Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Osu! – chińskie kółeczka, czy metoda na poprawę refleksu?

Czy zdarzyła wam się kiedyś sytuacja, że nie zdążyliście zareagować kiedy pojawił się przeciwnik? Za wolne przesunięcie myszki, kliknięcie, czy po prostu go nie zauważyliście? Jeśli nie wiecie, co zrobić aby poprawić swój refleks to zapraszam do Osu!

Czym jest osu! ?

Osu! to bezpłatna gra rytmiczna, posiadająca kilka trybów rozgrywki oraz olbrzymią liczbę dostępnych utworów muzycznych. Można grać zarówno w trybie singleplayer, jak i multiplayer. Dostępna jest też opcja tworzenia własnych map. Jednakże od początku. Istnieją cztery tryby rozgrywki: osu!, taiko, catch the beat oraz osu!mania. Gracz pobiera z oficjalnej strony gry wybrane piosenki (w wyszukiwarce wpisuje się tytuł utworu, np. Warriors – Imagine Dragons) i klikając w pobrany plik, automatycznie go instaluje. Następnie wybierając ulubiony tryb można zacząć grać.

osu!

Tradycyjne osu! polega na najeżdżaniu po kolei na pojawiające się kółka oraz klikanie przycisków na klawiaturze. Wydaje się proste? Tylko w teorii. Tak naprawdę gra wymaga szybkiego refleksu i czasem bardzo ciężko jest nadążyć.

taiko

Taiko to drugi tryb dostępny w Osu! i polega na klikaniu dwóch przycisków, zgodnie z kolorem pojawiających się kółek. Jest to świetne ćwiczenie dla osób którym zdarza się czasem pomylić place 😀

catch the beat

Chyba nie ja jedna grałam jako dziecko w gry polegające na łapaniu owoców, czy  innych spadających przedmiotów. Tym właśnie jest catch the beat. Łapanie owoców również może się okazać dobrą metodą na poprawę wyników w grach!

osu!mania

Jeśli lubicie gry pokroju Guitar Hero to ten tryb powinien się wam spodobać. Tak po prawdzie jest to tryb bardzo podobny do taiko z tą różnicą, że trzeba wykorzystać więcej palców 😉

Chińskie kółeczka czy ćwiczenie refleksu

Każda piosenka posiada kilka poziomów trudności. Z tego względu w bardzo przyjemny sposób, słuchając ulubionej muzyki możemy poprawić zarówno swoją celność, jak i spostrzegawczość. Grę bardzo polecam, bo efekty rzeczywiście są widoczne. Osu! możemy pobrać na oficjalnej stronie gry.

 

Co myślicie o grze? Podoba się, a może już mieliście okazję zagrać? Koniecznie dajcie znać, co myślicie 😀

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.