Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Polemika na temat nowej umiejętności pasywnej Dravena

Już dawno żadna zmiana w skillach postaci nie wywołała takiego zainteresowania, czy wręcz oburzenia społeczności League of Legends, jak zmiana pasywu Dravena. Niedługo po informacji o tej zmianie, sfrustrowani fani Gladiatora skoczyli Riotowi do gardła, pytając skąd ta zmiana, dlaczego i po co? Na oficjalnym forum LoL’a, Phreak wyjaśnił to w ten sposób:

              Tak naprawdę, to Statikk powinien wam to wytłumaczyć, ale oto co udało mi się od niego dowiedzieć:
Draven w walce na linii jest zbyt OP, natomiast jego późniejsza faza gry jest bardzo niezrównoważona. Wirujący Topór jest naprawdę fajną umiejętnością, i chcemy żeby taki pozostał na stałe. Jednak dodatkowe obrażenia, które zadawane są z Krwawienia, są mocno poniżej oczekiwań i nie skalują się już tak dobrze w późniejszej fazie gry. Doszliśmy do wniosku, że:

  1. Nie możemy zmieniać Wirującego Topora
  2. Ciężko jest zastąpić Krwawienie umiejętnością, która dla grającego Dravenem będzie miała równie duży wpływ w początkowej fazie gry.

Chcemy więc dodać fajną mini-grę, w której Draven zdobywa stacki, a potem zamienia je na dodatkowe złoto, gdy kogoś zabije. Chcemy go tym zbalansować na tyle, że dalej będzie OP, ale jego pasyw będzie przydatny zarówno we wczesnej jak i późniejszej fazie gry. Draven co prawda tracąc starą umiejętność straci również trochę mocy, jednak chcemy, żeby nowa umiejętność miała wpływ na grę Gladiatorem. Dla przykładu, Statikk nabił Adorację do 100 w 5 minut gry na linii, z last hittowania i łapania toporów, a nie jest on ekspertem w grze tą postacią, można więc to zrobić szybciej.

Jak dla mnie jest to ciekawa zmiana w grze Dravenem i osobiście mi się podoba. Odmieni to zupełnie jego styl gry. Co wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Nawiasem mówiąc, jest to mój pierwszy artykuł na How2Win, jednak mam nadzieję, że będzie ich jeszcze wiele, wiele więcej, a co najważniejsze-że będą wam się podobać. Witajcie : )
Maslan

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.