Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

O przyszłych zmianach Gragasa, Miss Fortune i więcej


Ostatni patch wprowadzony na serwery live zawierał rework Gragasa i w związku z tym do Riotu zaczęły napływać pierwsze opinię dotyczące tych zmian. Na ich podstawie udało się wypracować plan przyszłych modyfikacji, którymi zostanie obdarzony właśnie ten bohater (chodzi o zmiany nie będące balansem postaci). Jaki więc jest cel tych zmian?:
– Gragas nie będzie już automatycznie obierał celu po użyciu E, w momencie posiadania aktywnego buffa z W
– Poprawiony zostanie hitbox E (będziemy trafiać tych przeciwników, których faktycznie w naszym odczuciu powinniśmy trafić)
– Czas trwania buffa na autoattack z W będzie wydłużony o 1 sekundę


Riot zdecydował się także zamieścić na swoim forum stosunkowo krótką informację na temat ewentualnego reworku Nidalee. Okazuje się, że pewna wersja zmian jest już testowana przez pracowników Riotu i ma ona głównie za zadanie sprawić abyśmy mieli większe pole do popisu podczas używania tej postaci (żebyśmy mogli zrobić więcej niż tylko rzucić dzidę i czekać na następną). Wiemy dodatkowo, że w nowym zestawie umiejętności obrażenia z włóczni (trafionej z połowy zasięgu) zostały obniżone, a w zamian za to ulepszona została forma cougara, w której spędza się więcej czasu. Oczywiście należy pamiętać, że jako iż zmiany te są w bardzo wczesnej fazie może nawet okazać się, że nigdy nie wyjdą one z obecnej fazy (taki los spotkał już w przeszłości projekty zmian kilku innych postaci).


Po wprowadzeniu reworku Miss Fortune budowanie tej postaci pod AP straciło jakikolwiek sens (co zasmuciło część graczy). Obecnie w planach jest dodanie pewnych przeliczników AP do tej postaci co spowoduje, że Mage Fortune z powrotem powróci do łask (chociaż małej części graczy).
Następną postacią, dla której przygotowane będą pewnego rodzaju zmiany jest Le Blanc, która w ostatnim czasie jest niesamowicie popularna. Sytuacja z tą postacią jest o tyle trudna, że wydaje się ona dobrze spełniać swoją obecną rolę (asasyna, który jest mocny we wczesnej fazie gry i stopniowo słabnie w późniejszej). Sam fakt, że prace nad tą postacią dopiero zostały rozpoczęte wskazują, że na wprowadzenie ewentualnych zmian przyjdzie nam sporo poczekać.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.