Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

O Sonie słów kilka, nowy champion w drodze na PBE ?


Poniżej przedstawiamy wam kontynuację wypowiedzi Riot’u na temat Wirtuozki Strun:
Właściwie jedyną rzeczą jaką posiada Sona, a nie ma jej Thresh to AoE stun, który według mnie jest głównym powodem, dla którego gramy tą postacią. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Thresh jest bardziej wytrzymały, to zrozumiemy, dlaczego Sona nie jest grana podczas profesjonalnych turniejów
Jeśli zdecydujemy się przeprowadzić zmiany w tym bohaterze, to wyznacznikiem udanego reworku nie będzie raczej jej popularność na esportowej scenie. Nie zrozum mnie źle, chciałbym żeby Sona była częściej braną pod uwagę opcją podczas profesjonalnych rozgrywek.
Jednak naszym głównym celem jest spowodowanie, że będziemy bardziej nagradzani za dobrą grę tą postacią przez co wyniesiemy lepsze doświadczenie z gry.

Sona nie musi być “zmieniana” by otrzymać oczekiwany rezultat. Po prostu usuńcie te wszystkie drobne nerfy, jakimi potraktowaliście ją na przestrzeni lat. Nie ma niczego złego z jej mechaniką i takie rozwiązanie powinno sprawić, że będzie ona lepiej nagradzać dobre akcje
Jeśli tak postąpimy to postać ta znowu będzie za silna.
Nie osłabialiśmy jej dlatego, że dawała ludziom za dużo zabawy, ale dlatego że w naszej opinii przy stosunkowo małej interakcji posiadała ona zbyt dużą moc.
Chcemy przekierować moc tej postaci w te umiejętności, które dają graczom większą interakcję i satysfakcję. Problemem tej postaci jest nie jej zbyt mała efektywność a właśnie zbyt mała satysfakcja płynąca z gry.

Czy będziecie starać się umożliwić graczom wykorzystywanie skilla do świetnych zagrań po przez jakąkolwiek inną umiejętność niż ultimate tej postaci ? Nie ulega wątpliwości, że Sona była świetnym pickiem w sezonie 3, jednak obecnie cierpi ona, gdyż nie może ona ochraniać swojej drużyny tak dobrze jak inne supporty
Nie wyobrażam sobie przeprowadzenia zmian, które nie spowodują, że umiejętności gracza będą odgrywać większą rolę podczas grania Soną.

Uważacie, że Sona jest championem z problemami… Jak więc wyjaśnicie fakt, że nadal ma ona ponad 50% win ratio?
Słuszna uwaga. Na pewno nie chcemy zmienić tej postaci w drugiego Thresha, gdyż uważamy że świetnie wpisuje się ona w swoją rolę. Jednak obecnie jej wkład jest w dużym stopniu (po za ultimate) zauważany tylko przez graczy posługujących się właśnie tą postacią. Z tego powodu chcemy sprawić by jej wkład był bardziej zauważalny, a przez to była ona bardziej satysfakcjonująca dla graczy.


Dla części graczy zastanawiający jest fakt, że Riot wydaje się odchodzić od mechaniki Silence’a (przykładowo silence Kassadina został usunięty, a w przypadku Le Blanc i Cho’Gath’a czas trwania został skrócony). Riot odpowiedział na pytania dotyczące tego właśnie tematu stwierdzając, że: Silence jest problematyczny, zwłaszcza gdy posiadający go bohater ma możliwość zabicia cię 1v1 (wtedy mamy mniej możliwości by odpowiedzieć takiemu bohaterowi). Z tego powodu niektórzy bohaterowie jak Fiddlestick czy Soraka posiadają tego CC’ka w formie niezmienionej, a innym bohaterom został on skrócony lub nawet całkowicie usunięty.


Według zapowiedzi Riotu już dzisiaj wieczorem/jutro w godzinach porannych na PBE najprawdopodobniej pojawi się nowy champion: Braum. Oczywiście bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest to, że pojawi się on na serwerze testowym tylko z klasyczną skórką, gdyż inna zostanie dodana w późniejszych aktualizacjach.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.