Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Problemy nowego interfejsu i trybu colorblind

Nowy interfejs gry spędza wielu sen z powiek – pomimo dobrych założeń wykonanie ze strony Riotu pozostawia wiele do życzenia. O ile wszyscy są zgodni, że League of Legends wymagało odświeżenia, to niestety proces adaptacji do nowego HUD-u będzie wymagał wiele pracy zarówno ze strony graczy, jak i ze strony Riotu.

professor_ryze_and_teacher_fiora_by_kukon-d5lcx04 Z pewnością wielu z Was ma spore problemy z przystosowaniem się do nowego wyglądu – wydaje się być to naturalnym zjawiskiem – ludzką tendencją jest szybkie przyzwyczajanie się i niechęć do zmian. Dlatego też fora (ale także i nasz portal) przepełnione są negatywnymi informacjami na temat wprowadzonych zmian. Gracze mocno narzekają na małą czytelność oraz przede wszystkim na brak jakichkolwiek możliwości indywidualnego dostosowania. Niestety – zarzuty te (przynajmniej moim zdaniem) są zgodne z prawdą – interfejs wygląda ładnie, ale sporo rzeczy jest nieczytelnych i należy poprawić ogólne odczucia użytkowników. Aby sprostać temu zadaniu Riot już teraz zapowiedział dość spore zmiany:

  • Większe bardziej czytelne czcionki
  • Kolory tekstu i ostylowanie
  • Cooldowny umiejętności w postaci kwadratów z bardziej widocznym kolorem
  • Pulled way back on animation length and noise
  • Dużo mniej niebieskiego
  • Więcej negatywnego kosmosu pomiędzy pierwiastkami
  • Większe ramki drużyn i słupki metryk
  • Większa czytelność statystyk
  • Lepiej czytelne poziomy umiejętności

league_of_legends_dj_sona_by_magion02-d8q5qls Pozostaje jeszcze kwestia trybu dla daltonistów. DO tej pory gracze z wadą wzroku mocno chwalili Riot za tryb, który w pełni umożliwiał im cieszenie się grą. Zdarzały się co prawda drobne elementy, które przeszkadzały w rozgrywce (np. jedna z umiejętności u Tahm Kencha), jednakże ogólne doświadczenie było bardzo pozytywne. Wszystko zmieniło się wraz z nowym interfejsem – niestety dla osób z problemami z rozróżnianiem kolorów rozgrywka stała się istną katogrą i muszą naprawdę mocno wpatrywać się w monitor, aby zobaczyć to co chcą. Wielu z nich twierdzi, że poruszanie się po League of Legends stało siędla nich praktycznie niemożliwe – nie są w stanie odróżnić konkretnych opcji interfejsu czy chociażby w efektywny sposób poruszać się po sklepie. O wyjątkowo źle zaprojektowanych statystykach zabicia potworów nawet nie wspominają – jest to pierwsza rzecz, którą krytykuje typowy gracz.

Myślę, że minęło już trochę czasu od wprowadzenia nowego interfejsu – każdy z Was z pewnością zdążył wyrobić sobie o nim opinie. Dlatego pytam – co o nim sądzicie? Czy była to potrzebna zmiana? Czy została dobrze przeprowadzona? Czy zmiany, zapowiedziane przez Riot będą wystarczające, aby ogólna percepcja nowego HUD-u poprawiła się, czy może należy wprowadzić bardziej radykalne zmiany? Serdecznie zapraszam do dyskusji w komentarzach, oraz na naszym forum.

Wybaczcie, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby nie przetłumaczyć “More negative space between elements” jako “Więcej negatywnego kosmosu pomiędzy pierwiastkami”. Prawidłowe tłumaczenie to oczywiście “Więcej przestrzeni pomiędzy elementami”.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.