Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Przeczytaj o zmianach w przed-sezonie 2016

Nadchodzący sezon 2016 przyniesie ze sobą ogromną liczbę rozmaitych zmian w grze, które dotkną praktycznie każdego jej aspektu. Co jednak tak naprawdę zostanie zmienione? Poniżej znaleźć możecie listę, w której wspomniane nowości zostały pokrótce przedstawione.

 • Aktualizacja Marksmanów – w celu zyskania swoich własnych unikalnych tożsamości zaktualizowanych zostanie aż sześciu strzelców, a dokładniej rzecz ujmując będą nimi Miss Fortune, Quinn, Graves, Kog’Maw, Corki i Caitlyn. Do zmian w postaciach dołączone zostaną modyfikacje przedmiotów używanych przez marksmanów, a do tego wszystkiego w grze pojawi się kilka nowych itemów.
 • Zaktualizowane drzewka specjalizacji – drzewka zostały zmodyfikowane w taki sposób aby oferowały one wybór faktycznie wpływający na grę. Na końcu drzewek dodane zostały kluczowe, wyjątkowo potężne specjalizacje.
 • Do gry dodany został Herold – jest to potwór, który będzie pojawiał się w jamie barona, przed 20 minutą, a jego zabicie przyzna pojedyncze wzmocnienie.
 • Zmiany w wizji – Do gry dodane zostały darmowe ulepszenia trinketów dla wszystkich członków drużyny, a  supporty otrzymały możliwość rozbudowania swoich sighstone’ów do potężniejszych przedmiotów. Jednakże ze sklepów usunięty zostanie totem ukrycia przez co w budowaniu wizji trzeba będzie bardziej polegać na totemach wizji. Ostatnią zmianą w tym zakresie jest dodanie resztek totemów, które pozostają na polu bitwy nawet po ich zniszczeniu.
 • Nowe przedmioty początkowe – do standardowego już zestawu Dorana dodano kilka nowych przedmiotów początkowych, dzięki czemu możemy lepiej dobrać startowy item do naszego stylu gry.
 • Zmiany w potionach – Z gry usunięty zostaje mana potion, zwiększony zostaje koszt health potiona, a w dodatku do gry dodane zostały trzy kompletnie nowe mikstury.
 • Nowy Champion Select – Kompletnie zaktualizowany został ekran wyboru bohatera. Wchodząc do gry wybieramy dwie pozycje, na których gotowi jesteśmy zagrać (można wybrać pozycję dowolną). W nowej fazie banowania to trzy ostatnie osoby wybierające postać otrzymują możliwość zbanowania po jednym z bohaterów, podczas gdy pierwsze dwie osoby mają szansę zapewnić swojej drużynie najmocniejszych championów. Dodatkowo od teraz postacie wybierane są pojedynczo co powinno pozwolić uniknąć przykrych niespodzianek (po tym jak pierwsza drużyna wybrała swojego bohatera, drugi zespół nadal wybiera dwóch championów, jednak teraz pierwszy przywoływacz musi zaakceptować swój wybór zanim drugi otrzyma możliwość wyboru bohatera).
 • Ulepszenia gry rankingowej – jako że League of Legends jest grą zespołową to umożliwione zostanie zapraszanie do swojej gry rankingowej więcej niż jednego gracza na raz, a w dodatku usunięte zostaną obecne na serwerach live drobne kary za gry ze znajomymi (jednak nadal grając w grupie prawie zawsze trafimy w przeciwnym teamie na inną grupę). Mało tego tydzień po uruchomieniu tego systemu uruchomione zostaną bonusy do punktów PZ przyznawane za granie w grupach. Dodatkowo od teraz jeżeli znajdujesz się w dywizji poniżej Złota 1 i przegrasz swoją serię grę o awans, to następnym razem, gdy dostaniesz się do serii gry o awans, rozpoczniesz ją z co najmniej jedną wygraną (wsparcie to nie działa w dywizjach wyższych od złota 1).
 • Warsztat hextech – w pewnym momencie nadchodzącego sezonu uruchomiony zostanie system dzięki któremu za grę ze znajomymi będziemy mogli zdobywać Skrzynie Maestrii i Klucze (po każdej wygranej będziemy mieli losową szansę na otrzymanie klucza lub fragmentu klucza, a skrzynie maestrii będą przyznawane za nasze osiągnięcia w grze). Po zdobyciu tych dwóch przedmiotów możemy otworzyć skrzynię zyskując rozmaite rzeczy – od siedmiodniowych wypożyczeń po bohaterów i skórki otrzymywane na zawsze. Dodatkowo do sklepu dodane zostaną specjalne rodzaje skrzyń, dzięki którym będziemy mogli zdobywać przedmioty po niższej cenie, a rzeczy których nie chcemy będziemy mogli zamienić w warsztacie na esencje, którą użyć później możemy do stworzenia innego przedmiotu (ewentualnie możemy zamienić trzy trwałe przedmioty w jeden inny)
 • Kluby – w nowym sezonie zyskamy możliwość zakładania klubów, w których między innymi otrzymamy stały chat którego zawartość nie znika po naszym wylogowaniu się, a przywódcy takowych klubów otrzymają odpowiednie narzędzie potrzebne do ich moderacji.
 • Grupy – od teraz zakładanie otwartych lub zamkniętych grup umożliwi nam szybsze dostawanie się ze znajomymi do gry.Działa to na następującej zasadzie: jeden z graczy zakłada grupę, zapraszając znajomych do czatu grupowego, który utrzymuje się pomiędzy grami, ale nie po wyjściu z gry. Po założeniu grupy, jej lider wykonuje normalne czynności w celu rozpoczęcia gry, w wyniku czego każdy gracz w grupie dostaje się do kolejki. Po zakończeniu gry grupy pozostają razem, zachowują swój czat grupowy i mogą łatwo dostać się ponownie na Rift.
 • Ligowa mobilna aplikacja – stworzona została specjalna mobilna aplikacja “League of Legends – Znajomi”, dzięki której możemy monitorować naszą listę znajomych, utrzymywać kontakt ze znajomymi, zapraszać ludzi do gry nawet zanim uruchomią oni w ogóle komputer, a dzięki możliwości włączenia specjalnych powiadomień zyskujemy pewność że nigdy nie przegapimy żadnego meczu.
 • Alfa aktualizacja klienta gry – Poczynając od sezonu 2016 członkowie społeczności zostaną zaproszeni do testowania i dzielenia się swoimi opiniami o będącej wciąż w fazie rozwoju wersji alfa zaktualizowanego klienta gry. Liczba miejsc w zespole zajmującym się pracą nad wersją alfa jest ograniczona, ale postaramy się udostępnić ją dla jak największej liczbie chętnych.


Większą ilość szczegółów na temat tych zmian możecie znaleźć na specjalnej stronie stworzonej przez Riot, do której możecie przejść klikając tutaj

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.