Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Oficjalne zmiany patcha 9.3

Witajcie w patchu 9.3, który jest niczym mleko, bo usuwa wiele palących problemów. Jeśli chodzi o bohaterów, kończymy prace nad mechaniką Aatroxa, Akali i Irelii, żeby upewnić się, że mają oni spore słabości, które wrogowie mogą wykorzystać. Natomiast jeśli chodzi o przedmioty, na poważnie zajmujemy się przedmiotami dla strzelców, żeby ci nie borykali się już z niesatysfakcjonującymi zestawami, które dostarczały im frustracji już od przedsezonu. Zmieniamy również nagrody w złocie za stwory i potwory, żeby gracze, którzy farmieniem starają się dogonić przeciwnika z przewagą, nie byli traktowani tak samo jak gracze, którzy od początku mieli ogromną przewagę w farmie.

Weźcie sobie coś do picia (może wyżej wspomniane mleko?) i zapraszamy do czytania.
Paul „Aether” Perscheid

Patch w skrócie

Bohaterowie

Aatrox

Zwiększona regeneracja zdrowia. Aatrox nie leczy się już, kiedy zadaje obrażenia celom niebędącym bohaterami. E nie przechowuje już ładunków, ale odnawia się szybciej, niż się wcześniej ładowało.

Ostatni patch miał na celu obniżyć ogólną moc Aatroxa, a ten ma za zadanie przysporzyć Ostrzu Darkinów więcej słabości. Zamieniamy jego zdolność do utrzymywania się dzięki stworom na wyższą regenerację zdrowia, żeby nie mógł już aż tak skutecznie polegać na farmieniu, gdy musi odzyskać zdrowie po ataku wroga. Usunięcie drugiego ładunku Doskoku Umbry utrudni trafienie wszystkimi trzema Q i sprawi, że jeżeli wrogowie zmuszą Aatroxa do użycia doskoku, nie będzie miał kolejnego doskoku, żeby oddalić się nim od niebezpieczeństwa.

Podstawowe statystyki

REGENERACJA ZDROWIA 5 pkt. 8 pkt.
PRZYROST REGENERACJI ZDROWIA 0,25 pkt. 0,75 pkt.

E — Doskok Umbry

usuniętoLECZENIE Z CELÓW NIEBĘDĄCYCH BOHATERAMI Aatrox nie leczy się już o 3/3,34/3,75/4,13/4,5% obrażeń zadawanych celom niebędącym bohaterami
usuniętoŁADUNKI Aatrox nie otrzymuje już ładunków Doskoku Umbry co 26/22/18/14/10 sek.
CZAS ODNOWIENIA 3/2,5/2/1,5/1 sek. 9/8/7/6/5 sek., teraz skracane przez skrócenie czasu odnowienia (skrócenie czasu odnowienia wcześniej wpływało na tempo otrzymywania ładunków, a nie na czas odnowienia).

Akali

Zwiększona regeneracja zdrowia. Q już nie leczy. Wieże ujawniają Akali, gdy jest w Osłonie. Dłuższy czas odnowienia W na wyższych poziomach.

Najpierw rzeczy ważne: usuwamy zdolność ukrywania się przed wieżami, co było najbardziej kontrowersyjną częścią aktualizacji Akali. Wielu z was pewnie zadaje sobie pytanie, dlaczego zajęło nam to ponad rok, a odpowiedzią na nie jest to, że Akali potrzebowała tej zdolności, żeby szturmować wieże tak skutecznie jak inni zabójcy. Jednakże w ostateczności Akali ma tak wiele mocnych stron (między innymi możliwość zmiany celu w trakcie walki bez większej straty obrażeń i cztery rodzaje mobilności), że nie potrzebuje solidnie szturmować wież. Zważywszy na to, że Akali odnosi większe sukcesy w długich walkach niż inni zabójcy, krótkie okienko czasowe na przeprowadzenie szturmu na wieżę ma sens jako słabość, którą od teraz jest. Wydłużenie czasu odnowienia nie potrzebuje tłumaczenia — zmniejszamy dostęp Akali do bezpieczeństwa, które zapewnia jej Osłona, w późnej fazie gry.

Jako że mamy już to za sobą… Osłabienie techniki pięciu cięć. Akali stała się bohaterką, którą można wybierać w ciemno na wyższych poziomach rozgrywki, a leczenie z Q znacznie się do tego przyczyniło. Utrzymywanie się dzięki stworom i potworom pozwala Akali przetrwać w zestawieniach, w których powinna być siłą wypychana z alei albo w ogóle ginąć w wyniku agresji ze strony wroga. Dajemy jej większą regenerację zdrowia, żeby nie ucierpiała za bardzo, ale jesteśmy zupełnie świadomi tego, że ogólnie obniżyliśmy jej moc.

Będziemy monitorować stan Skrytej Zabójczyni w grach profesjonalnych oraz normalnych (czy zmiana W zmniejszyła frustrację z grania przeciwko Akali? Czy zmiana Q pozwoli na sensowne kontrowanie jej?), a potem zdecydujemy, w jaki sposób możemy jej pomóc. W międzyczasie prawdopodobnie będziecie mogli przestać stale ją banować.

Podstawowe statystyki

REGNERACJA ZDROWIA 3,5 pkt. 6 pkt.

Q — Technika Pięciu Cięć

usuniętoLECZENIE Akali nie leczy się już o 5/10/15/20/25 pkt. (+0,2/0,25/0,3/0,35/0,4 pkt. całkowitych obrażeń od ataku) (+0,2/0,25/0,3/0,35/0,4 pkt. mocy umiejętności), jeżeli Technika Pięciu Cięć trafi co najmniej jednego wroga, kiedy zostanie rzucona, gdy Akali ma 180 pkt. energii lub więcej.

W — Osłona Zmierzchu

usuniętoUKRYWANIE SIĘ PRZED WIEŻAMI Osłona Zmierzchu nie chroni już Akali przed ujawnieniem przez wieże.
CZAS ODNOWIENIA 21/18,5/16/13,5/11 sek. 21/19/17/15/13 sek.

Camille

E nie ogłusza już stworów ani potworów.

Status Camille jako topowej dżunglerki stał się tak problematyczny, że trudno jest wyważyć ją w dżungli, żeby nie ucierpiała jej rola górnej. Zdecydowaliśmy się nadać priorytet Camille w górnej alei, choć to prawdopodobnie oznacza, że Camille w dżungli stanie się co najwyżej niszowym wyborem.

E — Haki

usuniętoOGŁUSZANIE CELÓW NIEBĘDĄCYCH BOHATERAMI Haki nie ogłuszają już stworów ani potworów.

Cassiopeia

Zmniejszone obrażenia podstawowe Q na wyższych poziomach, zwiększone skalowanie. Zmniejszone obrażenia W na wyższych poziomach, zwiększony koszt na wyższych poziomach.

Tego węża chyba już kiedyś tu widzieliśmy (ostatnio nawet dwa razy). Cassiopeia wciąż jest zbyt silna, gdy walczy z wyjątkowo bezpiecznej odległości.

Q — Trujący Wybuch

OBRAŻENIA PODSTAWOWE 75/120/165/210/255 pkt. 75/110/145/180/215 pkt.
SKALOWANIE 0,8 pkt. mocy umiejętności 0,9 pkt. mocy umiejętności

W — Miazmat

KOSZT 70 pkt. many na wszystkich poziomach 70/80/90/100/110 pkt. many
OBRAŻENIA NA SEKUNDĘ 20/30/40/50/60 pkt. 20/25/30/35/40 pkt.
MAKSYMALNE OBRAŻENIA 100/150/200/250/300 pkt. 100/125/150/175/200 pkt.

Irelia

Zwiększony przyrost zdrowia i pancerz. Zwiększono limit ładunków umiejętności biernej, ładunki dają teraz prędkość ataku zamiast obrażeń, premia za zebranie maksymalnej liczby ładunków teraz daje obrażenia zamiast prędkości ataku. Zwiększone dodatkowe obrażenia Q przeciwko stworom. W redukuje więcej obrażeń fizycznych, ale nie redukuje już obrażeń magicznych.

Te zmiany idą ręka w rękę ze zmianami z patcha 9.2, które usunęły niewygodną mechanikę z zestawu umiejętności Irelii i osłabiły jej zdolność czyszczenia fal w późnej fazie gry. Naszym celem było dodanie Tańczącej z Ostrzami wyraźniejszych słabości i ograniczenie jej wszechstronnej mocy, co teraz kontynuujemy. Ogólnie rzecz biorąc, po wszystkich tych zmianach wrogowie powinni poczuć, że mają lepsze sposoby na poradzenie sobie z Irelią — od wybierania bohaterów, przez fazę gry w alei, aż po walki drużynowe. Co w takim razie robimy w tym patchu?

Zamieniamy premie Ioniańskiego Zapału — teraz otrzymacie prędkość ataku za każdy ładunek, a przy maksymalnej liczbie ładunków obrażenia przy trafieniu — żeby zmniejszyć obrażenia eksplozywne towarzyszące jej otwierającym uderzeniom i żeby dać wrogom więcej czasu, zanim jej obrażenia rozkręcą się na dobre. (Podnieśliśmy obrażenia zadawane stworom przez Falę Ostrzy, żeby złagodzić wpływ na jej i tak już osłabioną zdolność czyszczenia fal). Zmieniamy również Buntowniczy Taniec, żeby był lepszą opcją defensywną przeciwko obrażeniom fizycznym i nie zapewniał żadnej ochrony przeciwko obrażeniom magicznym. Dzięki temu magowie staną się piętą achillesową Irelii, ale za to będzie radziła sobie jeszcze lepiej z bohaterami polegającymi na obrażeniach od ataku.

Podstawowe statystyki

PRZYROST ZDROWIA 85 pkt. 95 pkt.
PANCERZ 34 pkt. 36 pkt.

Umiejętność bierna — Ioniański Zapał

ZA KAŻDY ŁADUNEK 4-17 (na poziomach 1-18) (+0,04 pkt. obrażeń od ataku) pkt. obrażeń przy trafieniu 8/10/12% prędkości ataku (na poziomach 1/7/13)
LIMIT ŁADUNKÓW 4 5
MAKSYMALNA LICZBA ŁADUNKÓW 16-68 (na poziomach 1-18) (+0,16 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku) pkt. obrażeń przy trafieniu 40/50/60% prędkości ataku (na poziomach 1/7/13)
PREMIA PRZY MAKSYMALNEJ LICZBIE ŁADUNKÓW 30/40/50% prędkości ataku (na poziomach 1/7/13) 15-66 (na poziomach 1-18) (+0,25 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku) pkt. obrażeń przy trafieniu

Q — Fala Ostrzy

DODATKOWE OBRAŻENIA ZADAWANE STWOROM 45/60/75/90/105 pkt. 55/75/95/115/135 pkt.

W — Buntowniczy Taniec

REDUKCJA OBRAŻEŃ O 40% zmniejszone obrażenia fizyczne i magiczne O 50% zmniejszone obrażenia fizyczne, brak zmniejszenia obrażeń magicznych

E — Obłędny Duet

EFEKT GRAFICZNY Łatwiej jest zauważyć efekty wizualne obszaru trafienia.

Dialogi towarzyszące napotkaniu bohatera po raz pierwszy

SPRAWDŹ NAZWĘ Bohaterowie, którzy mają linie dialogowe prowokujące określoną frakcję albo bohatera, teraz wypowiedzą je, gdy po raz pierwszy napotkają odpowiedniego bohatera.

Przedmioty dla strzelców

Krótki wstęp

Opisy zmian poszczególnych przedmiotów znajdują się w sekcjach poniżej, ale chcielibyśmy rzucić trochę światła na tę sprawę dla wszystkich zainteresowanych. W połowie zeszłego sezonu wprowadziliśmy wiele zmian w przedmiotach dla strzelców, żeby poszerzyć pulę bohaterów i stylów gry, które sprawdzą się w dolnej alei, by było w niej coś więcej niż tylko spamowanie trafieniami krytycznymi w późnej fazie gry. Choć prowadzący inni niż strzelcy czasami pojawiają się teraz w dolnej alei, strzelcy polegający na trafieniach krytycznych zostali doprowadzeni do frustracji przez takie rzeczy jak niepotrzebne przekraczanie limitu szansy na trafienie krytyczne, antysynergia Ostrza Nieskończoności i Ostatniego Szeptu oraz poświęcanie większej ilości obrażeń niż dotychczas w wypadku kupienia defensywnych przedmiotów, co ma miejsce z powodu mniejszego skoku mocy przy dwóch przedmiotach.

W tym patchu ponownie pochylamy się nad przedmiotami dla strzelców i chcemy zrealizować następujące cele:
 • Gracze używający bohaterów korzystających z trafień krytycznych znów będą podekscytowani swoimi podstawowymi przedmiotami.
 • Zestawy przedmiotów zapewniających szansę na trafienie krytyczne będą ogólnie dawały większą satysfakcję w normalnych rozgrywkach (naprawimy problemy wymienione powyżej), nie stając się problemem w grach profesjonalnych.
 • Bohaterowie korzystający z trafień krytycznych będą mogli wcisnąć w swój ekwipunek opcję defensywną, jeżeli będą mieli taką potrzebę.
Gdy już wszyscy zaznajomią się ze zmianami, bohaterowie korzystający z trafień krytycznych nie staną się znacznie silniejsi lub słabsi niż wcześniej. Jednocześnie znowu będą mieli skok mocy przy dwóch przedmiotach (Ostrze Nieskończoności + przedmiot z Zapałem, zresztą aktualizacja Widmowego Tancerza pozwoli mu stać się atrakcyjnym, defensywnym ulepszeniem Zapału) zamiast przy trzech, co sprawi, że wrażenia z grania nimi będą lepsze. Od teraz będziemy rozprawiać się ze znacznymi zachwianiami mocy, podchodząc do każdego bohatera z osobna, a nie modyfikując system przedmiotów (poza przedmiotami, które okażą się wyraźnie odstawać).
nowość

Płaszcz Zręczności

Ten przedmiot znalazł się na początku, bo w innym przypadku byłoby dziwnie widzieć go w Ostrzu Nieskończoności i Złodzieju Esencji. Witaj z powrotem, stary druhu.
KOSZT 800 szt. złota
SZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 20%
zaktualizowano

Ostrze Nieskończoności

Zwiększa obrażenia trafień krytycznych zamiast częściowo zamieniać je na obrażenia nieuchronne. Daje szansę na trafienie krytyczne zamiast podwajać szansę na trafienie krytyczne z innych źródeł.

Przywracamy współgranie Ostrza Nieskończoności z samym sobą, żeby kupienie go wiązało się z większą natychmiastową satysfakcją. Usunięcie zamiany obrażeń trafień krytycznych na obrażenia nieuchronne oznacza, że Ostrze nie ma już antysynergii z Ostatnim Szeptem, a ustawienie wartości zwiększenia obrażeń trafień krytycznych na 25% zamiast tradycyjnych 50% pozwoli nam zachować nasz pierwotny cel, czyli ograniczenie masakry, jakiej strzelcy dokonywali na delikatnych celach.
ŁĄCZNY KOSZT 3400 szt. złota (bez zmian)
PRZEPIS K.W. Miecz + Kilof + 1225 szt. złota K.W. Miecz + Kilof + Płaszcz Zręczności + 425 szt. złota
OBRAŻENIA OD ATAKU 70 pkt. 80 pkt.
nowośćSZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 25%
usuniętoPODWOJENIE SZANSY NA TRAFIENIE KRYTYCZNE Nie podwaja już szansy na trafienie krytyczne.
nowośćZWIĘKSZENIE OBRAŻEŃ TRAFIENIA KRYTYCZNEGO Teraz zwiększa obrażenia trafień krytycznych o 25%.
usuniętoZAMIANA OBRAŻEŃ TRAFIENIA KRYTYCZNEGO NA OBRAŻENIA NIEUCHRONNE Nie zamienia już 10% obrażeń trafień krytycznych w obrażenia nieuchronne.

Płonące Ostrze

(Mistrzowskie ulepszenie Ornna)

OBRAŻENIA OD ATAKU 100 pkt. 110 pkt.
WSZYSTKO INNE Płonące Ostrze dziedziczy wszystkie powyższe zmiany Ostrza Nieskończoności bez żadnych różnic.
zaktualizowano

Złodziej Esencji

Teraz daje szansę na trafienie krytyczne. Nie daje już many ani Rozbłysku Esencji.

Choć wersja Złodzieja Esencji z Rozbłyskiem Esencji odblokowała kilka nowych stylów gry strzelcami (mowa głównie o Lucianie), to wyrządziła krzywdę paru innym bohaterom takim jak Ashe i Xayah i ostatecznie okazała się pasować lepiej do wojowników pokroju Renektona i Riven. Złodziej Esencji znowu będzie przedmiotem zapewniającym szansę na trafienie krytyczne i skrócenie czasu odnowienia.
ŁĄCZNY KOSZT 3000 szt. złota 3200 szt. złota
PRZEPIS K.W. Miecz + Młot Bojowy Caulfielda + Szafirowy Kryształ + 250 szt. złota Kilof + Młot Bojowy Caulfielda + Płaszcz Zręczności + 425 szt. złota
OBRAŻENIA OD ATAKU 75 pkt. 60 pkt.
SKRÓCENIE CZASU ODNOWIENIA 20% (bez zmian)
nowośćSZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 25%
usuniętoMANA Nie daje już 300 pkt. many.
PRZYWRACANIE MANY Podstawowe ataki przywracają 1% 1,5% brakującej many
usuniętoROZBŁYSK ESENCJI Następny atak podstawowy po użyciu superumiejętności nie daje już Rozbłysku Esencji na 6 sek., a co się z tym wiąże, nie daje 50% prędkości ataku ani nie pozwala na skracanie czasu odnowienia umiejętności poza superumiejętnością o 20% za pomocą ataków podstawowych.
nowość

Włócznia Shojin

Daje obrażenia od ataku, zdrowie, skrócenie czasu odnowienia i Przebudzonego Smoka (Rozbłysk Esencji pod inną nazwą).

Tak jak wspomnieliśmy wyżej przy Złodzieju Esencji, wielu bohaterów robi dobry użytek z Rozbłysku Esencji. Tylko że większość z nich nie jest strzelcami. Zrobiliśmy dla nich nowy przedmiot. (Informacja dla tych, którzy widzieli poprzednią wersję Włóczni Shojin przy okazji Nexus Blitz — okazała się ona spełniać podobną funkcję jak Gruboskórność Steraka, więc nie wprowadziliśmy jej do gry).
ŁĄCZNY KOSZT 3400 szt. złota
PRZEPIS K.W. Miecz + Rozgrzany Klejnot + Długi Miecz + 950 szt. złota
OBRAŻENIA OD ATAKU 60 pkt.
ZDROWIE 250 pkt.
SKRÓCENIE CZASU ODNOWIENIA 20%
PRZEBUDZONY SMOK Następny atak podstawowy po użyciu superumiejętności daje na 6 sek. Przebudzonego Smoka, który zapewnia 50% prędkości ataku i pozwala skracać czas odnowienia umiejętności poza superumiejętnością o 20% za pomocą ataków podstawowych.
zaktualizowano

Klinga Burzy

Teraz wzmacnia efekty Naładowania i sprawia, że spowalniają cel. Nie daje już gwarantowanego trafienia krytycznego po niewykonywaniu ataków podstawowych przez kilka sekund.

Klinga Burzy została stworzona, by wesprzeć style gry strzelców, które opierają się na utrzymywaniu wrogów na dystans, a nie na atakowaniu ile wlezie, ale skończyła jako pierwszy przedmiot w zestawach z przedmiotami zapewniającymi trafienie krytyczne z powodu zapewnianego przez nią wpływu we wczesnej fazie gry oraz skalowania z trafieniami krytycznymi. Zachowujemy koncepcję „superpotężnych ataków co jakiś czas”, ale przenosimy ją z systemu trafień krytycznych do systemu Naładowania, żeby nie była jedynie wzmocnieniem zestawów przedmiotów z Ostrzem Nieskończoności.
ŁĄCZNY KOSZT 2800 szt. złota 3100 szt. złota
PRZEPIS K.W. Miecz + Długi Miecz + Długi Miecz + Sztylet + 550 szt. złota K.W. Miecz + Długi Miecz + Odłamek Kircheis + 850 szt. złota
OBRAŻENIA OD ATAKU 60 pkt. 55 pkt.
PRĘDKOŚĆ ATAKU 35% 25%
nowośćNAŁADOWANE Poruszanie się i ataki podstawowe generują ładunki Naładowania. Przy 100 ładunkach następny atak podstawowy zada 65 pkt. dodatkowych obrażeń magicznych przy trafieniu i spowolni cel o 40%. To spowolnienie zanika w czasie 1 sek.
nowośćBURZA Wasze inne efekty Naładowania są o 30% skuteczniejsze i spowalniają cel o 40%. To spowolnienie zanika w czasie 1 sek.
usuniętoBURZOWE OSTRZE Nie sprawia już, że następny atak podstawowy będzie trafieniem krytycznym, które zada 140-200% (przy 0-30% szansy na trafienie krytyczne) obrażeń i da 20% dodatkowej prędkości ruchu na 0,75 sek. po niewykonywaniu ataków podstawowych przez kilka sekund.
zaktualizowano

Widmowy Tancerz

Teraz daje tarczę przy niskim poziomie zdrowia, ale nie zmniejsza już obrażeń otrzymywanych od ostatniego trafionego bohatera. Widmowy Walc teraz włącza się przy ataku, a nie z powodu znajdowania się w pobliżu wrogiego bohatera.

Obecne opcje defensywne dla strzelców korzystających z trafień krytycznych (Paszcza Malmortiusa, Anioł Stróż, Rtęciowy Bułat) tak bardzo opóźniają zdobycie innych przedmiotów podstawowych, że strzelcy w walkach nie mogą zadawać takiej ilości obrażeń, jaką powinni zadawać prowadzący, mimo że żyją dłużej. Robimy z Widmowego Tancerza opcję defensywną, która będzie lepiej pasować do zestawów z przedmiotami zapewniającymi trafienie krytyczne.
ŁĄCZNY KOSZT 2700 szt. złota 2600 szt. złota
PRZEPIS Sztylet + Zapał + Sztylet + 800 szt. złota Sztylet + Rękawice Awanturnika + Zapał + 700 szt. złota (koszt Zapału zmalał o 100 szt. złota)
PRĘDKOŚĆ ATAKU 45% 30%
SZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 30% 25%
nowośćLinia Życia Jeżeli otrzymacie obrażenia, które zredukowałyby wasze zdrowie do poziomu niższego niż 30%, zyskacie tarczę pochłaniającą od 240 do 600 (skalowanie zaczyna się od 9 poziomu, a kończy się na 18) pkt. obrażeń na 2 sek. (90 sek. odnowienia).
usuniętoLAMENT Nie zmniejsza już obrażeń otrzymywanych od ostatniego bohatera trafionego atakiem podstawowym o 12%.
WIDMOWY WALC Daje przenikanie przez jednostki i 7% prędkości ruchu kiedy jest się w odległości 550 jedn. od widocznego wrogiego bohatera na 2 sekundy po trafieniu bohatera atakiem podstawowym

Odłamek Kircheis

ŁĄCZNY KOSZT 800 szt. złota 600 szt. złota

Zapał

ŁĄCZNY KOSZT 1300 szt. złota 1200 szt. złota

Ognista Armata

ŁĄCZNY KOSZT 2800 szt. złota 2600 szt. złota
SZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 30% 25%

Huragan Runaana

ŁĄCZNY KOSZT 2800 szt. złota 2600 szt. złota
SZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 30% 25%

Kosa Statikka

Kosa potrzebowała małego, dodatkowego wzmocnienia, żeby dorównać mocą innym ulepszeniom Zapału.
ŁĄCZNY KOSZT 2800 szt. złota 2600 szt. złota
PRĘDKOŚĆ ATAKU 35% 40%
SZANSA NA TRAFIENIE KRYTYCZNE 30% 25%

Ostatni Szept

Zwiększony koszt. Zwiększone obrażenia od ataku i przebicie pancerza.

Sprawiamy, że Ostatni Szept będzie efektywniejszym składnikiem Pozdrowień Lorda Dominika i Śmiertelnego Przypomnienia.
KOSZT 1300 szt. złota 1450 szt. złota
OBRAŻENIA OD ATAKU 10 pkt. 20 pkt.
PRZEBICIE PANCERZA 10% przebicia całkowitego pancerza 20% przebicia całkowitego pancerza

Pozdrowienia Lorda Dominika

OBRAŻENIA OD ATAKU 40 pkt. 45 pkt.

Śmiertelne Przypomnienie

OBRAŻENIA OD ATAKU 40 pkt. 45 pkt.

Sugerowane zestawy przedmiotów

W tym patchu zmieniamy mnóstwo przedmiotów dla strzelców, więc zestawy przedmiotów strzelców mogą wyglądać nieco inaczej. Dzielimy się z wami kilkoma podstawowymi zestawami, których możecie spodziewać się w tym patchu, choć w rzeczywistości będą one różniły się w zależności od bohatera (nie omówimy tutaj wyjątkowych zestawów — co tam u ciebie, Ezreal?). Najlepszą rzeczą, jaką możecie zrobić, jest stare, dobre krytyczne myślenie o tym, które przedmioty pasują do stylu gry i mocnych stron waszego bohatera. Oto parę standardowych zestawów, które zobaczycie w tym patchu:
OSTRZE NIESKOŃCZONOŚCI Ostrze NieskończonościNagolenniki BerserkeraUlepszenie ZapałuUlepszenie Zapału albo ulepszenie Ostatniego Szeptu
ZŁODZIEJ ESENCJI Złodziej EsencjiNagolenniki BerserkeraUlepszenie ZapałuOstrze Nieskończoności
OSTRZE ZNISZCZONEGO KRÓLA (ZESTAW Z TRAFIENIAMI KRYTYCZNYMI) Ostrze Zniszczonego KrólaNagolenniki BerserkeraHuragan RunaanaOstrze Nieskończoności
OSTRZE ZNISZCZONEGO KRÓLA (ZESTAW Z EFEKTAMI PRZY TRAFIENIU) Ostrze Zniszczonego KrólaNagolenniki BerserkeraOstrze Gniewu GuinsooOgnista Armata
Klinga Burzy Klinga Burzy nie jest już obowiązkowym pierwszym przedmiotem dla strzelców. W innych zestawach będziecie widywać ją głównie jako trzeci lub czwarty zakup.
POLECANE PRZEDMIOTY Polecane przedmioty dla strzelców zostały zaktualizowane w oparciu o zmiany w tym patchu, aby zapewniać rady w grze dla każdego bohatera z osobna.

Proste wzmocnienia i osłabienia

To nowa sekcja opisu patcha, w której zamieszczamy proste i łatwe do zrozumienia zmiany. Zwykle będą to garście zmian w wartościach, a nie modyfikacje mechaniki czy obszerne zmiany wyważające. Nie zmienia to faktu, że mają one wpływ na zestawienia i miejsce danego bohatera w mecie, więc nie możecie ich tak po prostu pominąć!

Lissandra

Zwiększony koszt Q na wyższych poziomach. Zmniejszone obrażenia E na wyższych poziomach.

Lissandra czerpie swój status dominującej środkowej w większości ze swojej zdolności do szybkiego rozprawiania się ze stworami przy ponoszeniu stosunkowo niskich kosztów, co pozwala jej często udawać się na wypady po mapie z wysokim poziomem many. Wyższy koszt Odłamka Lodu i niższe obrażenia Ścieżki Lodowca oznaczają, że będzie musiała zainwestować więcej czasu i zasobów w środkowej alei, zanim będzie mogła wywrzeć presję na innych alejach.

Poza zmianami związanymi z czyszczeniem fal wskaźnik punktu docelowego Ścieżki Lodowca jest teraz zawsze widoczny, jeżeli jesteście blisko niego. Ta zmiana ma głównie zaradzić przypadkom, w których gracze Lissandry mogli chować ów punkt docelowy wewnątrz terenu, ale zajmujemy się również przypadkami dotyczącymi zarośli i pola widzenia.

Q — Odłamek Lodu

KOSZT 60/63/66/69/72 pkt. many 60/65/70/75/80 pkt. many

E — Ścieżka Lodowca

OBRAŻENIA 70/115/160/205/250 pkt. 70/105/140/175/210 pkt.
PRZEJRZYSTOŚĆ Wrogowie w odległości do 600 jedn. od punktu docelowego Ścieżki Lodowca mogą zobaczyć go w terenie i w zaroślach oraz przez mgłę wojny.

Sion

Zmniejszone obrażenia Q. Dłuższy czas odnowienia W na niższych poziomach.

Osłabiamy wczesną fazę gry Siona w alei, żeby miał więcej kłopotów w trudnych zestawieniach.

Q — Dziesiątkujące Uderzenie

MINIMALNE OBRAŻENIA 30/50/70/90/110 pkt. 20/40/60/80/100 pkt.
OBRAŻENIA W PEŁNI NAŁADOWANEGO Q 90/150/210/270/330 pkt. 60/120/180/240/300 pkt.

W — Kuźnia Dusz

CZAS ODNOWIENIA 11 sek. na wszystkich poziomach 15/14/13/12/11 sek.

Zyra

Zmniejszone obrażenia roślin.

W poprzednim patchu delikatnie osłabiliśmy regenerację many Zyry, przez co musi ona rozważniej gospodarować umiejętnościami. Z kolei w tym patchu uderzymy w Wiedźmę Cierni trochę mocniej i weźmiemy na celownik nękanie za pomocą roślin, dzięki któremu może trzymać wrogów w ryzach, nawet jeżeli spudłuje swoimi zaklęciami.

Ogólne

OBRAŻENIA ROŚLIN 24-109 pkt. (na poziomach 1-18) 20-100 pkt. (na poziomach 1-18)

Nagrody w złocie za stwory i potwory

Ginięcie, gdy jest się do tyłu w farmie, opóźnia naliczanie się nagród w złocie za stwory i potwory po odrodzeniu się.

Jednym z niezamierzonych efektów ubocznych nagród w złocie za stwory i potwory, które wprowadziliśmy w przedsezonie, jest to, że farmienie, by dogonić przeciwnika z przewagą zgromadzoną we wczesnej fazie gry, zamienia was w łatwe cele. Już tak nie będzie.
DOTACJE DLA FARMERÓW Jeżeli zginiecie z mniejszą ilością złota ze stworów i potworów niż wynosi średnia tego złota w drużynie przeciwnej, odrodzicie się z buforem o wartości równej tej różnicy. Nagrody w złocie za stwory i potwory zaczną naliczać się dopiero po tym, jak wyczerpiecie bufor.
CO? Powiedzmy, że zginiecie, mając 200 szt. złota ze stworów i potworów mniej, niż wynosi średnia tego złota w drużynie przeciwnej. Potem wrócicie do aleji, zaczniecie farmić jak szaleni i zdobędziecie dzięki temu 700 szt. złota, podczas gdy średnia u wrogów to 300 szt. złota. Wcześniej nagroda za zabicie was miałaby wysokość 100 szt. złota, ponieważ dorobiliście się o 400 szt. złota ze stworów i potworów więcej, niż wynosi średnia drużyny przeciwnej. Teraz w ogóle nie będzie nagrody za zabicie was, ponieważ pierwsze 200 szt. złota, które zdobyliście, zostało zniesione przez bufor.
PRZYPOMNIENIE Średnia złota ze stworów i potworów drużyny przeciwnej to całość tego złota podzielona przez 4, a nie przez 5 (góra, środek i dolna aleja plus dżungla).

Aktualizacja ekranu wczytywania

Ekran wczytywania zostanie w tym patchu graficznie odświeżony, żeby jego wygląd i wrażenie, które sprawia, były bliższe obecnej estetyce League of Legends i żeby położyć podwaliny pod nowe funkcje w przyszłości. Poniżej kilka zmian, które pojawią się wraz z aktualizacją.
 • Ramki rankingowe teraz aktualizują się dynamicznie, by odzwierciedlić waszą aktualną rangę.
 • Wczytywanie gry można teraz śledzić na pojedynczym pasku na dole ekranu.
 • Kliknięcie karty gracza na ekranie wczytywania teraz odwróci ją, by pokazać dodatkowe informacje:
  • współgracze: maestria bohatera, honor i pancerz rankingowy lub ramka poziomu w zależności od tego, którą z tych rzeczy sobie ustawili;
  • wrogowie: maestria bohatera i honor.

Naprawione błędy

 • Oznaczenie Q — Znaku Złośliwości i Q — Znaku Złośliwości po użyciu Naśladowcy LeBlanc nie jest już zużywane, gdy E — Eteryczne Łańcuchy, E — Eteryczne Łańcuchy po użyciu Naśladowcy lub Q — Znak Złośliwości po użyciu Naśladowcy by je aktywowały, ale zostały zablokowane przez tarczę magii.
 • Reliktowa Tarcza nie pokazuje już dwukrotnie większej ilości złota wygenerowanej przez Łupy Wojenne na ekranie z wynikami zakończonej gry.
 • Aatrox w podstawowej skórce znowu może włączać swoje sztandarowe skrzydła.
 • Kolor pocisku E — Potępienia Rozrywkowej Vayne (Prestiżowej Edycji) został trochę zmieniony, by odróżnić tę umiejętność od jej ataków podstawowych po użyciu R — Godziny Sądu.
 • Przywrócono audio towarzyszące R — Ostatniemu Tchnieniu Yasuo Zwiastuna Nocy.
 • Wybranie nowego tła profilu znowu natychmiast je aktualizuje, nie trzeba już wychodzić i ponownie wchodzić na profil.

Nadchodzące skórki i Barwy

Poniższe skórki pojawią się wraz z tym patchem. Portrety w pełnej rozdzielczości możecie zgarnąć, ściągając aplikację Kompozycje Pulpitu League!

Następujące Barwy pojawią się wraz z tym patchem:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.