Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ogromne zmiany na profesjonalnej scenie

W ostatnich dniach karuzela transferowa we wszystkich regionach bardzo mocno się rozkręciła i każdego dnia otrzymujemy nową porcję informacji. Nie inaczej było dzisiaj, kiedy to pojawiły się aż cztery nowe informacje dotyczące zmian na e-sportowej scenie.

Po pierwsze dowiedzieliśmy się, że po około tygodniu wspólnego grania, drużyna w której występowali tacy zawodnicy jak Kev1n, Impaler, Alex Ich, Creaton czy KaSing z niewyjaśnionych przyczyn rozpadła się, a sami gracze będą najprawdopodobniej szukać sobie nowych teamów, z którymi będą mogli powalczyć o miejsce w LCS podczas Expansion Tournamentu (będzie to wyjątkowo trudne w przypadku Alex Icha, który jeśli chce grać w LCS.EU będzie musiał znaleźć sobie team występujący w barwach jakiejś niemieckiej organizacji). Sama informacja o rozpadzie tej drużyny została podana za pośrednictwem Twittera przez junglera Matthewa “Impalera” Taylora.

Tymczasem z Ameryki napłynęły doniesienia, że dwaj zawodnicy z różnych teamów występujących w LCS.NA nie przedłużyli swoich kontraktów ze swoimi obecnymi drużynami i obecnie są wolnymi zawodnikami. Mowa mianowicie o top lanerze Darshanie “ZionSpartanie” Upadhyahi, który dotychczas bronił barw Dignitasu i Stephenie “Snoopehu” Ellisie, który w ostatnim czasie był tylko subem w Evil Geniuses. O ile pierwszy z wymienionych przeze mnie graczy nie powinien mieć raczej problemów ze znalezieniem nowej drużyny (od jakiegoś czasu krążą plotki, że ma on dołączyć wraz Williamem “scarrą” Li do Counter Logic Gaming), o tyle po długim okresie przebywania na ławce rezerwowych Snoopeh może mieć z tym problem i raczej ciężko będzie mu kontynuować e-sportową karierę w roli czynnie grającego zawodnika.

Także z polskiej sceny napływają nowe doniesienia, a mianowicie okazuje się że drużyna która jeszcze nie tak dawno występowała pod nazwą Denial.EU grała ostatnio rankedy teamowe z byłym zawodnikiem Roccatu Pawłem “Celaverem” Koprianiukiem w składzie (w związku z tym w tych grach w teamie tym nie grał Łukasz Puki style Zygmunciak). Na razie niestety nie ma żadnej oficjalnej informacji co właściwie oznacza ten fakt, jednak być może ex-Denial testuje nowego ADC, który mógłby powalczyć z drużyną o miejsce w Expansion Tournament. Jednak całkiem możliwe, że Celaver pełnił tylko rolę suba na jeden dzień, gdyż etatowy Marksman teamu z jakiegoś powodu nie mógł uczestniczyć w treningu, lub też były gracz Roccatu zastąpi Pukiego na jednym z nadchodzących pomniejszych turniejów i z tego powodu zgrywa się on właśnie z pozostałymi zawodnikami.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.