Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Powstanie pełnometrażowy film w uniwersum League of Legends?

W ostatnim czasie w kinach na całym świecie premierę miał film Warcraft: Początek (Warcraft: The Beginning) oparty na pierwszej grze właśnie z uniwersum Warcrafta i choć film zebrał bardzo dużo negatywnych recenzji od krytyków o tyle fani serii zdają się oceniać go znacznie przychylniej, a sama produkcja osiągnęła względny sukces finansowy.

W samej Ameryce w pierwszy weekend film ten zarobił 24 166 110 dolarów dzięki czemu plasuje się on w siódmej setce filmów wydanych w tamtym kraju. Nijak się to ma jednak do ogromnego sukcesu jaki produkcja ta odniosła na rynku chińskim, na którym już w takcie pierwszego dnia zarobiła ona około 46 milionów dolarów co jest najwyższym wynikiem w Chinach zaraz za Szybcy i wściekli 7, które w czasie 24 godzin zdołało zebrać aż 63,1 miliona dolarów. Niewątpliwie sukces ten związany jest z bardzo dużą bazą graczy World of Warcraft w Chinach i jak się okazuje może on mieć też wpływ na uniwersum League of Legends. Mianowicie chińskie Tencent, które nie tak dawno stało się właścicielem Riot Games i LoL-a po zobaczeniu jak wielki sukces ta produkcja odniosła w tamtym kraju miała zacząć poważnie rozważyć możliwość stworzenia filmu rozgrywającego się właśnie w świecie League of Legends.Niestety na tak wczesnym etapie na temat ewentualnego filmu ciężko jest cokolwiek powiedzieć, a samo Tencent nie podjęło nawet decyzji czy miałby by on być filmem animowanym czy może raczej aktorski. Ciężko póki co również przewidzieć jaki dokładnie wycinek historii gry miałby on dokładnie opowiadać, jako że w przypadku LoL-a nie tak łatwo wskazać jest jakieś konkretne połączenia i chronologię pomiędzy historiami danych grup championów.

źródło: http://www.boxofficemojo.com/alltime/weekends/ https://www.theguardian.com/film/2016/jun/09/warcraft-the-beginning-hit-china-world-of

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.