Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Aktualizacja] Piątkowe rozgrywki Clash odwołane

Już podczas testowej premiery typu gry zwanego jako Clash nie obyło się bez rozmaitych problemów technicznych, jednak wydawało się, że w przeciągu kilku miesięcy Riot był w stanie przygotować wszystko na oficjalną premierę zaplanowaną na maj.

Jak się okazuje nie uporano się jednak z wszystkimi problemami, gdyż dzisiaj masowo zaczęły się pojawiać informacje o problemach technicznych z tym trybem gry na rozmaitych serwerach. Przykładowo na obu europejskich serwerach podjęto decyzję o przesunięciu premiery na sobotę o 19:00 czasu polskiego, a same rozgrywki mają zacząć się od drabinek złożonych z 8 zespołów.

Oczywiście problemy nie występują tylko na europejskich serwerach, a decyzję o odwołaniu dzisiejszej części rozgrywek podjęto również między innymi na oceańskim i rosyjskim serwerze. W przypadku obu serwerów Riot otwarcie przyznaje, że istnieje szansa, że tryb ten nie zostanie naprawiony przed planowanym rozpoczęciem rozgrywek w sobotę, czy nawet w przeciągu tego weekendu, co pozwala przypuszczać, że również na europejskich serwerach w nadchodzących dniach można spodziewać się problemów związanych z Clashem.Trochę inaczej sprawa miała się na wietnamskim serwerze gdzie mimo występowania problemów podjęto się decyzję o przeprowadzeniu turnieju, jednak w związku z problemami nie wszystkie wyniki zostały poprawnie odnotowane i by uporać się z tym podjęto dość zaskakującą decyzję o wyłonieniu zwycięzców tych spotkań poprzez losowanie.

W momencie tworzenia tego wpisu nie wiadomo jak sytuacja będzie się miała w przypadku północnoamerykańskiego serwera, jednak wydaje się że istnieje spora szansa, że również i tam dzisiejszy Clash zostanie odwołany.

źródło: https://twitter.com/loleu https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/8m3c43/despite_technical_issues_clash_in_vietnam_was/ https://twitter.com/Lol_CIS/status/1000042061951889408

Aktualizacja: Na większości serwerów pojawiła się już informacja o tym, że cały Clash mający odbywać się w ten weekend został odwołany z powodu problemów technicznych (taka informacja dotyczy między innymi europejskich serwerów). Oczywiście wszyscy gracze, którzy użyli swoich biletów na te rozgrywki otrzymają ich zwrot, a sam tryb powinien doczekać się w najbliższej przyszłości łatki i testów w wybranych regionach sprawdzających czy działa już poprawnie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.