Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ograniczenia związane z duoQ

Jeden z pracowników Riotu – Socrates opublikował na oficjalnym forum post, w którym zapowiada on pewne zmiany związane z obecnym systemem rankedowym. W swojej wypowiedzi skupia się on na problemie polegającym na tym, że gracze z kompletnie innych poziomów grają ze sobą duo, co zazwyczaj skutkuje zaburzeniem równowagi w danej rozgrywce.

Gracze,

Cały czas pracujemy nad poprawieniem jakości gier rankingowych. Wraz z Patchem 4.10 planujemy wprowadzić pewne ograniczenia dotyczące duoQ, a mianowicie gracze będą mogli zapraszać tylko zawodników znajdujących się jedną ligę od nas (przykładowo, gdy jesteśmy w srebrze możemy zapraszać ludzi znajdujących się w brązie-złocie).

Według naszych obserwacji w większości duo różnica poziomu pomiędzy przywoływaczami jest większa od naszych nowych limitów, co prowadzi do obniżenia jakości rozgrywki. Oczywiście system ten nadal może zostać ominięty przy użyciu smurfów.

Jeśli chodzi o graczy, którzy nie mają jeszcze przypisanej ligi to w ich przypadku wykorzystywana będzie liga z poprzedniego sezonu. Natomiast przywoływacze po raz pierwszy wkraczający do systemu rankedowego, będą mogli zaprosić do swojej gry każdego: brązu, srebra i złota.

Chcemy sprawić, że rankedy jako gry o stawkę będą trzymać bardzo wysoki poziom. Zmiany , które właśnie omówiłem mają uniemożliwić zbytnią ingerencję w system rankedowy, a przy tym zachowana ma być możliwość grania z kolegami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.