Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Pod jaki przycisk ląduje Flash?

To zdecydowanie najważniejsze pytanie w League of Legends. Odpowiedź na nie określa Cię jako przywoływacza. Jako czarodzieja. Jako osobę. Odpowiedź krąży wokół każdego gracza Ligi jako widmo niepotrzebnych śmierci czy zmarnowanych szans na zabójstwo.

Odpowiedź powoduje rozpady drużyn, a nawet przyjaźni. Dzieli ludzi, powoduje zacięte dyskusje na forach, polach bitwy i Twisted Treeline. To jest właśnie pytanie, na które każdy gracz (powyżej 12 poziomu) musi odpowiedzieć, które zostanie im kiedyś i tak zadane. Bardzo dobrze to wiesz, pozostało jedynie odpowiedzieć. Umieszczasz Flasha pod D czy F?Zwolennicy 'D'

“Oczywiście flashFlash pod D. D oznacza defensywę, a F symbolizuje ogień, znany również jako igniteIgnite.” powiedział toplaner Copenhagen Wolves, YoungBuck, kiedy zapytaliśmy go o klawisz, pod którym umieszcza ów czar. Trudno jest się z tym nie zgodzić. Kiedy musisz wydostać się z trudnej sytuacji, Flash jest czarem, którego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy chcesz ominąć ścianę, oszukać przeciwnika poprzez ucieczkę w krzaki z tyłu, czy uciec z siedliska Barona Nashora, Flash czeka tu na ciebie.

Benny z XDG także się zgodził. “Kiedy zacząłem grać w tą grę, zawsze wybierałem ghostGhosta jako czar. Zazwyczaj umieszczałbym go pod D. Bywały gry, w których mogłem po prostu wybrać Flasha i podpisać go pod D. Kiedy nie mogłem się zdecydować, co jest lepsze – D czy F, pomyślałem ‘Hej, D dla defensywy’ i tak zostało.”

Trochę mniej błyskliwy brat Flasha, Ghost, jest czymś, co zasługuje na uwagę. Pewnie, Flash może być pod “F”, ale dlaczego nie trzymać wszystkich czarów zwiększających mobilność pod jednym przyciskiem? Przypominamy o defensywnym D, które jest świetnym miejscem na to.

Benny nie ma nic przeciwko ustawiania Flasha pod F. “Nie wydaje mi się, aby było coś nie tak z osobami przypisującymi Flasha pod F. Chyba, że jestem jednym z dziwaków, którzy tak myślą.”Drużyna 'F'

Midlaner Millenium, Kerp podał przyczynę umieszczania przez niego Flasha pod F.

“Zazwyczaj podpisuję Flasha pod F, ponieważ ma dłuższy czas odnowienia niż Ignite, więc nie używam go tak często w początkowych fazach gry.”

Kerp mówi o ważnej rzeczy. Klawisz F prawdopodobnie trudniej jest nacisnąć przy standardowym ustawieniu QWER ręki na klawiaturze. Zachowanie pod D częściej używanych czarów ma sens. Czas odnowienia Flasha jest o półtorej minuty dłuższy niż innych popularnych czarów, jak np. igniteIgnite, ghostGhost, barrierBarrier czy exhaustExhaust, nie wspominając już o smiteSmite, którego można używać co 40 sekund, to dosyć logiczne, aby trzymać to pod przyciskiem, którego nie będziesz używał jedynie od czasu do czasu.

Inne osoby trzymające Flasha pod F zapytane o opinie, nie odpowiedziały. Czy poczuli się zawstydzeni miejscem, w którym trzymają najbardziej mobilny czar? To wiedzą tylko oni sami.

 

Przegląd statystyk

Co ciekawe, profesjonaliści grający w LCS używają D lub F jako miejsca na Flasha w zależności od tego, po której stronie Atlantyku grają. Z trzech najlepszych amerykańskich drużyn, w dwóch (C9 i TSM) przeważają gracze z ustawionym Flashem pod F, podczas gdy CLG przepełniają zwolennicy Flasha pod D.

W Europie sprawy mają się nieco inaczej. Wszystkie trzy czołowe zespoły po 10 Tygodniu LCS – Alliance, Fnatic i SK – składają się głównie z graczy, którzy umieszczają Flasha pod D.

Statystyki potwierdzają tę regułę. W Północnej Ameryce, bilans graczy grających z Flashem pod D do tych preferujących F wynosi 31-65*. Tymczasem w Europie, wynosi on 63-33. Czy może to oznaczać różnice pomiędzy państwami? Ciężko powiedzieć, ale jesteśmy pewni jednego – nikt nie jest w stanie zgodzić się ze wszystkim.

Wynik dla obu regionów wynosi 94-98, z malutką przewagą dla F. Nie ma tutaj zdecydowanego zwycięzcy tej wielkiej dyskusji, a przynajmniej teraz.

* – W rzadkich wypadkach, Flash bywał zastąpiony przez Ghosta. Wydarzyło się to jedynie cztery razy na 192 gry.

Żródło: http://na.lolesports.com/articles/where-does-flash-go

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.