Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Polski dubbing w Lidze Legend #2

Pewnie nieraz zastanawiałeś się jak wyglądają osoby, które dubbingują postacie naszym ojczystym językiem. W tym odcinku chciałbym zaprezentować wam wygląd osób, które wcielają się w postacie na literę “B”. W tym odcinku zobaczycie tylko 3 osoby i 3 postacie aczkolwiek w kolejnym (mała) rekompensata w postaci liter “c” i “d” zapraszam do lektury.

Piotr Bąk jako Blitzcrank

Piotr Julian Bąk (ur. 26 sierpnia 1958 w Nowym Sączu) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.
Nieukończone studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi w latach 1978-1980. Zadebiutował 11 sierpnia tego samego roku na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w roli lekarza w sztuce Procedura autorstwa Jana Pawła Gawlika. Reżyserem był Jerzy Hoffman. W 1994 na XXXIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, otrzymał wyróżnienie za grę w Ryszardzie III, w której grał Tyrrela.

Dariusz Błażejewski jako Brand

Dariusz Błażejewski, (ur. 3 sierpnia 1967 w Szczecinie) – polski aktor teatralny i dubbingowy, rzadko występujący w filmie. Reżyser dubbingu. W 1993 roku ukończył studia na krakowskiej PWST.

Andrzej Blumenfeld jako głos dla skórki “Brolaf”

Andrzej Stanisław Blumenfeld (ur. 12 sierpnia 1951 w Zabrzu) – polski aktor filmowy i dubbingowy.
Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 sierpnia 2005 za zasługi w pracy artystycznej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2013 otrzymał Srebrny Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.