Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Próba samobójcza koreańskiego gracza

Tuż po pojawieniu się informacji poinformowaliśmy Was o niej na naszym fanpage’u (gorąco zachęcamy do polubienia, aby zawsze być na bieżąco z League of Legends), jednakże z oficjalnym postem postanowiliśmy poczekać aż wszystkie informacje będą zweryfikowane.

Wczoraj jeden z koreańskich graczy próbował popełnić samobójstwo. Promise – były członek drużyny AHQ – zostawił na swoim fanpage’u list pożegnalny z wyjaśnieniem całej sprawy. Następnie skoczył z 12 piętrowego budynku – obecnie znajduje się w ciężkim stanie w jednym ze szpitali, jednak z ostatnich informacji wynika, że jego życie nie jest zagrożone.

Zgodnie z informacjami zostawionymi na jego fanpage’u oraz dodatkowymi poszlakami dostarczonymi przez koreańską społeczność, Promise postanowił się targnąć na swoje życie z powodu uczestniczenia w ustawianiu meczów. Promise pochodzi z ubogiej rodziny, a e-sport miał być dla niego szansą na wybicie się. Jednakże manager, który zgromadził drużynę AHQ postanowił zaaranżować ustawianie meczów w koreańskiej lidze OGN. Miał on nakłaniać swoją drużynę do celowego przegrywania spotkań, w celu zdobycia korzyści materialnych. Obietnice składane przez Noh Dae Chula (managera) oraz presja wywierana przez niego na poszczególnych zawodników doprowadziła do tragedii. Początkowo drużyna zastraszana i manipulowana przez managera nie zgodziłą się na podstawianie się innym drużynom, jednakże po indywidualnych rozmowach ulegli oni presji i według informacji dwóch z nich (m.in Promise) celowo przegrywali mecze.

Obecnie trwa śledztwo policji oraz KESPY (organizacja zajmująca się e-sportem w Korei) w związku z całą sprawą.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.