Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Patch kernel nie odpowiada/przestał działać – czyli jak go podnieść w kilku krokach

Witajcie!

 

Na dzisiaj szybka wstawka mająca za zadanie raz na zawsze wyjaśnić często spotykany error i jakże bulwersujący graczy. Dokładnie chodzi o błąd “Patch kernel nie odpowiada/przestał działać”; aplikacja która bardzo często płata nam różne figle jest odpowiedzialna za uaktualnienie klienta i sprawdzanie, czy wersja gry zainstalowana na naszym sprzęcie jest zgodna z wersją na serwerze lola.

W bagatela 90% przypadków patch kelner informuje nas o błędzie i przestaje działać, co spowodowane jest głównie ograniczeniem dostępu na danym komputerze dla konkretnych aplikacji, często też może zostać przyblokowany przez zaporę bądź anty-wirusa.

Rozwiązaniem dla większości przypadków będzie wyłączenie League of Legends i aplikacji rads_user_kernel.exe, po czym włączenie ich z poziomu administratora.

A więc uruchamiamy menedżera zadań (ctrl+alt+del), przechodzimy do zakładki procesy i wyłączamy (po przez prawy przycisk myszy i zakończ proces) wszystko związane z League of Legends, Riot oraz aplikację rads_user_kernel.exe

Po upewnieniu się, iż wszystkie konieczne aplikacje zostały wyłączone klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę League of Legends i wybieramy opcję: uruchom jako administrator. Jest to najbardziej uniwersalna i najczęściej przynosząca rozwiązanie metoda.

Jeżeli powyższa metoda nie pomogła, powinieneś przejrzeć zaporę sieciową oraz antywirusa i sprawdzić czy nie blokują one plików powiązanych z League of Legends.

Kolejnym posunięciem do rozwiązania problemu może być przywracanie systemu do wcześniejszego stanu (nie zalecamy cofania o więcej niż 2 dni), opcja przywracania dostępna jest odpowiednio start>akcesoria>narzędzia systemowe>przywracanie systemu.

Jeśli nadal walczysz powinieneś sprawdzić zgodność plików gry z plikami na serwerze, a więc odpalamy klienta gry (nie logujemy się) w górnym pasku klikamy na opcje (zębatki) i klikamy napraw.

Po zastosowaniu powyższych opcji bankowo pozbędziecie się problemu z Patch kernelem,. Podajemy kilka rozwiązań, ponieważ nie jesteśmy w stanie określić który problem występuje u Was, lecz mając wgląd do naszej bazy wiedzy na pewno sobie poradzicie.

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.