Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Postacie proszą o rework graficzny!

League of Legends to gra, która zjednoczyła sobie wielu fanów z całego świata, dzięki wielu cechom, takim jak ciekawe mapy, możliwość rozwoju swojego konta, rywalizacja czy radość ze zwycięstwa po dobrze rozegranej bitwie. Jednak przede wszystkim fenomen LoLa tkwi w postaciach, a mianowicie różnorodności wyglądu, charakteru, umiejętności, roli którą pełnią oraz wielu innych, osobistych dla każdego z nas aspektów.

Jak pamiętamy, gra została stworzona w 2009 roku, początkowo nie będąc tak rozbudowaną pod wieloma względami jak dziś, a szczególnie jeśli chodzi o grafikę,

więc jak niektórzy pamiętają, postacie wyglądały nieprawdopodobnie źle zarówno w grze jak i na swoich splash artach. Jak wiemy, od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło, spora część bohaterów dostała nowe, piękne arty i modele, ale wiele z nich została po prostu kolokwialnie mówiąc „olana”, więc ja się pytam, dlaczego Riot zmienia ikonki czarów przywoływaczy, strzela nerfami i buffami na wszystkie strony, a pozostawia niektóre postaci w opłakanym stanie, lub tylko połowicznie upiększone?
Weźmy dla przykładu taką Morganę, postać stara, bo wypuścili ją w 2009r., przeszła przez dwie zmiany artów, natomiast jej model w grze jest taki jak na samym początku. Efektem tego jest piękna pani, o nienagannej figurze, w mrocznej spódnicy i ze skrzydłami zakończonymi ptasim szponem, co jest bardzo miłe dla mojego oka, natomiast co mamy po wejściu do gry? Yordla. Tak, nasz Upadły Anioł, co bardzo wzniośle brzmi, w porównaniu do innych postaci, wygląda jakby przybyła z Bandle City, ponieważ sięga im lekko ponad pas, o ile nie niżej. Druga sprawa, jej twarz jest nieco nienaturalnie wykrzywiona, a pod oczami widnieją czerwone szarfy (jak na pierwotnej grafice), które wyglądają śmiesznie, co więcej jej skóra ma kolor zielono-szary, co kojarzy mi się z jedną z postaci w teledysku Michaela Jacksona. Nie żebym się nie wiadomo jak czepiała, ale dla perfekcjonistów to dość rażące, bo albo robimy coś porządnie, albo wcale, przynajmniej w mojej opinii.

W zupełnie odwrotnej sytuacji jest nasza szeryf z Piltover, Caitlyn. Właściwie jej model jest w porządku, starszy, ale wygląda przyzwoicie (graficznie oczywiście, nie stylistycznie), natomiast co z jej splashem? Czy tylko mnie się wydaje, czy jej sukienka nie chce zakrywać bielizny? Na pierwszy rzut oka nie wiadomo jaką funkcję Caitlyn   pełni w swoim mieście, ale na policjantkę to ona nie wygląda, w dodatku ta stylistyka jest jakoś mało hextechowa.Są też postaci, których sytuacja jest bardziej zrównoważona, jak na przykład Singed. Brzydki model i brzydki art, czasem mogłabym go pomylić z Fiddlesticksem, bo oboje wyglądają jak strachy na wróble, z tym, że jeden z nich nim nie jest. Uważam że chemik jest zupełnie pozbawiony proporcji. W podobnej sytuacji znajduje się również Sion, ale słyszałam, że niebawem dostanie już zasłużony rework.

Jest też grupa championów, którzy nadają się do lekkiej poprawki, a mam tu głównie na myśli Viktora, gdyż jest to postać stosunkowo nowa, a jego splash art nieco niedokładny i jak na mój gust, pod żadnym względem nie oddaje istoty tej postaci. Nie zapada w pamięć, co może być tez przyczyną dość niskiej grywalności nim. Do poprawki wysłałabym również Irelię, Jarvana, Anivię, Poppy, Tarica i jeszcze kilku innych.

Jednak nie zapominajmy też o świetnych, bardzo udanych reworkach, które mieliśmy przyjemność oglądać niedawno. Jednym z nich był rework Heimerdingera, który z „bezbarwnego” mózgu na nogach przeistoczył się w uroczego, małego naukowca z bujną czupryną, a jego działka wzbudzają same pozytywne emocje. To samo dotyczy Xeratha, choć według mnie on nie potrzebował zmian tak bardzo jak inni. To samo Sivir – kawał dobrej roboty.

Jak więc widać, mamy bardzo dużo nierówności, które jak mam nadzieję, Riot będzie stopniowo wyrównywał, byśmy czuli się jeszcze bardziej komfortowo w rolach naszych bohaterów.

A kto waszym zdaniem jeszcze zasługuje na rework?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.