze macie :D)? Macie swoją polską siedzibę czy każdy pracuje w domu?

Mayor Lag:
Obecnie 11 w biurze w Dublinie, wliczając nas. Nie pracujemy z domu chyba, że coś się stanie i nie mamy wyjścia.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.