Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ogromny sukces medialny światowych finałów IEM w Katowicach

Niewiele ponad sześć czy siedem lat temu byliśmy niezmiernie szczęśliwi gdy pojedynczy mecz śledziło 12 000 osób. Dziś 12 000 osób śledziło na żywo zmagania najlepszych graczy na świecie podczas Intel Extreme Masters Katowice, a kolejne setki tysięcy przed ekranami swoich komputerów. 

Michał “Carmac” Blicharz, Dyrektor Zarządzający ds. ProGamingu w ESL.

Powyższe słowa doskonale obrazują w jak astronomicznym tempie rozwija się eSport nie tylko w skali światowej, ale również w Polsce. Atmosferę panującą w Spodku bez kompleksów możemy porównywać do tej z dużych imprez sportowych w naszym kraju.

Ogromną skalę tego wydarzenia oddają liczby widzów skupionych przed ekranami oglądających stream. Podczas finału rozgrywanego pomiędzy Fnatic a KT Rolster Bullets na Twitchu rozgrywki w jednym momencie oglądało ponad 511 000 osób!

Rozgrywki e-sportowe przyciągają uwagę ludzi na całym świecie i rywalizują z tymi, które są dostępne w telewizjach tradycyjnych i konkurują z nimi swoją oglądalnością. Intel Extreme Masters World Championship jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całej branży e-sportowej, znanym z wysokiego poziomu gier, bardzo dobrej produkcji telewizyjnej oraz niesamowitej atmosfery! Dla potwierdzenia muszę stwierdzić iż Counter-Strike: Global Offensive osiągnął najlepszą oglądalność w historii a turniej League of Legends plasuje się w ścisłej czołówce pod względem pojedynczych oglądających

Stuart Saw, Dyrektor Regionalny, EMEA, Twitch.

Źródło: ESL Polska

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.