Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Profesjonalny gracz z Chin zbanowany na rok z wystepów na e-sportowej scenie

Jeden z profesjonalnych chińskich graczy w LoLa – Qu “Styz” Zi-Liang został wczoraj oficjalnie ukarany zakazem występów na profesjonalnej scenie trwającym przez cały rok.

Powodem nałożenia na zawodnika tak surowej kary jest fakt iż prywatnie kontaktował się z innym klubem (najprawdopodobniej negocjował sobie kontrakt) podczas gdy nadal obowiązywał go kontrakt z jego obecną drużyną –  LGD, co jest jawnym pogwałceniem zasad panujących na chińskiej scenie e-sportowej. Dodatkowo wiele wskazuje na to, że gracz ten starał się wymusić na swojej dotychczasowej organizacji zwolnienie go z kontraktu poprzez zaniedbywanie części swoich obowiązków. Sama kara “zamraża” jego kontrakt z LGD i nie wiadomo czy po jej upłynięciu nadal będzie występował w barwach tej drużyny.

Jest to bardzo ciężka sytuacja dla samego teamu gdyż Styz był jednym z najważniejszych (i nie wykluczone, że najlepszym) zawodnikiem występującym w jego barwach (podczas wiosennego splitu  LPLa zdołał nawet zdobyć pentakilla). Nie ma na dzień dzisiejszy żadnej informacji kto zastąpi go w barwach LGD.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.