Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Poznajcie uczestników All-Star 2016!

W zakończonym właśnie głosowaniu na uczestników All-Star udział wzięło 7,5 miliona osób, wyrażając w ten sposób wsparcie dla swoich ulubionych zawodników. Oto regiony i zawodnicy, którzy wezmą udział w wydarzeniu All-Star 2016 w Barcelonie, w Hiszpanii, rozpoczynającym się 8 grudnia!

To starcie między Team Fire i Team Ice, w którym żywioły walczą ze sobą, by ustalić, czy zwycięży ogień, czy lód. Dokładnie do czegoś takiego napisała swoją piosenkę Katy Perry! Poznajmy zawodników i zobaczmy, jakie atuty wniosą na arenę reprezentanci każdego regionu.

 

Team Fire

LCK

Góra: Smeb (56,5%)*
Dżungla: Bengi (46,3%)
Środek: Faker (82,6%)
Prowadzący: PraY (51,9%)
Wsparcie: Madlife (47,4%)

Rzutem oka:

 • Udział trzykrotnych Mistrzów Świata, Fakera i Bengiego. Mogliby pożyczyć reszcie swojej drużyny stare kurtki Mistrzów i wciąż by im kilka zostało.
 • Smeb, PraY i pozostali reprezentują mnóstwo stylów gry, co powinno okazać się kluczowe dla wywołania zamieszania. Mam nadzieję, że PraY zdoła powtórzyć coś takiego jak tamta pamiętna strzała.
 • Drużynę uzupełnia Madlife, jeden z najbardziej doświadczonych profesjonalistów Korei. Czy zobaczymy jego Blitzcranka lub Thresha? A jeśli nie, to jaką krzywdę wyrządziliśmy światu!? Kto go zbanował?
 • Potęga Korei to nie przelewki. Po trzech kolejnych zwycięstwach regionu na Mistrzostwach Świata mogę bez cienia wątpliwości przewidzieć, że na All-Star Korea zagra, w najgorszym razie, przyzwoicie… W tym roku panuje pustoszący chaos w stanie gry — wobec czego trudno jest układać strategie obrony! Być może zobaczymy jakieś wyjątkowe, zaskakujące wybory bohaterów.

*To procent głosów otrzymanych przez każdego zawodnika.

 

LMS

Góra: Ziv (66,1%)
Dżungla: Karsa (49%)
Środek: Maple (48,6%)
Prowadzący: Bebe (56,1%)
Wsparcie: Albis (43,4%)

Rzutem oka:

 • Wydaje się, jakby to było wieku temu, ale Taipei Assassins wygrali Mistrzostwa Świata 2012 w dużej mierze dzięki Bebe. Ale, co ważniejsze, Bebe pomógł spopularyzować Niebieską kombinację Ezreala, która zapewnia masę zabawy, jeśli gracie Ezrealem. A jeśli nie gracie, to na co czekacie?
 • Maple i Karsa są częścią rodziny Flash Wolves. Poza grą Maple może być niezdarny, ale w grze przypomina syrop klonowy — kluczowy składnik, który zespala drużynę, zapewniając jej zwycięstwa w LMS (nie wspominając o tym, jak dobry jest z naleśnikami i goframi).
 • Ziv zyskał międzynarodowe uznanie za grę na górnej alei i będzie mógł w pełni zabłysnąć swoją zdolnością przejmowania inicjatywy w grach. Razem z kolegą z drużyny, Albisem, tworzą pewnego rodzaju drużynę marzeń dla regionu, która łączy stare talenty z nowymi.
 • LMS byli w przeszłości jak kryptonit dla regionu Korei. Jeśli ich połączymy, otrzymamy… martwego Supermena? Team Fire mocno podgrzeje atmosferę, choćby tylko między tymi dwoma regionami!

 

NA LCS

Góra: Impact (41,7%)
Dżungla: Reignover (36%)
Środek: Bjergsen (66%)
Prowadzący: Doublelift (35%)
Wsparcie: Aphromoo (55,3%)

Rzutem oka:

 • „Góra umiera”, gdy jest Impact. Jeśli nie potraficie zapomnieć o tym memie (co da się wybaczyć), nie zapominajcie także, że Impact jest byłym Mistrzem Świata.
 • Dobierający cele duet TSM, Bjergsen i Doublelift, zagra swoje ostatnie wspólne mecze na co najmniej następne pół roku, ponieważ Doublelift planuje zrobić sobie przerwę. Kaprys Doublelifta może doprowadzić do pentakillu 1 na 5 albo farmiącego ataku na bocznych alejach — tak czy inaczej, stanowi zagrożenie. Mam nadzieję, że znowu spróbuje inicjacji w stylu Tristany.
 • Do Doublelifta na dolnej alei dołącza jego stary partner, Aphromoo. Czy nadal jest między nimi synergia? Czy są przyjaciółmi? Czy wciąż wzajemnie kończą za siebie rozpoczęte zdania? Czy nadal są tak dobrzy jak „Godziny szczytu”, czy raczej jak „Godziny szczytu 3”?
 • Reignover od dwóch lat jest nieustająco jednym z najlepszych dżunglerów swojego regionu. Może popisze się jakimś zuchwałym wyborem bohaterów albo czymś jeszcze bardziej zwariowanym. W końcu nadchodzą zmiany w dżungli!
 • NA jest obiektem wielu szyderczych memów, ale faktycznie region zajął drugie miejsce pod względem procentu wygranych meczów na Mistrzostwach 2016 — po Korei. Zatem jeśli dobrze sobie poradzi w Barcelonie, nie nazywajcie tego powrotem do formy!

 

Team Ice

EU LCS

Góra: sOAZ (23,3%)
Dżungla: Jankos (38,3%)
Środek: xPeke (35,2%)
Prowadzący: Rekkles (43,1%)
Wsparcie: Mithy * (18,1%)

Rzutem oka:

 • Przede wszystkim zdziwienie niektórych może wywoływać xPeke na środkowej alei. Ale w tym wydarzeniu chodzi o gwiazdy, a mało jest gwiazd większych od xPeke. Niewielu zawodników wypracowało zagrywki nazywane ich imieniem. Fakt, że ASE 2016 odbywa się w jego ojczystej Hiszpanii, to już wisienka na torcie.
 • Dodając do xPeke Rekklesa i sOAZa, dostajemy pewnego rodzaju ponowne zjednoczenie trójki dawnych kolegów z Fnatic. Dwóm legendom europejskiej sceny nie są obce wielkie areny. Przekonamy się, czy wciąż mają dość ikry, by zabłysnąć szalonymi wyborami bohaterów podczas All-Star.
 • Jankos pomógł H2K dotrzeć do półfinałów Mistrzostw w tym roku. Po zrzuceniu z siebie ciężaru Mistrzostw król pierwszej krwi może okazać się jeszcze agresywniejszy. Mam nadzieję, że zobaczymy kilka ryzykownych ganków na jeszcze wyższym poziomie. Może nawet zabójczy wypad z krzaków na 1 poziomie!
 • Mithy, europejskie wsparcie na All-Star, to jedyny zawodnik z G2, który pojawi się na tegorocznym wydarzeniu. Podczas gdy reszta jego drużyny jest na wakacjach, będzie miał szansę pokazać, dlaczego był tak wysoko ceniony przed Mistrzostwami.
 • Jako drużyna gości z pewnością dostaną najgłośniejszy doping fanów. Team Fire wygląda jednak silnie, więc to Europie przypadnie najważniejsza rola do odegrania, jeśli Team Ice zamierza wyjść z tego wydarzenia z tarczą.

*Mithy zastąpił Yellowstara (34,7%), który odmówił udziału w wydarzeniu.

 

LPL

Góra: Mouse (24,3%)
Dżungla: Clearlove (49,6%)
Środek: We1less (27,4%)
Prowadzący: Uzi (51%)
Wsparcie: Mata (34,5%)

Rzutem oka:

 • Kolejny rok i kolejny występ Clearlove’a w ćwierćfinałach Mistrzostw. Trudno mu odmówić konsekwencji. Dżungler All-Star to regularny uczestnik corocznych wydarzeń międzynarodowych — zdobycie zwycięstwa dla Chin pomoże mu uzupełnić listę swoich osiągnięć.
 • Dołącza do niego górny z EDG, Mouse, który musiał wycofać się z Mistrzostw z powodu rodzinnej tragedii. Elastyczność byłego zawodnika wsparcia może pozwolić mu zabłysnąć w nietypowych scenariuszach rozgrywki.
 • Dolna aleja RNG, Uzi i Mata, z miejsca została uznana za drużynę marzeń. Ten duet okazywał się koszmarem dla większości przeciwników. Jeśli interesują was zawodnicy, którzy potrafią kreować rozgrywkę, ta dwójka powinna spełnić wasze oczekiwania.
 • A na środkowej alei Chin mamy We1lessa, dawniej znanego jako GODV. Ten agresywny i pewny siebie zawodnik — trzeba takim być, jeśli chce się być nazywanym bogiem — spróbuje zabłysnąć talentem, który doprowadził go do obecnej pozycji.
 • Chiny są powszechnie znane z zamiłowania do walk drużynowych. Natomiast wydarzenie All-Star jest powszechnie znane z zamieszania podczas gry. Jeśli połączymy jedno i drugie, otrzymamy całą masę rany-boskie-co-to-było?! Nie mogę się doczekać.

 

IWC

Regiony International Wildcard ustalą swoich uczestników podczas wydarzenia International Wildcard All-Star, które odbędzie się w dniach 5-7 grudnia. Tych pięciu zawodników uzupełni Team Ice.

Wypatrujcie profilów zawodników i materiałów, które będziemy publikować przed All-Star, włącznie z drabinką turnieju 1 na 1. Dajcie nam znać, czy wasze głosy pomogły wygrać waszym ulubionym zawodnikom!

I nie zapomnijcie 8 grudnia obejrzeć na żywo przebiegu wydarzenia All-Star 2016 w Barcelonie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.