Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

PBE – najgorzej wykorzystywana funkcja Riotu

Niezliczone błędy, zacinające się serwery i utrudnienia w rozgrywce – oto obraz dzisiejszego League of Legends. Pomimo wielu lat doświadczenia Riot zdaje się nie uczyć na swoich własnych błędach – wraz z każdym patchem któraś z postaci zostaje tymczasowo wyłączona ze względu na odkryte ogromne błędy wpływające na rozgrywkę. Dlaczego zdecydowałem się napisać ten post? Bo Riot o wszystkich tych błędach wie na długo przed ich wejściem na oficjalne serwery. Jako gracz, który testuje PBE – sytuacja jest dla mnie niesamowicie frustrująca, bo wiem, że Riot Games ma moje raporty o błędach w dupie. Co gorsze – nie planuje też nic z tym zrobić. Jako gracz czuję się mocno zawiedziony ich postawą – to tak jakby napluć mi w twarz.

W przeciwieństwie do większości graczy – nie traktuje PBE jako miejsca gdzie mogę zobaczyć nowe skórki i przetestować nowe postacie. W rzeczywistości – jestem jednym z najbardziej oddanych członków społeczności PBE – co patch wysyłam przynajmniej kilka raportów o błędach (starając się przy tym możliwie najlepiej przysłużyć programistom LoL’a). Niestety sytuacja w której zgłoszony przez Ciebie błąd wchodzi na eune, a następnie powoduje wyłączenie postaci – jest dla mnie nieakceptowalna.

Czy Riot stracił w pewnym momencie sens PBE? Czy jego założenia sięzmieniły? Czy istnienie serwisów takich jak surr@20 czy h2w nie zaszkodziło prawdziwej idei serwera testowego? Czemu tak właściwie europa nie ma oddzielnego serwera, który pomógłby nie tylko w wykrywaniu błędów, ale także uzyskiwaniu lepszego feedbacku od o aktualnym balansie? Nie wiem gdzie zmierza PBE, nie znam jego kierunku, ale chwilowo zwrot jest zwyczajnie zły.

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.