Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Oficjalne zmiany patcha 9.4

Cześć wszystkim. Gratulujemy, poprzedni patch był pikantny, ale udało się wam go przetrwać! Niestety nie zaplanowaliśmy dla was żadnej nagrody.

Jeszcze raz mierzymy się z osłabieniem Urgota i po raz pierwszy osłabiamy kilku innych dominujących bohaterów. Jednocześnie obdarzamy miłością trolla, konia i wyjącego potwora z Pustki. W ramach dalszych prac nad przedmiotami dla strzelców delikatnie modyfikujemy Złodzieja Esencji i polecane przedmioty Kai’Sy (przestańcie kupować Klingę Burzy jako pierwszą), ale ogólnie większość rzeczy nie wymagała zmian.

W połowie ostatniego patcha uśmierciliśmy „Frostmancy” w górnej alei, ale chcemy jeszcze raz to podkreślić, szczególnie że ta strategia zrobiła niemały szum. Szukamy stałych rozwiązań dla przedmiotów związanych z Ostrzem Czarodziejki Czarów i Starożytną Monetą, ale na razie zostajemy przy zmianach wprowadzonych w aktualizacji patcha 9.3.

No to do dzieła!
Paul „Aether” Perscheid Hanna „shio shoujo” Woo

Patch w skrócie

Bohaterowie

Karthus

Zmniejszone obrażenia Q.

Przedsezonowe zmiany w Mrocznych Żniwach i statystykach run były trochę zbyt fajne dla Karthusa. Teraz Piewca Śmierci jest dosłownie wszędzie i rujnuje wam życie. Zmniejszenie obrażeń Zrównania z Ziemią pomoże wrogom stawić mu opór. Nasza zmiana to coś więcej niż „tylko 5 pkt. obrażeń, lul” — Karthus spamuje Q dużo częściej w porównaniu z tym, jak często inni bohaterowie używają swoich umiejętności, więc w tym przypadku matematyka się zgadza.

Q — Zrównanie z Ziemią

OBRAŻENIA PODSTAWOWE 50/70/90/110/130 pkt. 45/65/85/105/125 pkt.
OBRAŻENIA PODSTAWOWE ZADAWANE POJEDYNCZEMU CELOWI 100/140/180/220/260 pkt. 90/130/170/210/250 pkt.
NAPRAWIONY BŁĄD Teraz lepiej aktywuje runy.

Lucian

Zwiększony koszt W, zmniejszone obrażenia podstawowe.

Płomienny Wybuch pozwala Lucianowi szybko odblokować maksymalny potencjał Opaski Przepływu Many, przez co może spamować swoimi umiejętnościami do woli. Zwiększamy koszt, z którym musi liczyć się Lucian, jeśli zdecyduje się na Opaskę Przepływu Many, sprawiając, że będzie szybciej wyczerpywał zasoby many i że będzie słabszy przy pójściu na całość.

W — Płomienny Wybuch

KOSZT 50 pkt. many 70 pkt. many
OBRAŻENIA PODSTAWOWE 85/125/165/205/245 pkt. 75/110/145/180/215 pkt.

Rek’Sai

Zanurzone Q teraz daję furię. Wynurzone Q teraz kończy się po zanurzeniu trwającym dłużej niż sekundę. Rek’Sai teraz zanurza się po odrodzeniu. Rozjaśnione efekty wizualne Wyczuwania Drgań. R nie da się uniknąć.

Delikatnie zmodyfikowaliśmy umiejętności Rek’Sai, wprowadzając niewielkie usprawnienia wizualne i zmiany, które zwiększą satysfakcję z grania nią. Gniew Królowej będzie odnawiał się szybciej po wyczyszczeniu obozu, ponieważ Rek’Sai nie musi już czekać na wygaśnięcie wzmocnienia, zanim czas odnowienia zacznie się odliczać. Ponadto (poza paroma bardzo specyficznymi wyjątkami) Pośpiechu Pustki nie da się już uniknąć.

Umiejętność bierna — Furia Xer’Sai

TO NIE JEST POMARAŃCZOWY ALE Pasek furii teraz zmienia kolor na czerwony, kiedy zostanie naładowany do pełna.

Zanurzone Q — Drapieżnica

FURIATKA Teraz daje 25 pkt. furii, tak jak inne umiejętności Rek’Sai.

Wynurzone Q — Gniew Królowej

USPOKÓJ SIĘ Efekt teraz kończy się i zaczyna się odnawiać, jeżeli Rek’Sai będzie zanurzona przez dłużej niż sekundę.

Wynurzone W — Zanurzenie

WYCZUWANIE DRGAŃ Efekty wizualne śledzenia pobliskich wrogów zostały rozjaśnione.
KTO POD KIM TUNELE KOPIE Rek’Sai natychmiast zanurza się po odrodzeniu, jeżeli rozwinęła W co najmniej raz.

R — Pośpiech Pustki

PRĘDKOŚĆ ŚWIATŁA Wrogowie mogą teraz uniknąć Pośpiechu Pustki jedynie przez użycie doskoku lub mignięcia i oddalenie się od Rek’Sai na naprawdę duży dystans.

Sylas

Zwiększony obszar działania Q przeciwko bohaterom. Zmniejszone leczenie W. R nie przerywa się już, jeżeli Sylas straci wizję na celu.

Sylas jest w całkiem niezłym położeniu od czasu swojej premiery, ale Smagnięcie Łańcuchem nie jest aż tak użyteczne, jak byśmy chcieli, więc je poprawiamy. Te zmiany (plus małe osłabienie Królobójcy) sprawią, że wybór pomiędzy maksymalizowaniem Q i W będzie miał większe znaczenie.

Q — Smagnięcie Łańcuchem

OBSZAR WYBUCHU 200 jedn. w wypadku stworów i potworów, 150 jedn. w wypadku bohaterów 200 jedn. w wypadku stworów i potworów, 180 jedn. w wypadku bohaterów
WSKAŹNIK ZASIĘGU UMIEJĘTNOŚCI Teraz ma wskaźnik pokazujący obszar wybuchu.

W — Królobójca

PODSTAWOWE LECZENIE 50/85/120/155/190 pkt. 50/80/110/140/170 pkt.
IKONA Ramka ikony teraz się świeci, gdy Sylas osiągnie próg maksymalnego leczenia.
CYFERKI Obrażenia Królobójcy są teraz wyświetlane jako trafienie krytyczne, jeżeli cel Sylasa osiągnie próg dodatkowych obrażeń.

R — Przejęcie

NIE WIERZĘ Sylas nie przyciąga już uwagi wież, kiedy kradnie superumiejętność wroga.
??? Przejęcie nie przerywa się już, jeżeli Sylas straci wizję na celu przed końcem rzucania tej umiejętności.

Thresh

Zwiększony koszt Q, dłuższy czas odnowienia na niższych poziomach.

Przed Mistrzostwami Świata daliśmy Threshowi parę wzmocnień, które umożliwiły mu częstsze rzucanie hakiem we wczesnej fazie gry. Częściowo cofamy zmiany, ponieważ okazało się, że Thresh za bardzo przytłacza wrogów w alei.

Q — Wyrok Śmierci

KOSZT 60 pkt. many 70 pkt. many
CZAS ODNOWIENIA 16/15/14/13/12 sek. 20/18/16/14/12 sek.

Urgot

Zwiększony koszt Q. Zmniejszona wytrzymałość tarczy W, zwiększony koszt na niższych poziomach.

Wydawało nam się, że po osłabieniach w patchu 9.2 Urgocik nie będzie już sprawiał nam przykrości. Niestety, wciąż jest niepowstrzymaną siłą w alei dzięki swoim tarczom i pociskom o niskim koszcie. Grający Urgotem będą musieli dokonać wyboru, czy zużyć manę na nękanie z dystansu, czy na włączenie tarczy i pojedynkowanie się.

Q — Pocisk Żrący

KOSZT 60 pkt. many 80 pkt. many

W — Czystka

KOSZT 45/50/55/60/65 pkt. many 65 pkt. many na wszystkich poziomach
TARCZA 60/90/120/150/180 pkt. (+0,3 pkt. dodatkowego zdrowia) 30/70/110/150/190 pkt. (+0,15 pkt. dodatkowego zdrowia)

Yasuo

Zmniejszone obrażenia od ataku. Zmniejszone obrażenia trafienia krytycznego Q.

W połowie ostatniego sezonu, kiedy Ostrze Nieskończoności straciło szansę na trafienie krytyczne oraz zwiększone obrażenia trafień krytycznych, wzmocniliśmy Yasuo. Od czasu ostatniego patcha Ostrze Nieskończoności znowu daje szansę na trafienie krytyczne i zwiększa obrażenia trafień krytycznych, więc w większości cofamy te wzmocnienia (Nawałnica Stali trochę ich zachowa, bo Ostrze nie zostało całkowicie przywrócone do poprzedniego stanu).

Podstawowe statystyki

OBRAŻENIA OD ATAKU 63 pkt. 60 pkt.

Q — Nawałnica Stali

OBRAŻENIA TRAFIENIA KRYTYCZNEGO +80% +60%

Zed

Zwiększony przyrost prędkości ataku. Zwiększone obrażenia Q. Zwiększony zasięg ponownego użycia W, krótszy czas odnowienia. R nie daje już obrażeń od ataku przy zabójstwie.

Teoria, na której opiera się efekt bierny R — Znaku Śmierci Zeda, czyli zabijanie celów mających dużo obrażeń od ataku w celu stania się silniejszym, nie działa w praktyce, bo najczęściej takie cele nie są dla Zeda najważniejsze. Ponadto przez wzmocnienia, które sprawiłyby, że polowanie na cel posiadający najwięcej obrażeń od ataku byłoby poprawne w każdej sytuacji, Zed stałby się całkowicie uzależniony od Zbieracza Cienia, co uniemożliwiłoby mu odnoszenie sukcesów w inny sposób. Usuwamy ten efekt, a jego moc zamieniamy na lepszą wczesną fazę gry w alei i potężniejszą dywersję w późnej fazie gry, co z pewnością przyda się Zedowi, bo to nie są jego najmocniejsze strony.

Podstawowe statystyki

PRZYROST PRĘDKOŚCI ATAKU 2,1% 3,3%

Q — Ostrze Shuriken

OBRAŻENIA 80/115/150/185/220 pkt. (+0,9 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku) 90/125/160/195/230 pkt. (+1,0 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku)

W — Żywy Cień

ZASIĘG PONOWNEGO UŻYCIA 1300 jedn. 1950 jedn.
CZAS ODNOWIENIA 22/20/18/16/14 sek. 20/18,5/17/15,5/14 sek.

R — Znak Śmierci

usuniętoZBIERACZ CIENIA Zed nie dostaje już 5 (+5/10/15% obrażeń od ataku celu) pkt. obrażeń od ataku, kiedy weźmie udział w zabójstwie celu pod wpływem Znaku Śmierci, który dałby mu większą premię niż jego obecny cel.

Runy

zaktualizowano

Zdobywca

Daje kumulującą się siłę adaptacyjną po zadaniu obrażeń wrogim bohaterom. Przy maksymalnej liczbie ładunków zamienia część obrażeń zadawanych bohaterom na obrażenia nieuchronne i leczy o tę wartość.

Zdobywca został zaprojektowany, żeby pomagać wojownikom w długich walkach, ale daje zbyt wiele natychmiastowej mocy, ponieważ jego użytkownicy mogą obejść fakt, że nie aktywuje się od razu (a właśnie wtedy ich przeciwnicy powinni mieć nad nimi przewagę), walcząc ze stworami, dzięki czemu Zdobywca jest zawsze gotowy do działania. Usuwamy to rozwiązanie, co znaczy, że bohaterowie korzystający z tej runy będą musieli liczyć się z jej opóźnionym działaniem. Ale będą teraz dostawać dodatkowe obrażenia od Zdobywcy na przestrzeni kilku pierwszych ciosów w walce, żeby nie byli kompletnie bezradni, gdy wybuchnie bójka. (Uwaga: Zdobywca daje teraz siłę adaptacyjną, a nie obrażenia od ataku. Radujcie się, bohaterowie korzystający z mocy umiejętności).

Jeżeli chodzi o Zdobywcę, kiedy jest „odblokowany”, zmieniliśmy połowę zapewnianych przez niego obrażeń nieuchronnych na leczenie. To daje obrońcom, którzy wcześniej byli masakrowani przez owe obrażenia nieuchronne, realną szansę na przetrwanie ataku bohaterów ze Zdobywcą, a wojownicy dostają narzędzie, dzięki któremu nie będą ginęli, zanim dopadną tylną linię wrogiej formacji.
usuniętoTO CO BYŁO Po 4 sek. w walce wasz pierwszy atak podstawowy przeciwko wrogiemu bohaterowi da wam na 3 sek. 6-35 pkt. obrażeń od ataku (na poziomach 1-18) i zmieni 20% obrażeń, które zadajecie bohaterom, w obrażenia nieuchronne. Bohaterowie walczący wręcz mogą przedłużyć czas działania tego efektu, zadając obrażenia wrogiemu bohaterowi.
nowośćTO CO JEST Zadające obrażenia ataki i umiejętności dają 3-15 pkt. siły adaptacyjnej (na poziomach 1-18) na 3 sek. (8 sek. w przypadku bohaterów walczących wręcz). Efekt kumuluje się do 5 razy, zapewniając maksymalnie 15-75 pkt. siły adaptacyjnej. Przy 5 ładunkach 10% waszych obrażeń zostanie zamienionych na obrażenia nieuchronne i będziecie leczyli się o tę wartość.
WYNISZCZENIE Efekty zadające obrażenia w czasie i stałe źródła obrażeń (np. R — Mglista Dziewica Yoricka) mogą zapewnić jeden ładunek co 5 sek.

Przedmioty

Złodziej Esencji

Zwiększone obrażenia od ataku. Skrócenie czasu odnowienia jest teraz efektem unikalnym.

Złodziej Esencji był trochę zbyt słaby po zmianach w przedmiotach dla strzelców z zeszłego patcha. Wzmacniamy go.
OBRAŻENIA OD ATAKU 60 pkt. 65 pkt.
UPS Skrócenie czasu odnowienia jest teraz efektem UNIKALNYM.
SKLEP Teraz pojawia się w sklepie we właściwych kategoriach.

Aktualizacje patcha 9.3 dot. przedmiotów

Te zmiany weszły w życie w poprzednim patchu, ale powtarzamy je dla tych, którzy je przegapili. Podjęliśmy zdecydowane kroki, żeby usunąć „Frostmancy” w górnej alei (nękanie wroga za pomocą ładunków Daniny, utrzymywanie przychodu dzięki Kleptomancji i jednoczesne ignorowanie farmienia) i pracujemy nad lepszym, długoterminowym rozwiązaniem.

Przedmioty powiązane z Ostrzem Złodziejki Czarów

nowośćPRZYJAŹŃ NA WAGĘ ZŁOTA Żeby aktywacja Daniny przyznała złoto, w odległości 2000 jednostek musi znajdować się sojuszniczy bohater. W przeciwnym razie Danina zwiększa jedynie obrażenia.
ZŁOTO DANINY 10/20/20 szt. złota (Ostrze Złodziejki Czarów/Lodowy Kieł/Pozostałość po Obserwatorach) 11/22/22 szt. złota (Ostrze Złodziejki Czarów/Lodowy Kieł/Pozostałość po Obserwatorach)

Przedmioty powiązane ze Starożytną Monetą

nowośćPRZYJAŹŃ NA WAGĘ ZŁOTA Żeby aktywacja Przychylności przyznała złote monety, w odległości 2000 jednostek musi znajdować się sojuszniczy bohater. W przeciwnym razie Przychylność zapewnia jedynie monety many.
ZŁOTO PRZYCHYLNOŚCI 25/45/45 szt. złota (Starożytna Moneta/Medalion Nomada/Pozostałość po Wyniesionych) 28/50/50 szt. złota (Starożytna Moneta/Medalion Nomada/Pozostałość po Wyniesionych)

Proste zmiany

Azir

Zwiększony podstawowy przyrost prędkości ataku.

Zwiększamy obrażenia, które Azir zadaje w późnej fazie gry.

Podstawowe statystyki

PRZYROST PRĘDKOŚCI ATAKU 1,5% 3%

Gnar

Zwiększony pancerz i odporność na magię Mega-Gnara.

Pomagamy Gnarowi wpadać w sam środek walki i rozpychać się łokciami, kiedy już się przemieni.

Podstawowe statystyki

PRZYROST PANCERZA MEGA-GNARA 4,5 pkt. 5,5 pkt.
PRZYROST ODPORNOŚCI NA MAGIĘ MEGA-GNARA 2 pkt. 4 pkt.

Hecarim

Zmniejszony koszt Q, krótszy czas odnowienia E.

Dajemy Hecarimowi trochę lepszą wczesną fazę gry, żeby mógł nadążyć za innymi rywalami.

Q — Szał

KOSZT 32/34/36/38/40 pkt. many 28/31/34/37/40 pkt. many

E — Niszczycielska Szarża

CZAS ODNOWIENIA 24/22/20/18/16 sek. 20/19/18/17/16 sek.

Rengar

Naprawiono błąd polegający na tym, że Q na pierwszym poziomie zadawało więcej obrażeń, niż powinno.

Naprawianie błędów.

Q — Dzikość

OBRAŻENIA PODSTAWOWE 70/45/60/75/90 pkt. 30/45/60/75/90 pkt.

Sivir

Naprawiono błąd polegający na tym, że W zadawało więcej obrażeń, niż powinno.

Naprawianie błędów.

W — Rykoszet

OBRAŻENIA ODBICIA 0,55/0,6/0,65/0,7/0,75 pkt. całkowitych obrażeń od ataku 0,5/0,55/0,6/0,65/0,7 pkt. całkowitych obrażeń od ataku

Varus

Naprawiono błąd polegający na tym, że ładunki Rozkładu zadawały mniej obrażeń, niż powinny.

Naprawianie błędów.

W — Kołczan Rozkładu

OBRAŻENIA ŁADUNKÓW ROZKŁADU 2,5% (+2% za każde 100 pkt. mocy umiejętności) maksymalnego zdrowia celu za każdy ładunek 3/3,5/4/4,5/5% (+2% za każde 100 pkt. mocy umiejętności) maksymalnego zdrowia celu za każdy ładunek

Kai’Sa

Usunięto Klingę Burzy z polecanych przedmiotów.

Zmieniliśmy Klingę Burzy. Przestańcie składać ją pierwszą na Kai’Sie.
POLECAMY… Klinga Burzy została zamieniona na Ostrze Nieskończoności i Huragan Runaana.

Tryndamere

Usunięto Włócznię Shojin z polecanych przedmiotów.

Myśleliśmy, że Włócznia Shojin sprawdzi się w rękach Tryndamere’a. Jednak wychodzi na to, że Krwiożercza Hydra jest lepsza. Kupujcie ją, a nie Włócznię.
POLECAMY… Włócznia Shojin została zamieniona na Krwiożerczą Hydrę.

Nunu i Willump

Q — Pożarcie

IKONA Ramka ikony teraz świeci się, gdy Nunu i Willump osiągną próg maksymalnego leczenia.

Trundle

Zmniejszony koszt W, zwiększona prędkość ataku.

Pomagamy Trundle’owi częściej używać W w alei oraz zwiększamy zagrożenie, jakie stanowi nasz troll, gdy wrogowie wtargną na jego terytorium.

W — Zamarznięte Terytorium

KOSZT 60 pkt. many 40 pkt. many
DODATKOWA PRĘDKOŚĆ ATAKU 20/35/50/65/80% 20/40/60/80/100%

Pierwsza fala stworów

Pierwsza fala stworów w dolnej i górnej alei dłużej przenika przez jednostki po pojawieniu się.

Ta zmiana dotyczy paru skrajnych przypadków i mało intuicyjnych interakcji, które mogą wykorzystać (pro)gracze, żeby zmanipulować pierwszą falę stworów w grze.
PRZENIKANIE Pierwsza fala stworów w dolnej i górnej alei przenika przez jednostki przez 18 28 sek. po pojawieniu się (stwory w środkowej alei bez zmian — przenikają przez jednostki przez 18 sek.)

Zmiany w trybie ARURF

Zmiany wyważające i naprawione błędy

Wyważenie trybu ARURF nie sprawiało nam większych kłopotów w ostatnich tygodniach. Przygotowaliśmy jedno nowe osłabienie dla Garena i oficjalnie informujemy o zmianach, które zostały wprowadzone wcześniej, ale zgubiły się gdzieś w morzu aktualizacji wyważania bohaterów.

Garen

OSŁABIENIE -5% obrażeń

Ezoteryczna Kometa

Ta zmiana weszła w życie jakiś czas temu, więc tylko o niej powiadamiamy!

NAPRAWIONY BŁĄD Aktywowanie Ezoterycznej Komety, gdy jest się w Katapulcie Bohaterów, nie pozwala już użyć prawego przycisku myszy do wystrzelenia kolejnej Ezoterycznej Komety niczym umiejętności mierzonej.

Starszy Smok

Ta zmiana weszła w życie jakiś czas temu, więc tylko o niej powiadamiamy!

OSŁABIENIE Pierwsze wzmocnienie Starszego Smoka nie masakruje już wież aż tak bardzo.

Poro Zwierzątka w trybie ARURF

Po premierze patcha 9.4 ustawcie dowolne Poro Zwierzątko jako swoją ikonę przywoływacza, żeby wziąć ze sobą puchatego (albo najeżonego kolcami, albo ognistego, albo jakiego chcecie) kumpla na przejażdżkę w trybie ARURF. Mowa oczywiście o tych samych ikonach, dzięki którym można było przyzywać Poro Zwierzątka w trybach takich jak Legenda o Królu Poro czy Nexus Blitz.

Aktualizacje efektów dźwiękowych i wizualnych bohaterów

Kennen

Aktualizujemy ataki i umiejętności Kennena tak, żeby spełniały aktualne standardy jakości i przejrzystości League of Legends.
ATAK PODSTAWOWY Zaktualizowano model shurikena i efekty wizualne przy trafieniu w celu zwiększenia różnicy pomiędzy atakiem podstawowym, atakiem wzmocnionym a Grzmiącym Shurikenem.
Umiejętność bierna — Znak Burzy Zaktualizowano efekty wizualne aktywacji umiejętności biernej, żeby można było łatwiej zidentyfikować źródło ogłuszenia. Znaczniki umiejętności biernej na stworach są ciemniejsze.
Q — Grzmiący Shuriken Zaktualizowano model shurikena i efekty wizualne przy trafieniu w celu zwiększenia różnicy pomiędzy atakiem podstawowym, atakiem wzmocnionym a Grzmiącym Shurikenem.
W — Porażenie Elektryczne Zaktualizowano efekty wizualne porażenia. Zaktualizowano model shurikena przy wzmocnionym ataku i efekty wizualne przy trafieniu w celu zwiększenia różnicy pomiędzy atakiem podstawowym, atakiem wzmocnionym a Grzmiącym Shurikenem.
E — Prędkość Błyskawicy Zaktualizowano efekty wizualne, żeby pokazywały obszar działania oraz model Kennena podczas animacji.
R — Tnąca Burza Zaktualizowano efekty wizualne, żeby zmniejszyć szum wizualny.
KENNEN KRWAWEGO KSIĘŻYCA Zaktualizowano wyjątkowe efekty wizualne tej skórki według takich samych zasad jak powyżej.
SUPER-KENNEN Przybiera pozę superbohatera podczas Prędkości Błyskawicy.
SHURIKEN Wszystkie inne skórki korzystają z efektów wizualnych podstawowej skórki Kennena, ale zachowują swój wyjątkowy kształt shurikena, kiedy to możliwe.

Olaf

Aktualizujemy ataki i umiejętności Olafa tak, żeby spełniały aktualne standardy jakości i przejrzystości League of Legends.
ATAK PODSTAWOWY Teraz ma efekty wizualne machnięcia bronią. Zaktualizowano efekty wizualne przy trafieniu.
Q — Rzut Toporem Teraz ma wskaźniki obszaru trafienia i zasięgu podniesienia. Zaktualizowano efekty wizualne przy podnoszeniu.
W — Zgubne Uderzenia Zaktualizowano efekty wizualne wzmocnienia i leczenia. Usunięto unoszące się w powietrzu runy.
E — Szaleńczy Zamach Zaktualizowano efekty przy trafieniu.
R — Ragnarok Nowy efekt błyskawicy przy włączeniu. Zaktualizowano efekt wizualny wzmocnienia.
BROLAF Q, E i R mają wyjątkowe dla tej skórki efekty wizualne Graggy. Wskaźnik zasięgu podniesienia Q ma logo Graggy Ice, a przy trafieniu E pojawia się beczka.
OLAF Z PENTAKILL Efekty wizualne mają nową, ognistą kolorystykę. Przy trafieniu E i włączeniu R pojawia się logo Pentakill.
OLAF RZEŹNIK Kolor wskaźnika obszaru trafienia Q został zmieniony, żeby był bardziej wyraźny.
SKT T1 OLAF Efekty wizualne mają nową, złotą kolorystykę. Dodano logo SKT T1 do wskaźnika podniesienia Q, przy trafieniu E i przy włączeniu R.

Riven

Aktualizujemy ataki i umiejętności Riven tak, żeby spełniały aktualne standardy jakości i przejrzystości League of Legends.
ATAK PODSTAWOWY Zmniejszono szum wizualny.
Umiejętność bierna — Runiczne Ostrze Teraz miecz i dłoń Riven świecą się, a zielona kula energii zostawiająca za sobą ślad z run, która była nad jej ręką, już nie istnieje.
Q — Połamane Skrzydła Zaktualizowano efekty wizualne, żeby wszystkie rzucenia tej umiejętności bardziej się od siebie różniły i by zmniejszyć szum wizualny. Dodano efekty na ziemi, żeby pokazać obszar działania.
W — Wybuch Ki Zaktualizowano efekty wizualne, żeby zmniejszyć szum wizualny symbolu na ziemi i żeby obszar działania był lepiej widoczny.
E — Waleczność Zaktualizowano efekty wizualne doskoku i tarczy. Runy tarczy zostały zamienione na odłamki miecza Riven.
R — Ostrze Wygnańca Poprawiono efekty wizualne wzmocnienia otaczającego Riven i nałożono wyraźniejsze efekty wizualne wzmocnienia na jej miecz. Efekty wizualne innych umiejętności poprawnie pokazują zwiększony obszar działania, gdy R jest włączone. Efekty wizualne Cięcia Wiatru są przejrzystsze i wygląda ono jak jedno uderzenie.
KRÓLICZEK BOJOWY RIVEN Efekty wizualne zostały nasączone beta-karotenem (są teraz pomarańczowe). Zamiast run tarczy E są marchewki.
RIVEN SMOCZE OSTRZE Ma wyjątkowe dla tej skórki efekty wizualne dymu/ognia. Efekt wizualny umiejętności biernej to pierścień ognia wokół jej dłoni. Zamiast run tarczy E są smocze herby.
MISTRZOWSKA RIVEN, ARCADE RIVEN, RIVEN ZWIASTUNKA BRZASKU, CYBERNETYCZNA RIVEN Efekty wizualne bez zmian.

Wukong

Aktualizujemy ataki i umiejętności Wukonga tak, żeby spełniały aktualne standardy jakości i przejrzystości League of Legends.
AKTUALIZACJE EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH Zaktualizowano efekty dźwiękowe ataków podstawowych, Q, E i R Wulkanicznego Wukonga, Generała Wukonga, Nefrytowego Smoka Wukonga, Wukonga z Podziemi oraz podstawowej skórki Wukonga.
ATAK PODSTAWOWY Teraz ma efekty wizualne machnięcia bronią. Dodano efekt wizualny przy trafieniu.
Q — Miażdżący Cios Zaktualizowano efekty wizualne wzmocnienia i zamachu bronią, żeby zmniejszyć szum wizualny. Zaktualizowano efekty wizualne przy trafieniu, żeby były widoczniejsze. Ikona osłabienia pancerza teraz pojawia się na celu.
W — Przynęta Zaktualizowano efekty wizualne chmury przy zniknięciu klona, żeby zmniejszyć szum wizualny.
E — Cios Nimbu Zaktualizowano efekty wizualne chmury przy doskoku, żeby mniej rzucały się w oczy i pozostawiały za sobą delikatny ślad.
R — Cyklon Zaktualizowano efekty wizualne, żeby były przejrzystsze i miały w sobie więcej chmur oraz żeby zmniejszyć szum wizualny. Czubek kostura Wukonga teraz pozostawia za sobą jasny ślad, żeby obszar działania był lepiej widoczny.
GENERAŁ WUKONG Efekty wizualne zamachu bronią przy ataku podstawowym i R są teraz szare.
NEFRYTOWY SMOK WUKONG Efekty wizualne zamachu bronią przy ataku podstawowym, Q i R są teraz nefrytowe.
WUKONG Z PODZIEMI Wszystkie efekty wizualne mają teraz upiorny zielony kolor.
PROMIENNY WUKONG Q wykorzystuje nowe efekty wizualne zamachu bronią i przy trafieniu. Zaktualizowano efekty wizualne doskoku E i R, ale wciąż korzystają one z wyjątkowych dla tej skórki efektów chmur.

Aktualizacje animacji bohaterów

Dr Mundo

Q — Zatruty Tasak Zaktualizowano animację rzucania.

Gragas

ZASUWANIE Zaktualizowano animację podstawowego biegu.

Katarina

ZASUWANIE Zaktualizowano animację podstawowego biegu.
JESZCZE SZYBCIEJ Zaktualizowano animację szybkiego biegu.
POSTÓJ Zaktualizowano animację przerwania ruchu.

Lux

ZASUWANIE Zaktualizowano animację podstawowego biegu.

Quinn

ZASUWANIE Zaktualizowano animację podstawowego biegu.

Shen

SPACER Dodano animację chodzenia bez butów.

Twisted Fate

SPACER Dodano animację chodzenia bez butów.
TRZEPOTANIE Peleryna Twisted Fate’a teraz rusza się bardziej realistycznie, gdy ten się przemieszcza.

Zyra

SPACER Dodano animację chodzenia bez butów.

Gry rankingowe

Od czasu początku sezonu w patchu 9.2 pracowaliśmy nad usprawnieniami i poprawami systemu rankingowego. Macie tutaj parę zmian, które zostaną wprowadzone w tym patchu, oraz krótkie podsumowanie tego, co już zrobiliśmy, a co mogło wam umknąć!

Nowości w patchu 9.4

PRETENDENT Krąg Pretendenta otwiera się 20 lutego.
EMOTKI RANKINGOWE Kiedy otrzymacie już emotkę rankingową, będzie się ona ulepszać w miarę waszej wspinaczki w drabince rankingowej.
A IMIĘ JEGO… Wasze imię przywoływacza pojawia się teraz w animacjach z okazji awansowania do nowego kręgu.

Już wprowadzone zmiany

ARCYMISTRZ Krąg Arcymistrza otworzył się 7 lutego.
TŁOK NA SZCZYCIE Poprawiono zyski i straty PL w Diamencie i wyżej z powodu zbyt wielu graczy, którzy szybko trafili do Mistrza i wyższych kręgów.

Naprawione błędy

  • Naprawiono problem z tekstem w zakładkach Kolekcji i Profilu.
  • Efekt bierny W — Rozdzielnokształtnej Neeko teraz poprawnie zadaje obrażenia wieżom, jeżeli Neeko ma więcej mocy umiejętności niż obrażeń od ataku.
  • Kalista nie może już rzucić E — Rozdarcia, jeżeli ma zbyt mało many.
  • Efekty cząsteczkowe Q — Błyskawicznego Mrozu i R — Burzy Lodu Anivii nie pozostają już na wrogach przez zbyt długi czas.
  • R — Walę na Oślep Twitcha teraz poprawnie aktywuje efekty Naładowania podczas atakowania z maksymalnego zasięgu zapewnianego przez Ognistą Armatę.
  • Wskaźnik wykończenia R — Strachu ponad Śmierć Urgota nie pojawia się już na wrogach, gdy Urgot nie żyje.
  • Naprawiono błąd polegający na tym, że ładowanych umiejętności (np. Q — Przebijającej Strzały Varusa) czasami nie można było rzucić, przez co bohaterowie musieli czekać przez cały czas ładowania, aż umiejętność się przerwie.
  • Przywrócono efekty wizualne Karnawałowej Anivii pojawiające się przy jej animacjach żartu, prowokacji, tańca, śmiechu, bezczynności i śmierci.
  • Przywrócono efekty wizualne Bogini Broni Miss Fortune pojawiające się przy jej animacjach śmierci, Obrony Terytorialnej i Powrotu.
  • Wyłączenie opcji „Pokaż utratę kontroli interfejsu” teraz działa poprawnie.

Nadchodzące skórki i Barwy

Poniższe skórki pojawią się wraz z tym patchem. Portrety w pełnej rozdzielczości możecie zgarnąć, ściągając aplikację Kompozycje Pulpitu League!

Następujące Barwy pojawią się wraz z tym patchem:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.